Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İETT'nin 2012 Model Mercedes Conecto Körüklü Otobüsleri Tanıtıldı
28/04/2012, 12:41 PM
Mesaj: #1
İETT'nin 2012 Model Mercedes Conecto Körüklü Otobüsleri Tanıtıldı
[Resim: dsc1267r.jpg]


İETT'nin 2012 Model Mercedes Conecto Körüklü Otobüsleri Tanıtıldı

Günlerdir sitemizde özellikle de, Busworld fuarına dair ayrıntıları paylaştığımız günden sonra çeşitli şehiriçi otobüs sınıfında üretilen otobüsler konusun da,çeşitli gözlemlerimiz olmuştu,burada arkadaşlarımızın ağabeylerimizin yapmış olduğu gözlemlerde kimi zaman üreticilerin mükemmel tasarımlar da bazı parça ve model unsurlarının taklid edilmesine karşı özgün olmadıklarını,ülkemizde üretildiği ilk günden bugüne kadar devam eden yeni modellerinde tasarım hatalarının da devam ettiğini yorumlarla anlatmamız ispatlamamız sanırım hiç de yersiz olmamışdır.

Son günlerde bazı,sitemiz dışında ki ortamlarda olan arkadaşlarımızın hatta üstadımız olan ağabeylerimizin İett'ye teslim edilecek Mercedes Benz Conecto körüklü otobüslerine dair,eksik bilgilerle ve diğer şehirlerde ki aynı otobüslerle karşılaştırma yapması, yeni taşımacılık yasalarından haberdar olmaması,bana ilginç geldi.

Burada amacım bir otobüs ve otobüs devi olan Mercedes Benz'i savunmak ya da onlar adına cevap vermek değildir.Sadece ve sadece yapmış oldukları başarılı bir tasarımın ve işçiliği ayrıca kullanılan malzemelerin benim gibi düşünenlere göre gerçekten çokça yeterli olduğunu, hatta kalıpların, yedek parçalarını taklid üreticileri de yere göğe sığdıramayan ve bunu millilik adına yapan arkadaşlarımıza ve ulaşım konusunda duayen olmuş sitemiz dışındaki üstadlara da kendi gözümden belirtmek isterim.


1-İlk olarak, şöför mahali ya da diğer adı ile torpidodan başlayalım.Bu durum diğer üreticilerde ''Man'' dışına aynı değildir. Özel müşteriler için karşınız da, farklı kullanılan bir malzeme her an çıkabilir ve bunu da gören aynı parayı ödeyen, aynı hizmeti alamayan, bir diğer müşteri size bunun sebebini sorduğun da cevabı ''özel'' üretim olarak belirtilir. Mercedes'de ise her kullanıcıya ya da müşteriye ya da kamu kurumuna kısacası alıcısına,farklı malzeme eşit olarak hizmet verilir. Bakınız bu göstergeler ve düğmeler bir çok ayrıntı, erguvan ya da özel halk otobüsünde,diğer şehirlere satılan körüklü ve solo otobüslerde aynı öyle değilmi ?

[Resim: dsc1262rq.jpg]


2-Karanlık bir ortamda fotoğrafı küçük ve çözünürlüğü düşük makineyle çekilen bir ayrıntı görmüştüm, orada ki ayrıntıda muadili olan aynı fabrikanın üretimi olan araçlarla aynı olmadığı söylenmişti,hatta avrupa üretimi olanlarlada farklıydı denilmişti.Bakınız aynı fotoğrafın bir farklı açıdan çekilmiş olanı buradaki kalite ve ucuz işçilik muhabbeti nerede ?

[Resim: dsc1258g.jpg]


3-İşte Mercedes Benz Türk'ün İett'ye sunmuş olduğu bir başka farklılık...İnce ve bir o kadar zarif duran ekranlar bu da ucuz işçilikmi anlamadım.

[Resim: dsc1265t.jpg]


4-Engelli vatandaşlarımıza,yaşlılarımıza hamile bayanlara,kısacası herkese eşit ulaşım imkanı tanıyan kanunlar ve belediyelerin tercihi olan bu özel tasarımlar ve ayrıntılarında ben hiç bir kötü malzeme göremedim ya siz ?

[Resim: dsc1261k.jpg]

[Resim: dsc1259hq.jpg]

[Resim: dsc1260y.jpg]

5-Hemen hemen tüm dünya ve ülkemizdeki üreticilerin mühendislerinin fuarda bu arabanın etrafında rakibinde hata aramak için en az 4 kez dolaştığına şahit oldumuşken araba hakkında yapılan dedikodular bana hiç inandırıcı gelmedi.Hatta bizimde olduğumuz ortamda da Mercedes Benz
yetkililerinin söylemediği cümleleri söylediğine dair yorumlar yapmakta.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
29/04/2012, 10:11 PM
Mesaj: #2
RE: İETT'nin 2012 Model Mercedes Conecto Körüklü Otobüsleri Tanıtıldı
Önce şunu yazmak isterim haddimi aşmadan,meseleyi kişiselleştirmeden görüşlerimi eleştrilerimi her yerde yazarım bu konuda da kimseyi ayırt etmem.


Bazı yerlerde aslı astarı olmadan garip bir şekilde bu arabalrın ''dandik'' parçalardan mütevellit olduğunu yazmak bana göre bilmemezlikden başka bir şey değildir.Nereden biliniyor ki dandik malzeme kullanıldığı,malzeme alımlarını bu garipçe ellerindeki küçük makinlerle fotoğraf çekenlermi yaptı ?.Karanlık ortamda nasıl fotoğraflar çekilip hatalar aranması baban biraz itici geldi.

Bu arabaları daha üretim bandından çıkmadan iett yetkilileri tarafıdnan mercedes fabrikasında denetime alındığını duydum,bazı parçaları değiştirildiğninde.Bu otoüs severlik de forum işleride rayından çıktı önüne gelene bilip bilmeden bir yorum yapıyor haksızmıyım.

Ben Bmc'yi severim bu ülkenin temel taşıdır,fakat eleştirmemiz gerekiyorsa burada bmc'yi de eleştirelim bakın farklara.İkiside Bmc procity birisi İett'ye özel yapılan araba.diğeriyse piaysaya satılan procity torpidosu nerde eşitlik.


[Resim: dsc1295horz.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
30/04/2012, 12:23 PM
Mesaj: #3
RE: İETT'nin 2012 Model Mercedes Conecto Körüklü Otobüsleri Tanıtıldı
Yazılanları görüyorum galiba bu yazılanlar, temenni değil daha çok bir yerlere, göndermelerde bulunmak dieğr tarafıda karalamaya çalışmak gibi bir ruh hali içerisindeler.

Parçalar Almanyadan geliyor O530un parçalarıyla aynı,bu yaıp çizenler neye ikna olmamış ya da ne için dikkat çekmeye çalışırlar anlamış değilim.
Alıntı Yaparak Cevapla
30/04/2012, 12:38 PM
Mesaj: #4
İETT'nin 2012 Model Mercedes Conecto Körüklü Otobüsleri Tanıtıldı
Alıntı:Gokhan_AsGul_00_mercedes_cift_tarafli.jpg

[Resim: gokhanasgul00mercedesci.jpg]
Üstteki fotoğraf Mercedes yetkilileriyle eleştiriye neden olan konular konuşulurken çekildi. Bilginize...

Alıntı:Çok kısa olarak şunu söylemek istiyorum. http://www.biz.bu.siteyi.dikkate.almıyoruz.nokta.com ulaşım gönüllüleri ve ...Platformu) kurucuları olarak Busworld 2012 fuarında sergilenen Mercedes'leri çok iyi inceledik. Mustafa Noyan ve Cenk İnce üstadlar Mercedes yetkilileri ve İETT birim müdürlerine bu aksaklıkları birebir gösterdiler/anlattılar. Mercedes yetkilileri bu eleştirileri dikkate alarak gerekli iyileştirmelerin yapılabileceğini söyledi. Cenk Üstad'ın mesajında belirttiği gibi İETT yöneticileride durumu inceleyeceklerini gerekirse değişilik istiyeceklerini ifade ettiler. Bu yetkili kişiler eleştirilere hak verip gerekenlerin yapılacağını ifade ederken Serkan arkadaşımız nedenini bilmediğim bir nedenden dolayı Mercedesçilerden daha Mercedesçi olmuş ve eleştiri yapanları ve kullandıkları fotoğraf makinelerinin flaşlarıını suçluyor. İlginç bir durum doğrusu


Serkan Kardeşimizin Cevabı

Alıntı:Gökhancığım o sohbet'de buluncaktım lakin fuar alanına geç geldim.Orada Mercedes Benz yetklilirine sorulan sorular vardı .İETT yetkilileri orada ki sohbetde sanırım yokdu arkadaşlarımızın bana ilettiği kesin bilgidir, evet o fotoğrafdaki sohbet http://www.biz.bu.siteyi.dikkate.almıyoruz.nokta.com eski üstdalarından Fatih Kocaoğlu Mustafa Noyan ile beraber Kentiçiulaştırma gazetesinden Şevket Abimizin,mercedes benz yetkilieri ile yapmış olduğu bilgi alış verişidir ve yetkililerin orada aracın ön çeker kısmındaki genişliğin ve koltuk kol dayangaçlarının ayrıca koltuk düzenin,iett ve yetkililerinin istediği şartlarda ayrıca yeni kent içi otobüs üretimi mevuzatlarının gerekliliği ile alakalı üretildiği bilgisi verilmiştir .Yani olayı farklı yönlere bağlamak bir dünya devinin,iki soruyla eksikleri gidertilceğine dair eksik bilgiler vermek bilemiyorum yorumsuzum.Burada alıntı yapılarak aktardığım bazı yazılanlar gerçek dışıdır.Bizzat bizim aracılığımız ile yapılan karşılıklı soru cevap sohbetlerinde mercedes yetkililerinin söylenilmeyen sözleri yazılmış,hatta fotoğraflar da bizi ait olmadığımız bir topluluğun mensubu göstermişlerdir.Gülüyorum bunu yazan dostumuza hala hatasında ısrar ediyor.Big Grin

Yıllar önce üretilen citaronun şöför mahallinden bazılarının bir haber olması,hatta bunu bildikleri halde yeni bir üreticinin kullanmasını da '' parçalar mercedes benz'in mi nereden biliyorsunuz ?'' gibi yorum yapılması beni hayretler içerisinde bıraktı.

Acaba forumlarındaki iett yetkilileri niçin ''Evet bu arabayı biz bu şekilde tasarlattık'' yazmıyor ?.Bu araba fabrika da defalarca İett yetkilileri tarafından denetime girmişken... Big Grin Mercedes Benz Conecto için üstad sıfatını almış olan dostlar ''dandik malzeme'' kullanış diyenler Bmc procitylerin iki farklı göstergelerini görmezlermi Big Grin.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | MagazinUlasim.Com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS