Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 2 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neoplan’dan Cityliner’a Aynasız Yeni Özel Seri
09/09/2021, 08:26 PM
Mesaj: #1
Neoplan’dan Cityliner’a Aynasız Yeni Özel Seri
50 Yıllık Neoplan Cityliner: Özel Yıldönümü Serisiyle Yollara Çıkıyor

[Resim: cityliner-platin-50.YIL-1-768x731.jpg]

Otobüs sınıfının önemli aktörü 50 yaşına girdi. Cityliner ilk kez 1971’de Monako’daki düzenlenen otobüs fuar’ında tanıtılmıştı. Günümüze kadar yenilenerek tasarım çizgileriyle devam eden NEOPLAN Cityliner 2006 yılında piyasaya sunulan NEOPLAN Starliner serisinin devamı olan tasarımın da düşük serisi idi.1971’den 1996’ya kadar Toplam da yaklaşık 8.500 adet üretildi. Ve 2006 yılında, MAN Grubunun bir parçası olan Neoplan, Cityliner’ı yeniden piyasaya sürmüştü.Stuttgart, Pilsting, Plauen ve Ankara’daki fabrikalarında yaklaşık 3.000 adet üretildi.


[Resim: neoplan-cityliner-platinum_edition.jpg]


NEOPLAN Ciyliner’a 50’nci Yılına Özel Ultra Teknolojiye Sahip Özel Seri


Neoplan tarafından 1996 yılında Cityliner’ın “Platin” olarak serisi, şirketin 60’ncı yıl dönümü şerefine sınırlı sayıda 60 araç olarak üretilmilşti.Temel olarak, ilk Philips GPS “uydu yönlendirme sistemlerinden” birine ek olarak, o zamanlar otobüs dünyasında sansasyon yaratan lazer destekli mesafe uyarı sistemi ve kontrol cihazı da bulunuyordu. “Contralaser” olarak bilinen sistem, yaklaşık 150 metre ileride ki bir güvenlik alanını saniyede yaklaşık on defa tarayarak ve bir engel olması durumunda hız sabitleyici ve retarderi buna göre ayarlayabilen özelliğe sahipti. Kısaca uydu navigasyon sistemleri, ultrasonik arka park sensörleri ve standart olarak emniyet kemerleri gibi teknolojik yeniliklere sahip idi.

50’nci yıl dönümünü kutlamak için NEOPLAN, bu kez üretim sayısını sınırlamadan ve üç farklı uzunlukta Cityliner, C ve L serisi ile “Platin” olarak yeniden üretecek. NEOPLAN Cityliner’ın özel 50’nci yıl dönümü serisine de taşınan efsanevi selefini anımsatan krom detaylarla, üretim sayısını sınırlamayacak. Cam direklerinde siyaha boyanmış,bu da dikkatleri cephenin çarpıcı tasarımına odaklamış. Ve üst ön camın gümüş kenarı konik bir kanatçık şeklinde. Arka havalandırma ızgaraları ve plaka kenarları ve jant kapakları gibi ve far çerçeveleri siyahla dengelenen diğer alanlar ayrıntılarla vurgulanmış.

[Resim: cityliner-platin-50.jpg]

[Resim: neoplan-cityliner-50-yil-768x481.jpg]

[Resim: cityliner-platin-50.YIL-2-768x512.jpg]

[Resim: NEOPLAN-cityliner-platin-50-years-768x512.jpg]


İç mekan uyumlu renkler ve döşemelere sahiptir ve isteğe bağlı koltuk başlıklarına sahip yeni Exclusive serisi koltuklar , akıllı telefonlar için bir USB veya kablosuz şarj işlevi ve istek üzerine diğer lüks seçenekler de mevcuttur.

[Resim: 50-JAHRE-cityliner-platin-04-768x512.jpg]

Tıpkı 1996’da olduğu gibi, güvenlik en önemli önceliktir: Otobüs, 360 ° panoramik görüntü veya aktif dönüş uyarı sistemi ile de entegre edilebilen OptiView ayna değiştirme sistemini içeriyor. OptiView’ın şık kamera muhafazaları, sütununu iki tonlu “kameralar” olarak tasarımla bütünleşmiş. Bölünmüş ön cam ile ön bölümün aerodinamik özellikleri sayesinde, yan aynaların kaldırılması,rüzgar sürtünme değerini 0,34’ten 0,31’e önemli ölçüde kadar düşürerek iyileştiriyor ve aracın verimliliğini daha da artırıyor. Radar güdümlü Adaptif Hız Kontrolü (ACC) aynı zamanda, özellikle yoğun trafikte sürücüler için büyük bir rahatlama olan yeni bir dur-ve-kalk işleviyle donatılmış olan 1971 selefinden de yararlanır. Öyleyse, Aracın 50. yıldönümü için yeni NEOPLAN Cityliner “platin”son yarım yüzyılın en güvenli ve en konforlu otobüslerinden biridir.

Sitemiz de yayımlanan makalelerin ve fotoğrafların her türlü hakkı yazarlarımıza aittir.
İzinsiz Kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | MagazinUlasim.Com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS