Anket: Solaris otobüsler Türkiye pazarında alıcı bulabilir mi?
Solaris Otobüsler Türkiye\' de çok iyi satılır
Solaris Otobüsler Türkiye\' de bir miktar satılır
Solaris Otobüsler Türkiye\' de ancak birkaç otobüs satabilir
Solaris Türkiye\' de tutmaz, alıcı markayı tanımadığından çekinir.
Solaris Otobüsler Türkiye\' de tek otobüs bile satamaz
[Show Results]
 
Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Solaris Otobüsler Türkiye Pazarı'nda
25/04/2008, 10:34 PM
Mesaj: #1
Solaris Otobüsler Türkiye Pazarı'nda
Polonya menşeli otobüs üreticisi Solaris, Busworld 2008 Türkiye fuarında oldukça popüler bir tanıtım gerçekleştirdi. Dün fuar ziyaretimizde bu tanıtıma magazinulaşım ekibi olarak katılma imkanı bulduk.

Solaris Urbino serisi ismi verilen şehir içi taşımacılığında kullanılan otobüslerin 12, 15 ve 18 metre modellerini tanıttığı fuarda, Urbino 12 ve Urbino 18 körüklü otobüsü sergiledi.

[Resim: dsc04991qw3.jpg]

Yapılan tanıtımda konuşan Solaris?in Danışmanı Wolfgang Presinger, Türkiye otobüs pazarına gösterdiği ilgiyi ve Temsa, BMC, Otokar ve Mercedes gibi rakiplerine duyduğu saygıyı dile getirdi.
[Resim: dsc05002mg2.jpg]

Solaris Türkiye ekibinin daha çok kamu ihaleleriyle ilgileneceklerini bildirdikleri konuşmada Danışman Wolfgang Presinger, Almanya gibi önemli bir pazarda üçüncü isim olmalarını sağlayan kalite ve rekabetçi fiyat avantajlarını, Türkiye şehiriçi otobüs pazarında da kullanmak istediklerini bildirdi; kendisine teknik servis ve bakım alanında mevcut eksikliklerinin bir dezavantaj olmasından çekinmediklerini mi sorduğumda; şehirlerarası otobüslerde bir problem olabilecek servis sıkıntısının, aynı şehirde çalışacak otobüsler için bir sorun olmayacağını, Berlin örneğinde olduğu gibi gerekli şartlara sahip özel servisleri kullanabilecekleri şeklinde bir cevap aldım.

Ülkemizde şehiriçi otobüs konusunda ürün çeşitliliği kazandırabilecek Solaris Türkiye ekibine başarılar diliyoruz.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25/04/2008, 10:47 PM
Mesaj: #2
Re: Solaris Otobüsler Türkiye Pazarı'nda
Solaris Otobüslerini eğer ciddi ve agresif olarak,ülkemizdeki pazara tam garanti ile pazarlayabilirse bence satış adetleri ivme kazanacak.
Ancak araclardaki motor seçenekleri özel halk otobüsçülerinde,biraz muhafazakarlık duygularını öne çıkarıyor.
Şunuda yazmadan edemiyeceğim;Araca ilgi ve beğeni oldukça fazlaydı.

Sitemiz de yayımlanan makalelerin ve fotoğrafların her türlü hakkı yazarlarımıza aittir.
İzinsiz Kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
25/04/2008, 11:11 PM
Mesaj: #3
Re: Solaris Otobüsler Türkiye Pazarı'nda
Solaris beğenilmeyecek bir otobüs değil.Güzel bir fiyat/kalite seçeneği ile piyasaya girdiği taktirde iyi satış rakamlarını yakalaması da zor değil.

Ancak adminimize katılıyorum.Özel halk otobüslerinin muhafazakarlığı biraz bırakıp,belediyelerde de peşin hükümlerin ortadan kalkması pazarın değişik markalara açılmasını getirir diye düşünüyorum.

Kaldı ki bizim karosercilerimizin ürettikleri markalarla, Solaris gibi nispeten az bilinen markalı otobüslerin belediyeler ve halk otobüslerine büyük paralar ödenerek alınan meşhur markalardan da aşağı kalır yanı yok bence.

Herkese Selamlar...

Sitede yayımlanan fotoğrafların her türlü hakkı sitemiz ve yazarlarımıza aittir.İzinsiz Kullanılması ve Çoğaltılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27/04/2008, 12:03 AM
Mesaj: #4
Re: Solaris Otobüsler Türkiye Pazarı'nda
Dünyada iletişim ve tanıtım çağının ilerlemesiyle birlikte insanoğlunun merak duygusunun da daima daha fazlasına sahip olma arzusu her geçen gün artmaktadır?.

Bir zamanlar seçeneğin çok az olduğu bir veya iki modelden başkasının olmadığı hatta İstanbul?a gidilip de araba alamadan geldi demesinler diye ne rast geldiyse alınıp gelinen araç devirleri geldi geçti?

Şimdi bisiklet alacak çocuktan,otomobil alacak müdüre, traktör alacak çiftçi amcadan TIR alacak iş adamına kadar artık her türlü tanıtım ve bilgilendirme kaynaklarından yararlanmaktadır?

Araç marka ve model seçenekleri de arttıkca üretici firmalarda insanların bu bilgi edinme isteklerini karşılayabilmek için birbirinden üstün tanıtım organizasyonları , tanıtım elemanları,bilgilendirici broşür vs. konularında hazırlıklarını devamlı sürdürmektedirler?..

Araç sahibi ,Firma Sahibi ve sürücü açısından da bakılınca tahta kasalı otobüs devrinden bu yana seksen yılı aşkın bir otobüscülük yaşamından gelen bir toplumun artık tam profosyonel bir görüşe sahip alıcı profili karşımızda durmaktadır?.

Artık girişimciler bir araç satın alacağı zaman öyle bir araştırmalar yapıyorlar ki ,çoğu zaman sordukları soruya tanıtım elamanları cevap bile veremiyorlar?..

Traktör alacak Ali Day?ım bile servis yedek parça bulabilirmiyim? Servis fiatları nasıl? Özel bir parça kullanılmış mı? Bu iletişim çağında da filanca traktörün firması AR-GE için şu kadar harcamış diye bahsedebiliyor?.

Bir otobüs için iyi diye bir karar vermeye hazırlanırken bu işi iyi bilen biri , daha iyi araştırma yaptığı için bunun şurası problemli diyebiliyor?.


Birde zaman mevhumu çok önemli piyasaya çıkan bir aracın bir yıl kullanılması neticesinde dört mevsimde bölgede gösterdiği performans beğeni derecesini etkiliyor?.

Bu kadar dilimiz döndüğünce anlatımdan sonra piyasanın tutulmuş marka ve modellerinin yanında SOLARİS?İ iyi bir çalışma ve mücadele bekliyor?.
SOLARİS üretici ve satıcılarına başarılar dilerim?

Esenlikle kalınız..

Osman Sezai
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
02/05/2008, 01:13 AM
Mesaj: #5
Re: Solaris Otobüsler Türkiye Pazarı'nda
Türk bireysel tüketicisi, başlarda bu yeni markayı yadırgayacaktır. Ancak Solaris'in özellikle uygun fiyat özellikleri ile kamu sektöründe birkaç ihaleyi alması, bu markanın bilinirliğini artıracak, ve zamanla birseyselciler arasında da tercih edilmesine sebep olacaktır diye düşünüyorum.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
02/05/2008, 10:29 AM
Mesaj: #6
Re: Solaris Otobüsler Türkiye Pazarı'nda
Bireyselciler,detaycıdır hatta muhafazakar,kolay beğenmiyen profesyonel insanlardır.Mesela Mercedes Benz Conecto modelinde, satış ayağında bireysele yönelik olarak, zorlanması buna en yakın örnekdir.

Sitemiz de yayımlanan makalelerin ve fotoğrafların her türlü hakkı yazarlarımıza aittir.
İzinsiz Kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | MagazinUlasim.Com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS