Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ford Cargo Nostalji
16/03/2010, 04:50 PM
RE: Ford Cargo Nostalji
85 model 2114'ümüz,(yıl 1994)
43 FP 531 (40 KA 501)
[Resim: sdc10012k.jpg]
93 model 2520'miz, (yıl 1996)
68 FA 440 (40 KC 735)
[Resim: sdc11604.jpg]
Alıntı Yaparak Cevapla
06/05/2010, 02:27 PM
duruşu ve sesı yeter bunların varsın bıraz problemlı olsun bızım vatandasımız sever FORD'u....
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09/05/2010, 02:48 PM
2005 yılından,
nostalji için çok erken ama güncelde sayılmaz Smile

[Resim: sdc11610z.jpg]
Alıntı Yaparak Cevapla
27/12/2010, 07:00 PM
[Resim: effbs0.jpg]

Kaynak: Toytrucker

Emektarlari ve nostaljiyi sahiplenelim diyorum....
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
27/12/2010, 07:41 PM
http://magazinulasim.com/showthread.php?tid=562&page=3

Ozan kardeş sizin dediğiniz gibi kabul edelim ama eksik sisirilmis herhalde.Eş degerde baska markalar piyasadan cekildi, onlar hala resat altinı.Her gittigi yerden yük bulabiliyor , satiyorum dediginde bes asagiya bes yukariya müsterisi var .Mal sahibi baska ne ister?

Bence bir eleştirme yaparken her faktörü göz önüne almak gerekir.Her arabanin yeri vardir, yerine göre iyi tarafi da olur, kötü tarafida.Sürücü kullanmayi becerirse en kötüsü atmaca kesilir.
Alıntı Yaparak Cevapla
09/01/2011, 04:27 PM
Kiymetli Kardesler bu gün gezerken bu yazi gözüme carpti
ALINTI Söyle :
Karlı bir Yılbaşı Akşamı

(2008 yılını 2009'a bağlayan akşam.Yılbaşı günü Mardin'e çok güzel kar yağdı.Benim Transit ve Yavuz kardan çok güzel görünüyorlardı! 86 Model BMC Yavuz.O yıllarda ne kamyondu.Eksoz freni,volvo motor,BMC İle alakası olmayan göğüs!Kısaca o yıllarda şahane idi. Tabiki güçsüz kalan sürekli ayna mavruti yiyen defransiyeli hariç.Eksoz freninide kullanmayı bilmezsen,defransiyeli kırıp atıyordu.1340G Burunsuz BMC ile aynı defransiyeli atmışlardı üzerine.Daha sonra birçoğu 407 defransiyeli ve farklı şanzıman hatta ara şanzıman atılanıda gördüm.Bizde 6 ileri suriyeden bir şanzıman ile değiştirmiştik......)Diyor kiymetli arkadas

Evet bu arkadasimiz birde lastikleri yazmamis herhal yüzde doksan onlarin ebadi da farklidir ben BMC leri iyi bilmem benim bildigim takviyeli (arkadasin bahsettigi difransiyel) EATON difransiyel ise FORD BMC DOC ENTER hepisi birbirinin ayni(Kovan olarak degisir ) yüklü yokus yukari 2 takviye arabayi biraz asagi salla ayagani devriyajdan cekmen kafi sari koza dislilerini eline alirsin veya istavroz disli yataklari bosluklari fazlalassin zayif bir dengesizlikte ya akis kirar veya difransiyelden bir yerini yer .Dolayli yoldan mal sahaybine yara ..tabiki kalite sorunundan degil ama her araba iyidir hesapli malzeme kullanilirsa
Simdi yukarda ki cekici( Mesaj 16) mavi 2520 gibi okudum o kafa iki dingil en fazla yüklü agirligi agziyla kus tutsa 18 ton 25 olamaz , arti arkada Dorse üc dingil her dingil 7,5 ton olsa al sana toplam agirlik 40 ton (o dorseyi en baba cekiciye taksan o tür dingil basi 7,5 tondan fazla tasiyamaz ) 20 sine gelelim en fazla 200 beygir civari olsa , simdi sanzimani farkli taksa motor dayan maz difransiyel degistirse yük vuramaz rampaya gelince söför muavine oglum bak bakalim bizi arkadan cekenmi var der
cekici difransiyel uydursa ,motor bas bas bagirir , anlami , mazot mazot yani , ben bile bildiklerimi corba ediyorum lafin kisasi bir yerde okudum bir arkadas yabanci basinda okumus intihar arabalari falan gibi malesef kizacagimiza düsünmemiz gerekir cünkü yüzde altmis öyle bu arabalar ayni teknik degerlerde ,onlarda sehir ici arabalari . bizde oniki ton diyor agbim oniki ton yüklüyor asiltamami yük hesabi arabanin agirligini cik 7, 5 ton yük haddi o zaman hesaba vurulursa avrupa araba söyle iyi yerli söyle söyle muhabetleri yanlis bizim ustalarimiz anlatiyordu ilk 312 mercedes ler geldiginde tabi agir alman arabalari ünvaniyla satiliyor agbimin biri izmirden press makinesi yüklettiriyor tabi makinenin agirligi belli degil söför icin yükmü yük mali kasaya oturtmuslar muavin makaslar bile terse basmis tabi o yüklen limana gidicek bir iki kilometre gitmis tabi beklenen olmus bir cukura girip ciktiktan sonra kovan kirmis o zamanlar izmir acentesi mengerler bilir kisi gelip tespit yapmis bir hakiki agir alman arabasi getirmisler arabayi kantara sokmuslar yük 36 ton cikmis asli o arabalar 3,5 ton yük hakki olan araba
servis arabaya itimat fonundan sifir difransiyel bedava vermisler birde plaket anlaminda basari amblemi vermisler
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | MagazinUlasim.Com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS