Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koltuk Arkası Televizyonlar
10/03/2013, 12:04 AM
Mesaj: #7
RE: Koltuk Arkası Televizyonlar
Adil bey haklı,lakin sektörde tarafsız oalrak incelediğimizde ekran konusunda,bir çok firmanın simroll marka televizyonu tercih etmesi ve %100 yerli olması yakıt tasarrufundan,bir çok teknolojik meseleye kadar sertifikasyona sahip olması,sanırım dengelerin biraz daha değiştiğini göstermektedir.

Sitemiz de yayımlanan makalelerin ve fotoğrafların her türlü hakkı yazarlarımıza aittir.
İzinsiz Kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05/05/2016, 03:35 PM
Mesaj: #8
RE: Koltuk Arkası Televizyonlar
Simroll, Firmaların 1 Numaralı Tercihi Olmaya Devam Ediyor


Geçtiğimiz aylarda olduğu gibi bu ay da Simroll ekranları firmaların 1 numaralı tercihi olmaya devam ediyor.Geçtiğimiz ay Esadaş Turizm'in 20 yeni Travego aracı, Efe Tur'un 20 Tourismo aracı, Kamil Koç'un 35 Safir VIP aracı,Kamil Koç'un ve Pamukkale Turizm'in bireyselcilerinin araçları ve son olarak Adıyaman Ünal Turizm'in 5 Maraton VIP aracı Simroll ekranlarıyla donatıldı.

Simroll ekranları 10 inc boyutundaki ekranlarıyla, yolculara yolculukları boyunca eşsiz bir deneyim sunuyor. Simroll ekranlarının özelliklerine gelirsek;


- İsteğe göre arttırılabilen 12 TV kanalı,

- İsteğe göre arttırılabilen ve kategorilendirilmiş 40 adet film,

- 8 adet radyo istasyonu,

- Online olarak arttırılabilen 9 adet Android oyun,

- İsteklere cevap verebilen,film açıp kapatabilen , ikram açıp kapatabilen,anons yapabilen, ekran istatistiklerini görebilen,yolcu listesini görebilen host ekranı,

- Online olarak arttırılabilen Türkçe , Bulgarca, Almanca , İngilizce, Farsça, Fransızca , Romanca, Rusça dil destekleri,

- Online olarak arttırılabilen Facebook ,Twitter ,Youtube ,Skype gibi sosyal paylaşım programları,

- Online reklam yönetimi ile reklam yükleme ,gönderme ,silme,reklam raporlama,

- Online olarak yapılabilen anket yönetimi, anket oluşturma, gönderme, silme, anket raporlama,

- Online olarak internet erişimi olan bütün araçları otomatik olarak güncelleyerek, en yeni özellikleri her zaman otomatik olarak araca yükleme,

- Arttırılabilen USB girişleri ve USB'den şarj edebilme özelliği,

- Online olarak değiştirilebilen tema ile firmaya özel tasarım ( firmada bulunan bütün araçlar firmanın tasarımı ile çalışır),

- Online olarak değiştirilebilen açılış animasyonu ( monitörler firmanın kendi logosuyla açılır ve animasyon oynar),

- Sadece Simrol ekranların sahip olduğu Ekran Kilitleme ( screen lock ) özelliği ile firmaya özel ; bilet yazılım programı ile entegre çalışarak bilet satılmamış olan ekranların kilitlenmesi ( ördek yolcuyu önleme )

- Sadece Simrol ekranların sahip olduğu yazılım özellikleri ile yolcuların ad ve soyadlarıyla karşılanması, her koltuğa farklı mesaj gönderme veya koltuklara toplu mesaj gönderebilme ve firmaya özel yazılımlar yapabilme,

- Sadece Simrol ekranların sahip olduğu kategorilendirilmiş binlerce müzik dinleyebilme,

- Ekranlardan yolcuya ücretli film satışı

- Ekranlardan yolcuya ücretli DİGİTÜRK satışı

Sitede yayımlanan fotoğrafların her türlü hakkı sitemize ve yazarlarımıza aittir.İzinsiz Kullanılması ve Çoğaltılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
28/06/2016, 06:27 PM
Mesaj: #9
RE: Koltuk Arkası Televizyonlar
Almanya'da artık seyahat firmaları koltuk arkası ekran yerine 4G teknolojisi ile desteklenen yüksek hızlı wi-fi donanımlı otobüslerinden, akıllı telefon ve tablet aplikasyonları ile yolcularına otobüs içi eğlenceyi sunuyor.

Yakın gelecekte koltuk arkası ekran yerine elektrik prizi ve USB girişi yeterli olacak gibi görünüyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Ülkemize de gelen LTE (4,5G) teknolojisi ile gelecek dönemde bizlerde koltuk aralarını daraltan, kullanmayan yolcuları rahatsız eden, güncellenmeyen, bakımı yeteri sıklıkta yapılamayan koltuk arkası ekranlar yerine akıllı telefonlarımızdan ve tabletlerimizden seyahat firmasının ücretsiz sağlayabileceği bir şifre ile örneğin; Tivibu, Digitürk ve ya D-Smart'ın kanallarına erişebiliriz.

Fotoğraftaki araç ise, sınıfının en iyi birkaç aracından olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğimiz ve Avrupa'da sıklıkla tercih edilen Temsa MD-9.

[Resim: 27681442400_5fc2334616_z.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09/08/2016, 05:02 PM
Mesaj: #10
RE: Koltuk Arkası Televizyonlar
Bosch Coach Media Router ile koltuk arkası ekran dönemi kapanıyor

Ülkemizde seyahat otobüslerinin artık olmazsa olmazı koltuk arkası ekranlar, yüksek maliyetleri, çabuk yıpranmaları ve sık güncelleme gereksinimleri ile gelişen yeni teknolojilere paralel olarak artık verimli bir ürün olma özelliğini kaybetmiş durumdalar.

Bosch seyahat otobüsleri için geliştirdiği #CoachMediaRouter ile yolcuların koltuk arkası ekranlara bağlı kalmadan kendilerine ait mobil cihazlardan (akıllı telefon-tablet-dizüstü bilgisayar vb.) otobüs firmasının önceden yüklediği içeriğe (film-müzik-oyun) yüksek wi-fi hızıyla ulaşabiliyorlar.

50 kişiye kadar yüksek hızlı medya içeriği ve internet sağlayan Bosch Coach Media Router ile önümüzdeki günlerde sadece her koltuk için elektrik prizi yeterli olacak gözüküyor.

[Resim: 28794922051_511f05b0e6.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
10/08/2016, 03:48 PM
Mesaj: #11
RE: Koltuk Arkası Televizyonlar
Çok mantıklı ve güzel bir sisteme benziyor,koltuk arkası ekran ve uydu tamirinden,güncellemelerden,donmalardan gına geldi,yapılan masraflarda cabası,Türkiye de bu sistemin uygulayıcısı varmı,Sayın Fırat Bey ben bu sistemin önüne düşmek istiyorum eminimki çok tutulup beğenilecek bir sistem ve şu anda olması gerekende bu,fiyat ve bayi bilgilerini paylaşırsanız memnun olurum,saygılarımla...

Sitede yayımlanan fotoğrafların her türlü hakkı sitemiz ve yazarlarımıza aittir.İzinsiz Kullanılması ve Çoğaltılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
01/11/2017, 03:01 PM
Mesaj: #12
RE: Koltuk Arkası Televizyonlar
OTOBÜS SEKTÖRÜ KOLTUK TV MALİYETLERİNDEN KURTULMAK İSTİYOR.

Geçtiğimiz yıl yaptığımız bu haberle koltuk arkası ekran döneminin artık kapanacağını müjdelemiştik; Keza sektörde bu işten hem maliyet hem de işletme bakımından bir çok şikayet sesi yükseliyordu.

http://haber.magazinulasim.com/koltuk-ar...-2506.html

Akıllı telefonların neredeyse tüm ceplere girdiği günümüzde otobüse kurulacak 1 adet Medya Yönlendirici ve her koltukta bir USB ya da priz girişi herkesi mutlu edebilecek bir çözüm değil mi?

Sadece otobüs ve koltuk üreticilerimizin bu yönde adım atmaları ve basit eklemelerle koltuk dizaynlarını bu yeni dünyaya uygun hale getirmeleri gerekiyor.

Umarız kısa sürede bu değişim gerçekleşir ve koltuk arkası ekranların güncelleme, bozulma, değişim, tamir, işletme sorunları tamamen yolculuklarımızdan çıkar.


[Resim: 26310297339_96eb7f3cd6_b.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | MagazinUlasim.Com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS