Türkiye Ulaşım Sektörü İhtisaslaşmış İnteraktif Haber Forum Merkezi

Tam Görünüm: Yeni Pi Kam 18-440 (çekici)
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2

asan70

Pi Makina, yine Komatek 15 fuarı nda yeni prototip araçlarıyla ilgi topladı.
Bu kez yeni bir çekici ve yeni bir traktör vardı sahnede...
Çekici 18 -440 model isimiyle sergilenirken akla muhtemel rakipleri BMC Pro ve Ford Cargo geliyor! Genel tasarım biraz esinleme gibi!tabii prototip olarak kalmamalı!
[attachment=4356]
Adamlar Axor'u almışlar fiberglas ile eklemeler yapıp göz yanılgısı oluşturmuşlar, ama kapı paneli aynı uzatması var aşağıya doğru, çamurluklar aynı kalınlaştırılmış lastiğe yaklaştırılmış ve uzatılmış, şeytan dolabı var gibi duruyor ama çizgiden ibaret olduğunu düşünüyorum, ön panjur tamamen Scania çakması, güneşlik Man'dan alınma gözümüzün gördüğü bu. Altında yatan motorda değişiklik yaptıklarını sanmıyorum, inşallah izinleri vardır Mercedes'ten istese alır havalarını bunların ama onlarda yapmaz nasıl olsa rakip olabilecek halde değiller.

Diğer araçlar daha önce tanıttıkları modeller, yine Mercedes ve Atego modeli onu farklı gösteren ise Iveco'dan alınan far ve sinyaller ile güneşlik. Fakat o modelin 4x4 olduğunu görüyoruz ve biraz daha doğru katkı yapmış gibiler bu araca.

Yani dünyada örnekleri var bu tip butik üretimlerin, büyük markalarla anlaşma yapıp kabinlerini kullanmak veya yürüyen aksamını kullanmak veya kendince katkı yapıp geliştirmek gibi, ama bu firmada gördüğüm ürün gamlarında asıl faaliyet konusu olan makinelere kamyonları da eklemek ve bunu yaparken müşterilerine kendi üretimi üst yapılarını satarak daha fazla katma değer elde etmek amacındalar, ama o çekici pek gerçekçi değil ve bu pazarda yer bulması olanaksız şov amaçlı bir üretim.

[Resim: pi%2B%C3%A7ekiici%2Bpi%2Bmakina.jpg]

[Resim: pi+makina.jpg]

[Resim: komatek-is-makinasi.jpg]

Çin dünyayı taklid ediyor,bizde dünyayı taklid eden Çin'i.

Şevki klavyene sağlık,bir ara da Hummer H1 modasına karşı "Hamur" üreteceklerdi,sanırım İran gibi proje tanıtıyorlar. Wink

asan70

Aslında 4x4, 2.5 tonluk bir araçları da var. Oda bir İtalyan aracına çok benziyor.
http://magazinulasim.com/Konu-pi-kam.html

asan70

[Resim: attachment.php?aid=4336]
Resimdeki kabin İveco farlı kamyonlara ait.Biraz çalışmışlar.Basit ve sade olmuş!!!
Bu Mercedes Benz direksiyonu da rahmet oldu herkese Big Grin
Sayfalar: 1 2
Referans Adresler