Cevapla 
 
Değerlendir:
 • 2 Oy - 5 Yüzde
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Mercedes-Benz Arocs
23/12/2012, 02:55 AM
Mesaj: #1
Mercedes-Benz Arocs
Mercedes Benz'in Ağır Nakliye ve Ağır İşler İçin Geliştirdiği Yeni AROCS Testlerine devam ediyor.


[Resim: 33394419472_85c7efb531_c.jpg]

Mercedes Benz AROCS Türkei Testwagen

Sitemiz de yayımlanan makalelerin ve fotoğrafların her türlü hakkı yazarlarımıza aittir.
İzinsiz Kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
02/08/2013, 01:24 AM
Mesaj: #2
RE: Mercedes-Benz Arocs
Aksaray'dan güzel haberler var.

Mercedes Benz Arocs 3258 / 580

Türkiye pazarına sunulması merakla beklenen Actros MP4'ün hala muamma bir şekilde piyasaya sokulmaması lider ağır vasıta üreticisini hangi stratejisindendir bilinmez ama dün Aksaray yollarında 68 T plakalı Arocs'u görmem acaba Arocs Actros'tan daha mı önce gelecek yada üretim daha öncede olduğu gibi Wörth ve Aksaray olarak farklı klasmanlarda mı olacak sorularını beraberinde getirdi. Bakalım bunların cevaplarını zamanla öğrenceğiz. Birde aklıma takılan hususlardan birisi objektifimize yakalanan aracın model kodu 3258 olarak geçmiş ??? Acaba bu bir şaşırtmaca mı yoksa çıkma bir kapı mı yada harf kombinasyonu mu anlam veremedim.


[Resim: 33167567690_e6f8964153_c.jpg]

Yusuf BULUT ~ about.me/yusufbulut
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
11/09/2013, 10:46 PM
Mesaj: #3
RE: Mercedes-Benz Arocs
Aksaray'lı Arocs Testlerine devam ediyor. Araç lansmanı yapıldığından olsa gerek herhangi bir kamufle işlemine tabi tutulmadan piyasada rahatlıkla görülebiliyor ve dahi ilgi çekerek fark edilebiliyor.
Yukarıda Şevki Dağdelen'in bahsettiği kabin türevlerinin çeşitliliği ve ilginçliği sanırım bu fotoğrafla biraz daha iyi farkedilebiliyor. Birde özellikle Axor'larda çok eğreti durduğunu düşündüğüm tampon üzeri boşluğun ızgara devamı ile sürdürülmesi daha hoş gösteriyor bence.


[Resim: mnp5.jpg]

Yusuf BULUT ~ about.me/yusufbulut
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
17/03/2017, 08:56 PM
Mesaj: #4
Mercedes Benz Arocs Ağır Nakliye
Mercedes Benz Arocs Ağır Nakliye


Mercedes-Benz uzun yol taşımaları için Actros’u,piyasaya sunmasının ardından Aksaray fabrikasında tasarladığı ağır nakliye hizmeti, yol dışı ve şantiyeler için geliştirilen Arocs tipi çekicileri 2016 yılında rakiplerinin tekelini kırmak için Türkiye pazarına sundu.

Geçtiğimiz yıllarda Ağır nakliye pazarında sık göremediğimiz,ancak özel ithalat yolu ile ülkemizde var olan özel seri Arocs çekiciler,Mercedes Benz Türk'ün ithalatı ile pazar sunuldu.Avrupa pazarında yıllardır çok güçlü olduğu ve üstün araçlar,Türkiye'de Arocs 3363 LS 120 tonluk çekicisiyle ve Actros MP 4 6x2 2558,ile yerini aldı.Mercedes Benz Türk teslim edilecek siparişler arasında ise Actros MP 4 4163 LS 8x4 8x8 6x6 güçlü araçlarında özel tasarımlarla ağır nakliyat filolarında yer alacağını belirtiyor.

Arocs 3363 LS 120 tonluk çekicisiyle Türkiye’de ağır nakliye segmentine yeni bir soluk getirecek bu aracı teknik olarak daha yakından tanıyalım.
 • Dingiller:
  Arocs 3363 LS 120 ton çekici, Mercedes-Benz marka 9 tonluk ön aksı ve 13.4 tonluk cerli arka aksları ile ağır nakliye sektörünün ihtiyacına uygun akslarla üretilmiştir. Arka iki akstan tahrikli 6x4 6x6 8x4 8x8 aks konfigürasyonuna sahip bir araçtır. 4,83 dingil tahvil oranıyla ağır yüklerde ihtiyacınız olan yüksek tork iletimi ve yüksek performansıyla ağır nakliye müşterilerimizin ihtiyacına cevap vermektedir.4 körüklü ve makaslı arka dingil sayesinde konforlu ve güvenli sürüş sağlanmaktadır.


  [Resim: 26914761274_7a96cf7f6d_o.jpg]
 • Kabin ve Güvenlik:

  Araç, Arocs’un en yüksek tavanlı ve 2.5 m geniliğindeki büyük kabini, konforlu çift yatağı sayesindeşoför için kabin içerisinde konforlu ve ferah bir yaşam alanı sunar.
  Araç; güvenlik, tasarım, konfor ve malzeme kalitesiyle binek araç hissi vermektedir. Direksiyondankumanda edilen vites, start-stop düğmesi, çok fonksiyonlu direksiyon simidi, ergonomik sürücü paneli; ESP, şerit takip aistanı, aktif fren sistemi, yorgunluk algılama asistanı gibi ileri güvenlik sistemleri mevcuttur araçta mevcuttur. Şerit takip asistanında görsel uyarı sadece Mercedes-Benz kamyonlarında mevcuttur.
 • Motor:

  Araç; Pazara sunulan araç 625 beygir güç, 3000 Nm tork üreten, 15.6 lt hacimli Mercedes-Benz’in en yüksek performanslı motoruyla donatılmıştır.
 • Güç Aktarımı:

  Araç, kendi ağırlığı ve semi treylerin ağırlığı dahil toplamda 120 ton yük çekme kapasitesine sahiptir. Ağır nakliye operasyonlarının sağlığı ve şoförün konforu, Mercedes-Benz marka 12 ileri 4 geri
 • PowerShift 3 şanzıman ile garanti altına alınmıştır. Ağır hizmet tipi G330-12 PowerShift 3 şanzıman, 3300 Nm yüksek tork iletim kapasitesi ile ağır nakliye pazarının ihtiyaçlarını tam olarak karşılamaktadır.

  Turbo Retarder Kavrama:
 • Turbo Retarder Kavrama; Mercedes-Benz’in ağır nakliye segmentinde sunduğu, rakiplerine oranla müşterilere oldukça üstün avantajlar sağlayan çok güçlü bir donanımdır. Turbo Kavrama ve Retarderdonanımlarını birlikte sunan bir donanımdır. Kalkış, frenleme, hassas manevralar ve çok düşük süratlerde, giderken veya dururken; Turbo Retarder Kavrama her durumda etkileyici faydalar sağlar.
 • Bir tork konvertörle kıyasladığımızda araç aşağıdaki özellikleriyle ön plana çıkmaktadır:Aşınmasız tork aktarımı ve ısı dengesi sayesinde en ağır yüklerde, sık dur-kalklarda, uzun süren zorlu manevralar ve aşırı düşük hızlarda bile azami araç kullanılabilirliği sunar.Hassas hidrodinamik kalkış ve manevralar sayesinde yüksek konfor.
 • Turbo Retarder Kavrama; araç tam yüklü iken hassas kalkış ve manevra için 3000 Nm’yekadar tork iletimi sağlar. Bu özelliği ile tork konvertöre oranla 300 Nm kadar daha yüksek tork iletimi sağlamış olur.


  [Resim: 32651586594_1711334975_b.jpg]
 • Turbo Retarder Kavrama ile kalkış devri 1100 devir/dakika mertebelerinde olmaktadır. Tork konvertöründe bu değer 1600 devir/dakika mertebelerinde olmaktadır. Bu özelliği ile yaklaşık 500 devir/dakika daha düşük kalkış devri ile önemli avantaj sağlamaktadır. Düşük motor devirlerinde bile azami çekişle kalkış sağlanır.
 • Sık sık yapılan dur-kalklarda ve manevralarda Turbo Retarder Kavrama’nın göstermiş olduğu termal stabilite (yüksek sıcaklıklara çıkmaması), aracın bir diğer önemli avantajıdır.
 • Mercedes Powershift 3 şanzıman ile birlikte kısa vites geçişlerine imkan sağlar.

  Aynı zamanda, sürüş esnasında kuru kavramanın da kullanılması; yakıt tüketimini azaltır ve acil durum modu sunar. Buna karşılık; tork konvertör arızalandığında aracın da arızalanmasına yol açar.
 • Düşük sürüş hızlarında dahi yüksek frenleme gücü ve Power Brake donanımıyla birlikte 3000 Nm’ye varan motor frenleme torku ile tüm motor devir aralıklarında Tork Konvertörün daha düşük frenleme gücüne kıyasla bariz üstünlük. Power Brake ile birlikte yaklaşık 1000 beygir gücünde frenleme. Lastik yol arasındaki çekiş sınırına kadar motor gücünden tam faydalanma sağlanır.

  Yüksek torklu motoruyla, ilave tork artırıcı konvertöre ihtiyaç duymaz ve bu sayede güç aktarma organlarında ilave yüklemeye neden olmaz.

  Motorun ilave yüklenmeden sabit torkta istenilen motor devrine ulaşması sağlanır.

  Geleneksel konvertörlere göre daha düşük yakıt tüketimi gerçekleşir.

  Seçilebilir deaktive edilebilir manevra modu mevcuttur (yavaş geri manevra ve yavaş ileri manevra için).
 • Acil durumda tek diskli kuru kavramayla kalkış imkanı vardır.

  Aşınmasız sürüş:

  +Kuru kavramanın ömründe ciddi artış

  +Kalkışlarda çekiş kuvvetinin erken bir vites değişikliğiyle sekteye uğramaması için daha

  yüksek viteste kalkış imkanı (özellikle gevşek zeminlerde).

  Güçlü entegre Retarder.

  Birincil retarder sayesinde düşük süratlerde bile azami frenleme kuvveti.

  Geri viteste bile Retarder fonksiyonu.

  5.teker Bağlantısı:

  Araçta; piyasada kardanik pleyt olarak bilinen, 3.5" ‘lik ağır hizmet tipi dört yana yatar 5.teker çeki
  tablası bulunmaktadır.

  Elektrik ve Haberleşme:

  Filo takip sistemi ara yüzüyle, müşterilerimizin filolarını & operasyonlarını güvenle takip ve kontrol etmelerine olanak sağlar.

  Yine telsiz ön hazırlık sistemiyle, operasyon esnasında araçların birbirleriyle haberleşmeleri için gerekli alt yapı sunulmaktadır.

[Resim: 32999568810_8e87820b46_c.jpg]

Sitede yayımlanan fotoğrafların her türlü hakkı sitemiz ve yazarlarımıza aittir.İzinsiz Kullanılması ve Çoğaltılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
17/03/2017, 09:21 PM
Mesaj: #5
RE: Mercedes Benz Arocs Ağır Nakliye
Mercedes Benz Arocs 3363
Şu ana kadar 4 adet olan araç sayısı özel konfirügasyonlarla ilerleyen günlerde daha da artacak.
Ahmet Yiğit Agır Nakliyat - 2 adet Arocs 3363
Ekay Proje - 1 adet Arocs 3363
Hareket Proje - 1 adet Arocs 3363


[Resim: 32651923204_7062f83e0c_o.jpg]
[Resim: 33454382346_f5a83167e2_o.jpg]
[Resim: 33454381606_a4e7226ca2_o.jpg]

Faruk Gürbüz

Sitede yayımlanan fotoğrafların her türlü hakkı sitemiz ve yazarlarımıza aittir.İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri easasına göre suçtur.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
06/10/2018, 07:41 PM
Mesaj: #6
Mercedes-Benz Arocs 4163 S
Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray'daki tesislerinde üretilen Arocs, IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda ağır nakliyat şirketlerinin dikkatini çeken,çekici Arocs Türk üretimi olarak adından bahsettirdi.Ağır nakliyat'ın yeni yıldızı Arocs'da,Actros kadar olmasa da yenilenmiş olarak karşımızdaydı.


Arocs ;
Artık bu seride de düğmelere veda edildi,analog gösterge saatlerinin yerini dijital ekranlara devretmiş start-stop butonu ve küçük imdat freni ile şoför mahallinde dikkat çeken ilk yenilikler...Arocs'da da dokunmatik ekran üzerinden çekiciye ait tüm bilgilere erişim sağlanacak.Aydınlatma,kalorifer,lastik basıncı veya tonaj yükü bilgisine ekrandan kısa yol tuşları üzerinden daha kolay ulaşılarak bilgi sahibi olunabilinecek.

[Resim: 44400059774_6bbc0059e5_o.jpg]


Arocs'da Teknik Yenilikler;

-Kurşun aks 8 ton hidrolik
-Tank 900 litre (alüminyum, FHS'nin arkasında)
-Yan paneller dahil kabin arkasında çerçeve
-Ağırlık değişkeni 41 t (9/8/13/13)
-Ağır yük ön ve arka ek soğutma sistemi SLT, Turbo geciktirici debriyajı dahil
-135 l'lik tanklı hidrolik sistem yarı römork direksiyon (280 bar, 20 l / dak)
-Beşinci tekerlek JSK 38-C1 3.5 "
-Sürgülü JOST EV-HD 800 Yükseklik 57 mm 36t
-Paslanmaz çelik 620x700x670 mm dolap


[Resim: 30182393217_1940ca32d2_o.jpg]
[Resim: 43306691840_04fea9b382_o.jpg]
[Resim: 30182391927_a578c12d71_o.jpg]


IAA Nutzfahrzeuge
IAA 2018
IAA Hannover

Sitemiz de yayımlanan makalelerin ve fotoğrafların her türlü hakkı yazarlarımıza aittir.
İzinsiz Kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | MagazinUlasim.Com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS