Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz Yeni TRAVEGO 16 SHD
26/02/2018, 04:24 PM
Mesaj: #1
Mercedes-Benz Yeni TRAVEGO 16 SHD
[Resim: 39785697824_d965e375ea.jpg]

Yeni TRAVEGO 16 SHD 2+1'le kartlar yeniden dağıtılacak!

Çok istenen, çok beklenen yolcu otobüsü Yeni Mercedes-Benz Travego 16 SHD'yi Türkiye'de ilk kez demo fotoğrafı ile şimdi http://www.magazinulasim.com'da göreceksiniz.

2018 yıl sonunda ya da 2019'un ilk günlerinde Türkiye pazarına satışına başlanması planlanan Yeni Travego 16 SHD, 2+1 koltuk düzeni ile yüksek konforlu şehirlerarası otobüs pazarındaki liderliğini pekiştirmek istiyor.

Hali hazırda üretimi devam eden ve geçtiğimiz 2 yılda 300'e yakın teslimat gerçekleştirilen Travego 15 SHD modeli de 2+2 koltuk düzeni ile müşterilerin tercihi olabilecek önümüzdeki dönemde.

Halen Man, Neoplan ve Temsa'nın tüm modelleri ile yer aldığı 13 Metre 2+1 pazarı yolcu taleplerinin bu yönde olması sebebi ile hızla gelişmeye devam edecek görünüyor.

Lafı fazla uzatmayalım ve Yeni TRAVEGO 16 SHD'nin ilk görüntüsü ile sizi baş başa bırakalım!


İşte Yeni Mercedes-Benz Travego 16 SHD 2+1!

[Resim: 39601315145_d03fd770cf_c.jpg]

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
26/02/2018, 06:54 PM
Mesaj: #2
Mercedes-Benz Yeni TRAVEGO 2+1 16 SHD
2+1 Otobüs Filolar da Artık Kaçınılmaz


Öncelikle 2000'li yıllarda ülkemize Setra 317 HDH serisi 2+1 koltuk düzenin de otobüslerin bundan getirilmesi başlayan furya,2007 yılında Man Lion's Coach serisinin 2+1 tip otobüsü ardından 2010 yılında ise Mercedes Benz Tourismo 16'nın 2+2 olarak ardından son yıllarda 2+1 olarak iç pazara arz edilmesi ile başladı.İki yıl önce ana üreticilerin,dingilli araçların yurt içinde miadını tamamı ile doldurması ile birlikte peron otobüsü algısını tek dingil araçlarla ikame etmesinin ardından,bu tip de araç üretimin de 2+1'e direnç gösterseler de,pazar da en uzak mesafede yolcu taşıyan firmaların taleplerinin karşısında arz talep dengesi ile yeniden SHD pazarında tip bazında yenilikler başladı.Öyle ki bu yenilikler Avrupa pazarında yeni başlayan şehirlerarası otobüsçülüğü de etkilemeye başlayacak.Örneğin bakınız Flixbus.Ez cümle ile 2+1 otobüs sınıfı artık en uzak mesafede bagaj ve yolcu hacm ile 2+2 koltuk sistemi ile çalışan ve tip bazında muhafazakar olan şehirler arası bazı firmaların artık 2+1 ile yenilenmeye başladığı zaman aşamasına geldi.Öyle ki talep neredeyse yüzde 90'lar seviyesinde ve rekabetin ana belirleyici unsuru olmuş durum da.


2+1 Yeni Travego 13 Metre

Yeni Tourismo'nun pazara sunulmasının ardından diğer üretici Man Türkiye'nin de iki tip araçta 13 metrelik araçları pazara sunması ve ardından Mercedes Benz'in 13 metrelik 2+1 Travego’nun lansmanının yıl sonuna doğru satışların ise 2019 yılında başlaması,Yeni Tourismo ve ardından 2+1 Yeni Travego 16'nın pazarı ''Fiyat-İşletme Maliyeti'' geçmiş yıllarda ki tecrübesiyle tekrar domine etmesi kaçınılmaz olacak.

Sitemiz de yayımlanan makalelerin ve fotoğrafların her türlü hakkı yazarlarımıza aittir.
İzinsiz Kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27/02/2018, 12:40 PM
Mesaj: #3
RE: Yeni Mercedes-Benz TRAVEGO 16 SHD
Sonunda Mercedes Benz Türk'ten beklenen, kulislerde fısıldandığı halde bir türlü açıklanmayan (sürpriz Smile ) haber resmi olarak da açıklandı.. Hepimize hayırlı uğurlu olsun..

Haberlerden öğrendiğimiz kadarıyla muhtemelen önümüzdeki yıl bu günlerde arz-ı endam edecek olan Yeni Travego'nun 13 mt'lik bu uzun versiyonu, 2016 yılındaki ilk üretilme aşamasında muhtemelen yöneticilerin aklında bile yoktu..

Herhangi bir standarda sahip olmayıp sonradan tadil edilen 2+1 araçlardaki diz mesafesinin, ya da fabrika çıkışlı da olsa kısıtlı diz mesafesine sahip (mesela) 12,00 mt'lik MAN'ların sunduğu konforsuzluk yolculuklar hepimizin malumu..

Sonuç olarak standartsızlıkların da bir standart haline geldiği ülkemizde, üreticiler piyasanın bu değişik taleplerine eninde sonunda cevap vermek zorunda kalıyor...

Mercedes de piyasadan gelen taleplere daha fazla karşı koyamayarak, çeşitli sebeplerle geç kaldığını düşündüğüm bu hamleyi sonunda gerçekleştiriyor..

Ekonomik gerekçelerle talep görmeyeceği gibi bahanelerle, (Maraton'dan başka) 13,00 mt'lik SHD bir araç piyasaya şimdiye kadar arz edilmemişti..Yani talep olmamasının bir sebebi de, bu ürünü piyasaya arz etmeyen üreticilerdi..

Ama şimdi bu 13 mt'lik 2+1 otobüs piyasasına, Yeni Tourliner, Yeni Lion's Coach ve de Yeni Travego olmak üzere üç ayrı araç birden sunuluyor.. İnşallah 13,00 mt'lik fabrika çıkışlı 2+1 otobüsler, yeterli diz mesafesi meselesini de artık bir standarda kavuşturmuş olur..

Şimdiye kadar yaşadığımız süreçte, Mercedes'ten 13 mt'lik 2+1 araç almak isteyen bir işletmeci, başka alternatifi olmadığından mecburen Tourismo'ya yönlendiriliyordu.. Şimdiden sonra ise; 13 mt'lik Travego'nun da seçenek olarak piyasaya sunulmasıyla, Mercedes almak isteyen ama düşük bagaj hacmi sebebiyle Tourismo almak istemeyen işletmeciler, bu 13 mt'lik Yeni Travego'yu tercih edeceklerdir.. 

(İnşallah) Rekabetçi bir fiyatla satışa sunulması şartıyla, piyasada ciddi satış adetlerine ulaşacağını ve sonuç olarak da "Peron Otobüsü" kavramını yeniden oluşturacağını düşünüyorum.. 

Netice itibarıyla; Actros farları, devasa Mercedes yıldızı, değişik yan dikmeleri, 4,00 mt'ye yakın yüksekliği gibi nev-i şahsına münhasır özelliklerine hayran olduğum Yeni Travego'nun 13 mt'lik bu uzun versiyonunun, geç de olsa üretimine başlanacağı haberini çok büyük bir sevinçle karşıladığımı belirtmek isterim..

Ülkemize, sektörümüze ve biz otobüsseverlere tekrar hayırlı uğurlu olsun..Smile
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
01/03/2018, 04:41 PM
Mesaj: #4
RE: Yeni Mercedes-Benz TRAVEGO 16 SHD
Yeni TRAVEGO 16 SHD 2+1 Neden Bir Dönüm Noktası?

13 metre uzunluğunda üretilecek olan Yeni Travego 16 SHD uzun zamandır sektör tarafından beklenen bir modeldi. Adeta sektör Travego'nun ülkemiz için üstün özellikleri olan geniş bagaj hacmini, en yüksek yolcu konforunu ve ilgi çeken peron aracı özelliklerini 2+1 versiyonuyla birlikte istiyordu.

Bu çağrıları daha fazla cevapsız bırakamayan Mercedes-Benz Türk 2+2 versiyonuyla 2 yıl içinde 300'e yakın Yeni Travego 15 SHD satmışken 2+1 16 SHD versiyonunun müjdesini verdi.

Yollarımızda yüksek konfor kalitesini 2+1 versiyonuyla yolculara sağlayacak olan Yeni Travego 16 SHD gelişen otoyol sistemi ile ulaşım sürelerinin daha da kısalacağı önümüzdeki dönemde daha konforlu yolculukların adeta müjdesini veriyor.

Burada tek bir soru işareti ise koltuk adedinde. 13 metrelik bir otobüste 2+1 37 koltuklu sistem standart bir konfor sağlarken. 34 koltuklu sistem üst düzey bir diz aralığı mesafesi konforunu beraberinde getirecektir.

Çekincemiz ise 37 yerine 2+1 sisteminde 41 koltuğun tercih edilmesi. Kısa dönemde yolcu adedinde artışla toplam ciroda olumlu bir etki yaratsa da, uzun dönemde konforsuz otobüs yolculukları algısını arttıracağından sektöre etkisi daha olumsuz olacaktır.

İşte bu yüzden bu üst düzey konfor sunan otobüste işletmecilerde en azından 37 koltukluk standart 2+1 düzeni tercih etmeleri bizce uzun dönemde daha yararlarınadır.

Konu hakkında sizlerinde düşüncenizi bekliyoruz...


[Resim: 39659180675_5d40328ed9_c.jpg]

Travego 15 SHD ve Yeni Travego 16 SHD
[/b]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
02/03/2018, 03:05 PM
Mesaj: #5
RE: Yeni Mercedes-Benz TRAVEGO 16 SHD
O403 SHD ve O350RHD modelleriyle piyasa ihtiyaçlarının ilk adı olan Mercedes-Benz Travego modeliyle çağa ayak uydurarak liderliğini devam ettiriyor. Kullanıcı taleplerini ve uyarılarını dikkate alan şirket dikkat çeken adımlarla hizmetine devam ediyor.

Yenilenen Travego ile alışılagelmiş çizgileri değiştirerek büyük cesaret göstergesi üstlenen Mercedes-Benz üstün hizmet ve seçeneklerle taçlandırmayı ihmal etmiyor. Alakasız olacak belki ama böylesine iddialı aracı dingilli olarak görmek isterdim. Smile

Hem doğayı hem müşterisini düşünen Yeni Travego geniş iç hacmi, üstün teknolojik özellikleri ve güvenli seyahat adına yardımcı olan özellikleri ile kusursuzluğa doğru adım atıyor. Her güzelim kusuru vardır tabi. Hem personel hemde yolcu olarak seyahat etme imkanım oldu. Yokuşlarda düşük performans eğilimi göstermesi ve sadece 2+2 koltuk düzeni ile satışa sunulması maalesef bizleri üzmüştü.

2+1 koltuk düzeni ve 41 koltuk mevcudu ile sağlanması peronların araçlarda aradığı en büyük şart haline geldi. Mevcut üreticilerin bu yönlü üretime başlaması acaba Mercedes-Benz nasıl bir atak yapacak soruları ile dolu bir sene bitirdi.

Kullanıcı taleplerini dikkate alan Mercedes-Benz'in Travego 13mt müjdesi vermesi üstüne motor güçlendirmesi tarif edilemez sevinç ve huzur sağladı. Amiral geminin böylesine bir atakla gelmesi iyi ki gecikme olmuş dedirtmedi desem yalan olur.

Tanıtım fotoğraflarında 2+2 olarak görünmesi herkeste soru işareti oldu. Bence iki koltuk düzeni ile satışa sunulması gayet mantıklı olur. Peronlarda 2+1 savaşı olsada Turizmde 2+2 üstünlüğünü korumakta ve 2+1 sadece özel transfer ve hizmetlerde kullanılmakta.

Unutulmamalı Travego sadece peron değil turizm içinde vazgeçilmezdir, liderdir...

En kısa zamanda yollarda görmek kazasız belasız yolcuklarını konuşabilmek ümidiyle...


Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
03/03/2018, 02:04 AM
Mesaj: #6
RE: Yeni Mercedes-Benz TRAVEGO 16 SHD
Yeni TRAVEGO 16 SHD 2+1 ile ulaşımda rekabet biraz daha canlanacak ve zorlaşacak.Bir tarafta maliyetler,
bir tarafta rakip havayolları, zaman içinde yaygınlaşacak olan hızlı tren, yolcuların rahat etmesini sağlamak.. Firmalar bir derece ama bireysel otobüsçünün işi dahada zorlaşıyor.


Otobüslerin yenilenmesi, 2+2 den 2+1 e geçiş süreci daha neleri getirecek?
Belki 1+1!

TRAVEGO 16 SHD 2+1 de 34 koltuk en güzeli. Ama otobüsçü için bir yolcuda önemli!

O zaman daha küçük, daha az yakan bir motor kullanılmalı.
Yakın yıllarda elektrikliler gelecek..

Elektrikli otobüslerde, menzil ve şarj sorunu çözülürse motor ve yakıt deposu kalkacağından daha çok alan verimli olarak kullanılabilecek.

Yeni TRAVEGO 16 SHD 2+1, seni düşünürken nereden nerelere geldik...
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | MagazinUlasim.Com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS