Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 2 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz Yeni Travego 2016
20/10/2015, 12:58 PM
Mesaj: #13
Mercedes-Benz Yeni Travego 2016
Alıntı:Bişey merak ettim, casus fotolar bizim siteden önce başka bir sitede yayınlandımı?
Komik gelebilir ama, başlığı açan arkadaşın başlığı herkesin ilk tahmini olan yeni travego değilde, yeni mercedes otobüs diye açması, sadece iki mesajının olması yeni model konusunda acaba olabilirmi şüphemi artırdı doğrusu

Benim tahminim yeni MARATON'un tam da karşısına fiyatı, bakım masrafları ve yüksek görsel algısı ile çıkacak bir model Yüksel Bey Smile

Euro'nun 3,4 TL'lere dayandığı bu günlerde, SAFİR'in de başarısı malumken TRAVEGO'nun devamı bir modeli MARATON'un karşısına çıkarmak Mercedes-Benz için intihar olur.

Nasıl yeni TopClass 500 serisi yüksek fiyatı nedeniyle piyasada iki elin parmaklarını geçmeyen sayıda satıldıysa yeni TRAVEGO'da artacak fiyatı ile piyasaya çıktığı an yüksek satış ivmesi yakalamayacaktır.

Fakat biz ne kadar MARATON'U beğenmesek de piyasaya çıktığı ilk günden itibaren yüksek talep görebileceği malum.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
20/10/2015, 04:17 PM
Mesaj: #14
Mercedes-Benz Yeni Travego 2016
Başka bir başlıkta yazmıştım. Türkiye ucuz ve kalitesiz şehirlerarası otobüslerin cenneti olacak. Bunun başlıca nedeni Temsa'dır. Ucuz otobüs satmak için kaliteyi çok düşürdü. Durum böyle olunca ne Mercedes ne de Man, Türkiye pazarı için yüksek kalitede otobüs üretip kendi sonlarını hazırlamaz. Bizede maalesef saçma sapan otobüslerle saatlerce seyahat etmek düşer.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
20/10/2015, 10:30 PM
Mesaj: #15
Mercedes-Benz Yeni Travego 2016
Ben de meseleye farklı bir açıdan yaklaşmak istiyorum..
Bir kere Travego bantlara veda eder de, Mercedes'in söz konusu yeni modeli SHD olarak üretilirse, doğal olarak zaten bu model Travego'nun yerine üretilmiş olacaktır.. Bu model de Maraton'la rekabet edebilmek için TravegoS'ten daha düşük rekabetçi bir fiyatla piyasaya çıkarsa, 2015 yılında Travego ve Travego S yatırımı yapan işletmecilere haksızlık yapılmış olmaz mı? Mesela 2016 yılında, ikinci el olarak Travego S yatırımı yapmak isteyen bir girişimci, fiyatı nispeten ucuz olduğu için ikinci el Travego yerine, 2016 model yeni otobüsü sıfır olarak satın alabilecektir.. Bundan dolayı yeni model Mercedes'in Maraton ile rekabet etmek için rekabetçi bir fiyatla piyasaya sürülmesinin Travego'nun 2.El piyasasını direk vuracağını düşünüyorum.. Bence Mercedes'in 2. El değerini koruması, tercih edilmesinin önemli sebeplerinden birisi iken, üretici firma böyle bir şey yapar mı bekleyip göreceğiz neticede..

Gerçi daha önce Mercedes-Benz Türk aynı üründe döviz kuru değişimi sebebiyle fiyat düşürme operasyonu yapmıştı.. Mesela yanılmıyorsam 1999 model (makyajdan bir önceki) O403 lerde bilmem kaçbin Euro (veya Mark) indirim yapmıştı da, 1998 model O403 sahiplerinin tepkisine neden olmuştu.. Bu olayı O403 ün fiyatları ile hatırlayan varsa, anlatırsa çok faydalı olur..

Ama düşük ihtimal olarak şöyle bir durum da olabilir, Mercedes-Benz Türk yüksek fiyatından dolayı az satılacak olsa da amiral model olarak Travego'yu üretmeye devam eder, bu yeni SHD model Mercedes'te Maraton'a rakip olur, yeni model'in RHD si de Safir Plus'a rakip olur.. Gerçi bu sefer de 11 yaşındaki Travego'nun kasa değişimi gerekmekte olduğundan bu seçenek de olmaz gibi görünüyor..

Üreticilerin ikinci el piyasasını düşündüğünden eminim ama, kasa değişiminde ve rakip firmalardan birinin ürün gamını genişletmesinde bunu düşünürler mi ondan tam olarak emin olamıyorum...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
20/10/2015, 10:34 PM
Mesaj: #16
Mercedes-Benz Yeni Travego 2016
Bir de Fırat kardeşim Setra yeni TopClass 500 serisi için "iki elin parmaklarını geçemeyen" sayıda ifadesini kullanmış..

Doğrusu "bir elin parmaklarını geçmeyen" şeklinde olmalıydı..Big Grin

Çünkü Setra 517 HDH'lerden Türkiye'de bir elin parmakları kadar yani beş adet mevcut.. Dört tanesi Adıyaman Gülaras Firmasında (01 DJD 89-90-91-92 plakalı araçlar), bir tane de Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde (06 FG 6953 Resmi plakalı araç) olmak üzere toplam beş adet var.. Big Grin
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
20/10/2015, 11:05 PM
Mesaj: #17
RE: Mercedes-Benz Yeni Otobüs
Bundan bikaç yıl once Mercedes mühendislerine bi mail atmıştım. Ilerleyen gunlerde paylaşırımSmile. Konusuda kendimce bi çizim yapip küçük otobüs sınıfı icin Sprinterden büyük Travegodan küçük bir araç üretilse tutmazmi diye yazmıştım. Demekki tutmadi Smile uretmediler onun yerine Tourismo K var neyse konu bu degilde bu yeni otobus bana göre Travegonun gelişmiş versiyonu gibi çıkacak. bunu bekleyip göreceğiz ama Travego S gibi bir makineyide şekil olarak ne kadar degistirebilirsiniz ki değil mi ? Mercedes Benz kriz zamaninda otomobilde A serisi ile piyasinin tam tersine çıkış yaptıysa su aralar değişik otobuslerin (Maraton vb.) Smile piyasaya cikmaya hazirlandigi zamanda elindeki pazar payını kaptirmayacagini düşünüyorum. SAYGILARIMLA

Faruk Gürbüz

Sitede yayımlanan fotoğrafların her türlü hakkı sitemiz ve yazarlarımıza aittir.İzinsiz Kullanılması ve Çoğaltılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21/10/2015, 12:12 AM
Mesaj: #18
Mercedes-Benz Yeni Travego 2016
Travego ihracat da üretimi devam ediyor ama yeni üretim çok farklı bir inşaa olacak belki bir umut 1979'dan bugüne kadar ufak tasarımlarla ve teknik aksamıyla yenilenen G class gibi de olabilir.

[Resim: 2qi2y6u.jpg]

Sitemiz de yayımlanan makalelerin ve fotoğrafların her türlü hakkı yazarlarımıza aittir.
İzinsiz Kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | MagazinUlasim.Com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS