Türkiye Ulaşım Sektörü İhtisaslaşmış İnteraktif Haber Forum Merkezi

Tam Görünüm: Tatra, Türkiye'de
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın

asan70

Dünyanın en eski markalarından Tatra, Türkiye'de Arkarsa şirketlerinden Sancaktar Truck tarafından satışa sunuluyor.
Sancaktar markasıyla 4x4 ten 10x10 a kadar farklı amaçlara yönelik kamyon imal etmek isteyen Sancaktar şimdilik sadece 4x4 montajı ile beraber Tatra kamyonlarının Türkiye satışını gerçekleştiriyor.

http://www.otometre.com/2016/08/yeni-ara...lecek.html
Mümessillik yeni mi ? Satış var mı ?

asan70

Mümessillik yeni ve satışın başladığı söyleniyor.Aslında adamlar yerli üretim yapmak istiyor ve yeterli desteği alamadıklarından şimdilik Bulgaristan da üretim veya montaj yapıyorlar!
Aynı zamanda Tatra satışı yapıyorlar..Ancak şuanda satış yaptılar mı kaç tane sattılar benim ulaşabildiğim net bir bilgi yok.Firma yetkilileri satışını yapıyoruz diyorlar.
http://www.sancaktartruck.com/
http://www.otometre.com/2016/11/yerli-ka...tatra.html

asan70

Tatra ve Sancaktar Truck
[Resim: opwj03.jpg]
Tatra rallilerde de var.
[Resim: 29vz3mp.jpg]
1970'li yıllarda Ankara'da Çek büyükelçisinin arkadan motorlu Tatra marka otomobilini görünce selama dururduk.O derece ilginç ve güzel bir otomobildi.Üzerinde hava soğutmalı (Bu işin mucididir bile diyebiliriz) çok hoş ses veren bir motor vardı.Aşağıya resmini de ekliyorum ama elimdeki en güzeli bu.İlerleyen zamanda daha iyisini bulursam yüklerim.

Tatra daha sonra 1990'lı yıllarda Doğu Almanya batınca onların elindeki bazı askeri araçlardan bizim askeriye de sebeplendi.BTR denilen lastik tekerlekli Rus zırhlı araçları (BMC bu araçların motorlarını değiştirmişti.) ile Tatra markalı tankerler de gelmişti. Bu tankerler de aynen hava soğutmalı ve Asan 70 arkadaşımın yolladığı Paris-Dakar Rallisi şampiyonu burunsuz kamyonlara benzer bir tipi vardı.Ayrıca bu kamyonlar yük,hava ve iklim koşullarına göre hem de yürürken lastik havalarını yükseltip indirebiliyordu.

Bizde Düzceli Çoban Tur bir zamanlar Çek Skoda imali Liaz markalı çekiciler ithal etmişti ama çok tutulmadılar.Tatra yaygın bir servis ağıyla yedek parça ve bakım işlerini ayarlayıp ilk fiyatı da düzgün tutabilirse piyasada kendisine yer açabilir.


[attachment=5128]
Referans Adresler