Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Setra 531 DT Tanıtıldı
06/07/2017, 06:26 PM
Mesaj: #1
Setra 531 DT Tanıtıldı
[Resim: 35717774166_fce2315a5f_z.jpg]


Dünya da tüm otobüs üreticilerinin "heybetli" tipleri ile özel olarak sınıflandırdığı Setra,çift katlı otobüs serisini yeniledi.1981 yılın da Mercedes-Benz üretimi motorlarların alt yapısını kullanan butik marka, Setra'nın amiral gemisinde ilk efsane olan 72 kişilik 228 DT serisi ardından sırasıyla 328 DT - S 431 DT serileri ile bu sınıfta 36 yıl boyunca 4 bin adet üzerinde çift katlı otobüs üretmiştir.Ve Setra 531 DT

Setra S 531 DT bazı tasarımlarıya selefi 431 DT serisinin tahtina geçmeye hazırlanıyor. İlk olarak,aerodinamik tasarımıyla çift katlı otobüs sınıfının en iyisi dördüncü yeni nesil de,selefine nazaran değişiklik fazla olmamasına rağmeniç mekan da 83 yolcu kapasitesi bulunuyor.Geniş kafalıklı koltuklar kol dayama ve her koltukta iki noktalı emniyet kemerleri ile donatılmış tasarım stili heybetinde ki zerafeti temsil etmiş.Birinci katta yolcu gereksinimlerini karşılayacak modüler düzeneğe sahip malzemeler kullanılıyor ve diğer selefi olan araçlarda olduğu gibi mutfak ve tuvalet ünitesi diğer ek ekipmanlarla ve ayrıca engelli yolcular ve tekerlekli sandalyeler için ayrı ayrı platforma sahip olan ve müşteri kitlesinin tercihlerine göre yine farklı seçenekler sunmakta.

Setra S 531 DT 2.55 m, genişlik ve 4, metre yükseklik ve 83 yolcu kapasitesine , 14 metre uzunluğa sahip ve tasarımının yanında yeni nesil ; Mercedes-Benz OM 471 Euro 6 güçlü 510 beygir motora sahip.


Ülkemiz de 20-25 sene kadar önce otobüs işletmeciliğinde ”peron arabası” çift katlı furyası, günümüz Türkiye’sinde işletme sorunu ile tamamen bitmiş durumda ve çift katlı otobüs ile son olarak yolcularına hizmet veran Metro Turizm ve bir kaç şehirler arası yolcu taşımacılığı hizmeti veren firma dışında filolarda yer alamadı.

Ancak ülkemiz de gelişen 2+1 koltuklu yolculuğun yükselişi ve talebin sürekliliğin göz önüne alınmasıyla birlikte şehirler arası otobüs işletmelerinin, uçak ile olan rekabetine bakıldığın da filolara bu araçların küçük sayılarla özel sıralarda dahil edilmesi ülkemiz otobüsçülüğün de fark yaratması ile yararlı olabilecektir.

DEVAMI EDECEK...[Resim: 35370821050_4308cda902_o.jpg]

Sitemiz de yayımlanan makalelerin ve fotoğrafların her türlü hakkı yazarlarımıza aittir.
İzinsiz Kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06/07/2017, 11:42 PM
Mesaj: #2
RE: Setra 531 DT Tanıtıldı
İlk yorum olarak kısa bir özet geçmek gerekirse eğer;son 5-6 yılı baz aldığımızda otobüs segmentinde bu zaman zarfı içerisinde çıkmış yeni modeller ve çıkacağını bildiğimiz modelleri de düşündüğümüzde Setra'nın genel olarak iç ve dış tasarım ve tasarım bütünlüğü ile diğer marka ve modellerden çok çok önde olduğunu söylemek şahsi fikrim yanlış olmayacaktır.Wink

Fotoğraflarımızda saydam imza kullanmamızın sebebi,büyük emek ve zahmet ile çekip sizlerle paylaştığımız fotoğrafları çalan emek hırsızlarını engellemektir.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08/11/2019, 05:09 PM
Mesaj: #3
Setra 531 DT Yeni Teknolojiler

Otobüs tasarımında öncü olan Setra güvenlik, konfor ve yeni teknolojilerle rakiplerine yine yön veriyor.
Daimler Kamyon Grubu IAA fuarı'nda, dünyanın ilk yan aynaları olmayan, yeni kamera sistemine sahip yeni Actros ve Arocs serisi ardından,Daimler Otobüs grubu Setra'da da yeni teknoljiye geçiş yapıyor.


Ayna Yerine Kameralar

Araç fren ve sürüş sistemi (ABA5) ile bir çok teknolojik donanıma karşı yenilenmesinin ardından,aynaların yerini artık kameralar alıyor.Kamerlar daha iyi bir Aerodinamik, güvenlik elde ediliyor. Sistem sürücünün çok daha iyi bir geniş görüş açısına sahip olmasını sağlamış. Aracın dışında iki adet kamera bulunuyor, kameralardan aktarılan görüntü aracın içerisinde de yerleştirilen 15 inç büyüklüğünde iki adet camdan izleniyor. 

   
   

Sitemiz de yayımlanan makalelerin ve fotoğrafların her türlü hakkı yazarlarımıza aittir.
İzinsiz Kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | MagazinUlasim.Com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS