Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iveco Yeni S-Way
10/07/2019, 09:18 PM
Mesaj: #1
Iveco Yeni S-Way
Iveco'nun yeni S-Way'i, Stralis serisinin ardından büyük bir yenilikle geçtiğimiz hafta Madrid de dünya tanıtımı yapıldı,

Iveco'nun yeni S-Way'i yeni bir kabin ve yeni teknolojilere sahip.

Yakıt tasarrufu için çekicinin kabini mümkün olduğunca yapısal değişikliğe gidilmiş.Aerodinamik tasarımıyla sınıf lideri olması bekleniyor.
Yeni kabinin insan odaklı tasarımı, geniş bir alanda yüksek sürüş ergonomisi ve işlevselliği konfor ile bir araya getiren iyi planlanmış bir düzenle birinci sınıf bir yaşam ve çalışma koşulu sağlıyor.Tasarım aynı zamanda güçlendirilmiş yapı (ECE N29.03 kabin çarpışma uyumlu) ve tüm çevrede ve her şartta artırılmış görüş yeteneği ile sürücü güvenliğinin altını çiziyor.

   

Dış Tasarım

Yapısal değişiklikleri ve ön ızgarası ile otoriteler tarafında,rakiplerine benzeşmesi ile çokça eleştirildi.S-Way'in kabini aynı tabanda kalmış,ancaak,üst çatı sayesinde iç yüksekliği 1 m 99 cm'den 2 m 15 cm'ye kadar yükselmiş.Fakat ön ızgara ve düz S-Way direksiyon simidi de Scania'ya benzeşmesi olsa da iç mekanda ki klasik Iveco algısının artık tamamen bittiğini gösteriyor.
   
Kabini tamamen sıfırdan tasarlanırken filo sahibinin kârlılığını artırmak için maliyeti azaltıcı ve üretkenliği artırıcı her fırsat değerlendirdi.Aerodinamik performansı iyileştiren yeni tasarım, aracın yüksek yakıt verimliliğini yüzde 4’e kadar düşürmekte.Bir hasar anında sadece gerekli parçanın değişmesine olanak vererek onarım maliyetlerini de önemli oranda azaltmış ve çok parçalı ön tampon gibi tasarım özellikleri ile düşük toplam sahip olma maliyeti’ne önem vermiş.X-Way inşaat ve ağır iş çekici serisinde standart olarak metal bir tampon bulunuyor.Eğimli ön lambalar, aynı zamanda viraj lambaları olarak da çalışan göstergeleri, uzun farları ve sis farlarları bulunuyor.


İç Tasarım


Şoför-yolcu için büyük koltuklar içeride göze çarpan yenilikler.Ancak göğüs ise eski Stralis’den devr alınmış,22 adetten fazla düğmesi olan bu göğüs,son yılların dijital dokunmatik ekranlarına karşı karakteristiğini koruyarak, yenik düşmüş olsa da şık duruyor.

Diğer kabin yenilikleri ise koltuk düzeni. Stralis'e kıyasla, koltuk tabanı 6 santimetre düşürüldü.Alttan kesik direksiyon simidi ise giriş çıkışları kolaylaştıracak.Iveco tasarımcıları müşterilerden gelen sert yatak şikayetini dikkate alarak.Yatak seçeneklerinde sert ve yumuşak olmak üzere iki farklı seçenek sunacak.

S-Way gelişmiş konfor konusunda yeni kabini ile sayısız iddia da bulunacak. Bu marka ile tartışmaya açık,genel manada konforun geçmişte sert bir yapıya sahip olduğu söylense de ilerleyen zamanlarda bunun değişebilir olması kaçınılmaz gerçek oalcak.Ki şu ana kadar yapılan tüm yorumlar da benzeşmeler olsa da ''tutar'' düşüncesi hakim.Kısaca ;


Kullanıma ve ihtiyaçlara göre dört farklı kabin seçeneği ile satışa sunulacak.Motor seçeneklerinde ise 9-, 11- ve 13 litrelik 330-570 beygir ve 9 ve 13 litrelik Lng gazlı motorlarıyla 270-460 beygir seçenekleri bulunmakta,araç ZF’den Hi-Tronix otomatik şanzımanlarla donatılmış.Lng tipinde ise 500 beygir seçeneği hala yok.Iveco X-WAY, yeni geliştirilen bağlantı kutusu ile verileri gerçek zamanlı olarak topluyor ve işliyor. Microsoft ile ortaklaşa geliştirilen veri depolama ve yönetimi MyIVECO portalı ve uygulaması aracılığı ile mobil cihazlarda veya PC’lerde sürekli olarak araca bağlanıyor. Iveco'nun bu uygulaması ile de sürücü aracı bir akıllı telefon ya da tablet uygulaması ile çalıştırabiliyor. Aynı zamanda radyo, pencere, klima, ısıtma, aydınlatma ve kapı kilitlerine erişebiliyor.

Renkli 8 inç TFT renkli gösterge ekranı; lastik basıncı ve sıcaklık durumundan sürücü değerlendirme fonksiyonlarına kadar her şeyin aynı ekranda görüntülenmesini sağlıyor.Deri direksiyon simidindeki kontrol düğmeleri, sürücünün ekranlar arasında gezinmesini kolaylaştırıyor. Kamyona özel olarak entegre edilen navigasyon, web bağlantısıı gibi fonksiyonlar 7.2 inç LCD multimedya yumuşak dokunmatik ekranın içinde sunuluyor.
   
   
   
   
   

   
   
   
   
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
16/07/2019, 12:09 PM
Mesaj: #2
RE: Iveco Yeni S-Way
Yeni Iveco S-Way; sürücülerin zımba gibi, beden ve mental olarak sağlıklı olmalarını sağlamak için
FIT CAB versiyonunu hazırlamış. Araç;
hem bir ev, hem bir araba hemde bir spor salonu olmuş!

   

Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN.
http://www.Otometre.com
https://Otorama.blogspot.com
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | MagazinUlasim.Com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS