Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes Benz Türk 200.000’inci Kamyonu Üretti.
02/12/2014, 07:50 PM
Mesaj: #1
Mercedes Benz Türk 200.000’inci Kamyonu Üretti.
2014 sonu itibari ile yaklaşık 320 milyon Euro’luk yatırımın tamamlanacağı Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen 200.000’inci kamyon banttan indi

[Resim: pj4Dk81.jpg]


Mercedes-Benz Türk, 1986 yılında kurulan Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 200.000’inci kamyonunu üretti. Bu önemli gelişme, Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda kamyon ve otobüs bölümlerinden sorumlu Daimler Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Wolfgang Bernhard, Mercedes-Benz Kamyon Başkanı Stefan Buchner, Wörth Fabrikası ve Mercedes-Benz Kamyon Global Üretim Müdürü Gerald Jank, Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Rainer Genes, Teknik Direktör ve Fabrika Müdürü Klaus Pfeifer ve çalışanların katılımlarıyla kutlandı.

[Resim: lGKr5jZ.jpg]


Mercedes-Benz Türk’ün 2014 sonu itibari ile yaklaşık 320 milyon Euro yatırımı tamamlayacağı Aksaray Kamyon Fabrikası, son 12 yıldır Türkiye kamyon sektöründe pazar lideri olarak üretime devam ediyor. Almanya ile aynı standart ve kalitede üretim yapan Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası, Türkiye pazarı dışında 70 ülkeye de kamyon ihraç ediyor.

Yıllık üretim kapasitesi 17.500 adede yükseldi

Kurulduğu günden bu yana toplam 200.000 adet kamyon üretilen Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray Kamyon Fabrikası‘nda, 2013 yılında yeni bir üretim holü inşa edilerek, toplam araç montaj alanı 7.705 m2’den 17.250 m2’ye çıkarıldı. Bu yeni yatırımla birlikte Mercedes-Benz Türk, kamyon üretim kapasitesini yılda 17.500 adede çıkararak, hem Türkiye için rekor bir üretim seviyesine ulaştı hem de ihracat pazarlarındaki gücünü artırdı.

Brazilya ve Almanya’dan sonra Mercedes-Benz Kamyon Grubunun faaliyet gösterdiği en büyük üçüncü pazar konumunda olan Türkiye’de 2013 yılında yaklaşık 17.000 adetlik Mercedes-Benz kamyon satışı gerçekleşti. Mercedes-Benz Kamyon Başkanı Stefan Buchner: “Aksaray Fabrikası, Mercedes-Benz kamyon üretim ağının taşıyıcı sütunlarından biridir. Bugünkü birlikteliğimiz de bunun bir göstergesidir. 200.000 kamyon, 200.000 kere en üst düzeyde Mercedes-Benz kalitesini ve ekibimizin yüksek motivasyonunu yansıtıyor. Bu gayret ve destek ile Aksaray’ın başarı hikayesini sürdüreceğimizden eminim.”

Genes: “Aksaray Fabrikası, Daimler AG’nin üretim üslerinden biri”

Mercedes-Benz Türk Aksaray Fabrikası’nın dünyanın en modern tesislerinden biri olduğunu ve Almanya’daki kamyon fabrikası ile aynı kalitede araç ürettiklerini belirten Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Rainer Genes, Türkiye’de 200.000’inci kamyonu üretmekten dolayı son derece mutlu olduklarını belirtti.

Aksaray Kamyon Fabrikası’nın Türkiye ekonomisi için sağladığı katma değerin yanı sıra Daimler üretim ağı içinde de çok önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Genes, sözlerine şöyle devam etti: “Kurulduğundan bu senenin sonuna kadar yaklaşık 320 milyon Euro yatırım yaptığımız Aksaray’daki kamyon fabrikamızda ürettiğimiz kamyonları, 2001 yılından beri Avrupa ülkelerine de ihraç ediyoruz. 2013 sonu itibariyle toplam 70 ülkeye yaptığımız kamyon ihracatı 30.000 adedi aştı. Artık Türkiye, Daimler AG’nin üretim üslerinden biri olmuş durumda. Mercedes-Benz Türk olarak yaptığımız yatırımların yanı sıra bu başarımızın asıl mimarları, herbiri işinde uzman, büyük emek ve istekle işlerini yapan çalışma arkadaşlarımızdır. Bugün sadece Aksaray’daki fabrikamızda yaklaşık 1.700 kişiye istihdam sağlıyoruz. Mercedes-Benz Türk adına, tüm çalışma arkadaşlarıma bu kıymetli katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler de onların kişisel gelişimlerine ve mesleki eğitimlerine çok önem veriyoruz, geniş kapsamlı eğitim olanakları sunmaya devam ediyoruz. Ayrıca mesleki eğitim alan gençlerimize de fabrikamızda hem staj hem iş imkânı sağlayarak yeni bir istihdam alanı yaratıyoruz. Bizimle çalışan yan sanayicilerimiz artık ürünlerin ve ürün kalitesinin eşitlenmesiyle Almanya’daki kamyon fabrikalarına parça ihraç etme imkânına kavuştular. Mercedes-Benz Türk olarak, Aksaray Kamyon Fabrikamız ile kendi çalışanlarımız ve şirketimiz adına büyük başarılar kazanmanın yanı sıra Türkiye için de böyle bir ekosistem yaratmış olmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz.”

Çevre koruma önlemleri ile örnek tesis

Toplam 560.000 m2’lik bir arazi üzerinde 107.000 m2 kapalı alana sahip Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen araçlarda paslanmaya karşı etkin bir koruma sağlayan katoforez astar boya tesisi, modern kaynak robotları, en güncel cihazlarla donatılmış malzeme ve ölçüm laboratuarları gibi birimlerle en üst düzeyde ürün kalitesi güvence altına alınıyor. Çevre korumaya yönelik geniş kapsamlı önlemleriyle örnek olan ve 2003 yılında ISO çevre sertifikasını alan fabrika 2.000 m2’ lik bir alanda 3 modern atölye ve 3 laboratuarı da kapsayan eğitim merkezi de otomotiv üretimi konusunda teorik ve pratik eğitimler sunuyor.

Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen modeller:
Hafif sınıf kamyonlar: ATEGO 1216 C, ATEGO 1518 C, ATEGO 2124
Ağır sınıf nakliye araçları: AXOR 3229 C, AXOR 3240 C, AXOR 2529 C, AXOR 2640 CL
Çekiciler: AXOR 1836 LS, AXOR 1840 LS, ACTROS 1841 LSNRL, ACTROS 1841 LS, ACTROS 1844 LS, ACTROS 1851 LS, ACTROS 1941 LS, ACTROS 3341 S
İnşaat kamyonları: AXOR 3029 B/K, AXOR 2529 K/KL, AXOR 1829 K, AXOR 3236 B, AXOR 3340 K, AXOR 4140 B, ACTROS 4151 K (8x4)

[Resim: sRaKYo3.jpg]
Sitede yayımlanan fotoğrafların her türlü hakkı sitemiz ve yazarlarımıza aittir.İzinsiz Kullanılması ve Çoğaltılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
03/12/2014, 11:58 AM
Mesaj: #2
RE: Mercedes Benz Türk 200.000’inci Kamyonu Üretti.
Listede Unimog yok.
Acaba talebe göre mi yoksa hiç mi üretilmeyecek, merak konusu!!!
Alıntı Yaparak Cevapla
03/12/2014, 07:17 PM
Mesaj: #3
Mercedes Benz Türk 200.000’inci Kamyonu Üretti.
Zetros ve Unimog kamu kurumlarına ihale ile satılan araçlar...Niş pazar gibi bir durum söz konusu Wink

Sitemiz de yayımlanan makalelerin ve fotoğrafların her türlü hakkı yazarlarımıza aittir.
İzinsiz Kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
03/10/2015, 01:27 PM
Mesaj: #4
RE: Mercedes Benz Türk 200.000’inci Kamyonu Üretti.
Mercedes-Benz Actros 1844 LS
Mercedes Benz, sanırım Türkiye deki en büyük teslimatlardan birini gerçekleştirdi; bir kalemde 400 adet çekici.


Mercedes-Benz Türk’ten 400 adetlik dev çekici teslimatı
• İmza Lojistik filosunun tamamını Mercedes-Benz Actros 1844 LS araçlarla yeniledi
• Mercedes-Benz Actros çekicilerin yüksek 2.El değeri ve yakıt ekonomisi İmza Lojistik şirketinin alımında etkili oldu
Mercedes-Benz Türk, İmza Lojistik şirketine gerçekleştirdiği 400 adetlik teslimatıyla dev bir çekici filo satışına daha imza atmıştır. İmza Lojistik, bu büyük yatırım ile hem sektördeki gücünü, hem de yurtdışı pazarlardaki iş hacmini arttırmayı hedefliyor.
İmza Lojistik’in Düzce’deki yeni yönetim binasında düzenlenen teslimat törenine İmza Lojistik firması Onursal Başkanı Ömer Esen, firma ortakları Zeki Nursel, İrfan Nursel, Muhammet Okyay, Avni Sert ve Gökhan Gürel katılırken, Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır, Kamyon Filo Satış Müdürü Alper Kurt, Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Ergiz Esen, Mercedes-Benz Türk TruckStore Kamyon Satış Müdürü Tolga Bilgisu, Mercedes-Benz Finansman Türk Kamyon ve Hafif Ticari Araç Satış Müdürü Kıvanç Sanrı; Mercedes-Benz Türk Bayii Hasmer Otomotiv Yatırım ve Pazarlama Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Bağcı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zafer Sağlam ve Bayi Genel Müdürü Orhan Karabudak törende yer aldılar.


Satışı gerçekleştirilen 400 aracı temsilen Mercedes-Benz Actros 1844 LS araçların sergilendiği teslimat töreninde konuşma yapan Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, Mercedes-Benz Finansal Hizmetleri ve TruckStore’un katkılarıyla yapılan bu yeni filo satışının hem İmza Lojistik, hem Mercedes-Benz Türk için çok önemli olduğunu, bu işbirliğinin Türkiye ekonomisine de katkı sağlayacağını dile getirdi. İmza Lojistik’in, karayolu taşımacılığı sektörüne geniş ürün yelpazesi ile hizmet vermekte olan Mercedes-Benz Türk’ü ve yakıt tüketimini en düşük seviyelere taşıyarak işletme maliyeti avantajları ile müşterinin karlılığını arttırmayı hedefleyen ürünlerini tercih etmelerinden dolayı memnuniyetini dile getiren Süer Sülün, yeni araçların İmza Lojistik’in daha da büyümesine olumlu katkılarda bulunmasını ve bol kazançlar getirmesini temenni etti. İmza Lojistik ile işbirliğinde değer zincirinin sadece yeni araç satışından ibaret olmadığını, aynı zamanda finansman, kasko ve takas da dahil birçok halkadan oluşan güçlü bir bağın oluştuğunu söyledi ve İmza Lojistik şirketi yöneticilerine Mercedes-Benz Türk’ü çözüm ortağı olarak görmelerinden dolayı teşekkür etti.
İmza Lojistik firması Onursal Başkanı Ömer Esen ise konuşmasında, İmza Lojistik olarak sektördeki faaliyetlerini sürdürürken Mercedes-Benz’in çekicileri sayesinde lojistik alanında daha da güçleneceklerine inandığını, hem Mercedes-Benz kamyonlara hem de Mercedes-Benz Türk’e olan güvenlerinin bu satış anlaşmasında etkili olduğunu söyledi. Kaliteli hizmetler sunarak faaliyet gösterdikleri tüm sektörlerde kalıcı olabilmenin, işletme maliyetlerinin sürdürülebilir ve ölçülebilir olması ile ilişkili olduğunu dile getirerek; Türkiye özelinde 2016 yılı başı ile birlikte yürürlüğe girecek olan Euro 6 uygulamasını da göz önüne almaları ile birlikte filolarını tamamen yenilediklerini vurguladı. Esen, Mercedes-Benz araçların kalitesinin, düşük işletme maaliyetleri ve yakıt sarfiyatının yanısıra yüksek 2.El değerinin de araç tercihlerinde etkili olduğunu belirterek Mercedes-Benz ailesine müşteri odaklı yaklaşımları için teşekkürlerini iletti.
Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii Hasmer Otomotiv adına konuşma yapan Zafer Sağlam ise; dünya otomotiv sektörüne yüz yılın üzerinde yön vermekte olan güçlü bir markayı temsil etmenin sorumluluğunu taşıdıklarını, bu noktadan hareketle amaçlarının müşterilerinin hedeflerine ulaşmasına yönelik ihtiyaçlarını sağlamak adına en kaliteli hizmeti sunmak ve katma değer yaratmak olduğunu ifade etti. İmza Lojistik’e, beklentilerinin de ötesine geçecek hizmetler sunarak, müşteri memnuniyeti ile güçlenen işbirliklerinin devamını dileğini aktardı.
Düzce’deki yeni yönetim binasının açılışını da yapan İmza Lojistik, Türkiye'nin her bölgesine nakliye hizmeti verirken, ağırlıklı olarak rulo saç nakliyesinde ve yurtiçi proje bazlı taşımacılık alanında faaliyet gösteriyor. Yurtdışına nakliye hizmeti veren araçlar ise hem Avrupa hem de Orta Asya ülkelerine ağırlıklı olarak kendi üretimleri olan ahşap ürünlerini ve istifli yükleri taşıyor. Büyüyen filo ile birlikte filo yönetimi faaliyetlerini yürütmek için yeni bir yönetim binasına ihtiyaç duyan İmza Lojistik; toplamda 2.000 m2 kapalı alan üzerine kurduğu yeni yönetim binasının da açılışını aynı gün gerçekleştirdi.
İmza Lojistik’e fatura edilen araçların finansmanı Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’den kredili olarak yapıldı ve firma kasko imkânlarından da yararlandırıldı. İmza Lojistik’in takasa verilen araçları TruckStore üzerinden alındı.
Mercedes-Benz Türk; hem çevre dostu hem de yakıt tüketiminde avantajlı araçları ile lojis-tik sektöründe en çok tercih edilen marka olmaya devam ediyor.
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | MagazinUlasim.Com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS