Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 2 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türk Üretimi İlk Actros Banttan İniyor
24/11/2010, 06:44 PM
Mesaj: #1
Türk Üretimi İlk Actros Banttan İniyor
[Resim: dsc0112h0.jpg]

Alman otomotiv devi Mercedes, bir kaç yıl önce yaptıkları açıklamalarda Almanya Fabrikalarında üretilen Actros modelinin 2010 yılı sonundan itibaren Aksaray Fabrikası’nda da üretileceği hepimizin bildiği bir konuydu.Artık yerli actrosların yollarımızla ve müşterileri ile buluşmasına sayılı günler kaldı.


Dünyanın en çok satan kamyonu Mercedes Actros’un Türkiye’deki üretimi başlıyor. Nisan ayında alınan karar sonrasında üretilen ilk Türk yapımı Actros Aksaray Fabrikası’nda 3 Aralık’ta banttan inecek.


Yılda 1000 Actros üretilecek

Aksaray Fabrikası’nda yılda 1000 adet Mercedes Actros üretilmesi planlanırken bu üretim ile birlikte Mercedes’in Türkiye’de ürettiği kamyon modeli 3’e yükselmiş olacak. Aksaray’da Actros’un 5 ana modeli üretilecek. Actros’lar hem Türkiye’de satılacak hem de komşu ülkelere ihraç edilecek.


Magazinulasim.com olarak sitemizinde,bu törene katılacağınıda belirtmek isterim.

Sitemiz de yayımlanan makalelerin ve fotoğrafların her türlü hakkı yazarlarımıza aittir.
İzinsiz Kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
02/12/2010, 09:44 PM
Mesaj: #2
RE: Türk Üretimi İlk Actros Banttan İniyor
[Resim: acmade.jpg]


Tüm detaylar ve fotoğraflar yarın akşam karşınızda olacak...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
04/12/2010, 02:49 AM
Mesaj: #3
RE: Türk Üretimi İlk Actros Banttan İniyor
İlk Actros’un Banttan İnişi ve Yeni Yatırımlar

Mercedes-Benz Türk Aksaray fabrikasında üretimine başlanan markanın amiral gemisi Actros'un banttan indirilme törenine sitemiz adına iştirak ettim. Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Sayın Wolf-Dieter Kurz, Mercedes-Benz Türk Kamyon Üretiminden Sorumlu Teknik Direktörü Sayın Gerald Jank ve Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Sayın Bahadır Özbayır’ın ev sahipliğini yaptığı toplantıda Mercedes-Benz’in Türkiye’ye verdiği önem vurgulandı.

Yerlileştirme çalışmaları kapsamında Türkiye’deki kendi tedarikçilerinden temin edilen Türk malı parçaların Almanya’daki fabrikalarda da kullanılmasını istediklerini anlatan Jank, “2015 yılına kadar Türkiye’den Almanya’daki fabrikalara ihraç ettiğimiz komponent üretimimizi 3 kat artırmak istiyoruz. Kokpit ve Unimog şaselerinin burada üretilen parçalarını göndermek istiyoruz” dedi.

Üretim ve satış adetlerinin sürekli arttığı fabrikanın ürün yelpazesine Actros modelininde katılması Mercedes-Benz'in piyasadaki konumunu daha da güçlendirmiş oldu. Yüksek güç, konfor, güvenlik, verimlilik gibi kalemleri daha rekabetçi bir fiyata sunabilecek olan bu atılım ile Axor modelinin yetersiz kaldığı durumlar ortadan kaldırılmış olacak. Ayrca Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-Dieter Kurz, Actros’un ihracat pazarlarına Türkiye’den girmelerini kolaylaştıracağını belirterek, “Asya ve Orta Doğu’ya ihracatı düşündüğümüzde Almanya’dan bu pazarlara kamyon satamıyor veya daha avantajlı satamıyorduk, artık bölgesel avantajı nedeniyle Türkiye’den bu bölgelere daha rahat bir şekilde Actros’un satışı yapabileceğiz, yeni pazarlara açılım olacak” diye konuştu.

Actros modelinin üretimine başlanması aslında yeni yatırımların bir haberciside oldu. Aksaray fabrikasına yapılacak ve 5 yıla yayılacak 130 Milyon euro tutarındaki yatırım ile daha modern hale getirilecek üretim evreleri sayesinde daha düşük enerji tüketimi ile daha hızlı, daha kaliteli üretimler yapılabilecek. Yerlilik oranının oldukça fazla miktarda olması ülkemizin kalkınması açısından olumlu olmakla birlikte Actros modelinin de parçalarının tedarik edilmeye başlanmasıyla bu oran daha da artacaktır.

Kalite kontrol ve eğitim konularında ayrı ayrı birimleri bulunan fabrikanın bu konular üzerindeki hassasiyeti ileride fabrikada çalışacak gençlerin yetiştirilmesinde ve bölgenin istihdamının artmasında kilit rol oynamaktadır. Aksaray fabrikasında yıllık 14.500 araç üretim kapasitesine ve %40’lık bir Pazar payına sahip olan üretici Actros modeli ile birlikte kriz sonrası tekrar gaza basmış durumda.

Basın toplantısı sırasında üretim hattına canlı olarak bağlanan Mercedes-Benz Türk Kamyon Üretiminden Sorumlu Teknik Direktör Sayın Gerald Jank aracı basın toplantısının yapıldığı bölüme çağırdı ve fabrika çalışanlarının alkışları arasında ilk Actros basın mensuplarına doğru hareketlendi. Kapıların açılması ile birlikte yıldızı parlayan beyaz Actros Megaspace 1851’in anahtarını Gerald Jank’den alan Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Sayın Bahadır Özbayır “Axor Cumhuriyet altını değerindeydi, Actros ise piyasaya reşat altını değerinde girecek” diyerek araçlarının pazardaki payı ve 2. el değerlerinin yüksek olmasının önemine dikkat çekti.

Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikasında ilk aşamada üretilecek Actros modelleri;

- Actros 1841 LSNRL alçak şasi, yüksek kabin
- Actros 1844 LS yüksek kabin
- Actros 1851 LS mega kabin
- Actros 3341 S çiftçeker çekicilerden ve
- Actros 4151 K ( 8x4 )

Tam otomatik Mercedes-Benz PowerShift şanzımanı çekicilerde seri donanımı kapsamında sunan Actros, yüksek yakıt ekonomisi ve düşük emisyon değerleri ile günümüzün önemli ihtiyaçlarına cevap veren BlueTec motorlarla donatılıyor. “Dünyanın en az yakıt tüketen 40 tonluk kamyonu” ünvanı ile Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer alan Actros, “1997-2004 ve 2009 Yılının Kamyonu” ünvanlarını da taşıyarak kendini kanıtlamış bir model olarak karşımızda.

Herkese sevgiler, saygılar.


[Resim: sdac01.jpg]

[Resim: sdac02.jpg]

[Resim: sdac03.jpg]

[Resim: sdac04.jpg]

[Resim: sdac05.jpg]

[Resim: sdac06.jpg]

[Resim: sdac07.jpg]

[Resim: sdac08.jpg]

[Resim: sdac09.jpg]

[Resim: sdac10.jpg]

[Resim: sdac11.jpg]

[Resim: sdac12.jpg]

[Resim: sdac13.jpg]

[Resim: sdac14.jpg]

[Resim: sdac15.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
04/12/2010, 02:49 AM
Mesaj: #4
RE: Türk Üretimi İlk Actros Banttan İniyor
[Resim: sdac16.jpg]

[Resim: sdac17.jpg]

[Resim: sdac18.jpg]

[Resim: sdac21.jpg]

[Resim: sdac22.jpg]

[Resim: sdac23.jpg]

[Resim: sdac24.jpg]

[Resim: sdac27.jpg]

[Resim: sdac25.jpg]

[Resim: sdac26.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
04/12/2010, 03:02 AM
Mesaj: #5
RE: Türk Üretimi İlk Actros Banttan İniyor
İlgilerinden ötürü Kamyon Satış ve Pazarlama Bölüm Müdürü Sayın Bahadır Özbayır, Kamyon Satış ve Pazarlama Kısım Müdürü Sayın Burak Tarım ve misafirperverliğinden ötürü Basın ve Halkla İlişkiler Kısım Müdürü Sayın Tülin Steinhäuser'a sitemiz adına teşekkürlerimi sunuyorum.

[Resim: sdac28.jpg]

[Resim: sdac20.jpg]

[Resim: sdac19.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05/12/2010, 03:41 PM
Mesaj: #6
RE: Türk Üretimi İlk Actros Banttan İniyor
Ülkemize hayırlı olsun.Gerçekten böyle bir aracın Türkiye'de üretilmesi gurur verici bir olay.

Şevki arkadaşım bu çok güzel fotoğraflarla bizlere gidemesek de bu büyük olayı yaşattı.

Sitemizi de en üst düzeyde temsil ettiği resimlerden belli.Kendisine çok çok teşekkür ediyoruz.

Herkese selamlar...

Herkese Selamlar...

Sitede yayımlanan fotoğrafların her türlü hakkı sitemiz ve yazarlarımıza aittir.İzinsiz Kullanılması ve Çoğaltılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | MagazinUlasim.Com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS