Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo B13R EURO6E
01/07/2022, 05:31 PM
Mesaj: #1
Volvo B13R EURO6E
   

Volvo 9000 Serisi Otobüsler de Yüzde 9 Yakıt Tasarufu

Volvo,kendi otobüslerini ve aynı zamanda dünya pazarında üretici konumunda olan karoserci müşteilerine de yakıt tasarrufunu öne çıkaran yenilikleri duyurdu.

Volvo Buses, yakıt tasarrufu ve yeni şasili otobüslerini 27 ve 28 Haziran tarihlerinde İsveç de tanıttı; Volvo 9000 otobüs serisinin temelini artık pazara ,B13R şasileriyle sunuyor
Volvo Buses, hem birinci sınıf otobüs serisi hem de şasi müşterileri için güçlü ve yeni bir yakıt tasarrufu platformu sunuyor. B13R şasi ve 380 ile 500 beygir aralığında ve yüzde dokuza varan yakıt tasarrufu ile şehirler arası ve orta mesafelerde artık tasarruf sağlayacak.Daha güçlü bir motora ve daha düşük yakıt tüketimine sahip yeni aktarma organları ve geliştirilmiş 12 vitesli i-Shift şanzıman ve ayrca Avrupa'da olduğu gibi Volvo 9000, Meksika'da Volvo 9800 serisi ve karoser üretimi yapan tüm dünya pazarları için Volvo otobüsleri B13R şasisi ile satışa sunulacak.


Avrupa ve İskandinav bölgesindeki müşterilerin talebi üzerine, hem 9700 hem de 9900'ün üç dingilli serisi de pazara sunuldu. Volvo 9700'ün serisinde 12.4 - 13.1 metre uzunluğunda iki ve üç dingilli 13.1 - 15.0 metre uzunluğunda ve çift katlı Volvo 9700 DD serisinde de,13,0 - 14,8 metre uzunluğa ve iki dingilli Volvo 9900 12,4 metre uzunluğa sahipken, üç dingilli serisi de 13,1 -13,9 metre uzunluğa sahip olacak.


Yeni Soğutma Sistemi Tasarımı

Yeni şasi yeni motor;Volvo'nun iyi bilinen ve güvenilir yenilenmiş Euro 6E 13 litrelik motoruna sahip.Volvo I-Shift'in şanzımanın yeni nesli ile birlikte motor devrini daha da düşürmemizi sağlıyor, ana dayanaklardan biri benzersiz yeni soğutma sistemi. 

Volvo'nun 13 litrelik motoru,ağır ticari araçlarının dünyasında güvenilen en güvenilir güç kaynaklarından biridir. Artık bir dizi olağanüstü yetenekle otobüs grubununda bir parçası olmuştur. Yeni yakıt verimliliği seviyesi, güçlü güç ve tork ve uzatılmış servis aralıkları sunmaktadır.


Yeni Soğutma Sistemi Tasarım

Soğutma sistemi yeni bir tasarıma sahiptir. Her <strong>ikisi de yüksek oranda enerji tasarrufu sağlayan elektrikli fanlarla çalışan iki bağımsız bölüme ayrılmıştır.Bunun güzelliği, bu kurulumla yalnızca yakıt tasarrufu yapmakla kalmıyor, aynı zamanda motor bölmesinde son derece sıcaklığı da koruyabiliyor. ve servis bakıma ralıklarınıda uzatmanın en öenmli etkenlerinden birisi arasında yer alıyor.

Bu, tüm iklimlerde motor bölmesinde düşük ve eşit bir sıcaklığın kontrol edilmesini ve düzenlenmesini sağlar. Kuzey Kutbu'nun soğuğundan Akdeniz'in sıcağına. Yeni nesil I-Shift Volvo 9000 serisi, Volvo'nun efsanevi I-Shift şanzımanının yeni G versiyonuyla birlikte geliyor. Daha hızlı vites değişimleri, azaltılmış iç sürtünme ve optimize edilmiş seyahat, charter ve liner yazılımının tümü yakıt tasarrufuna katkıda bulunacak


Volvo Buses Başkanı Anna Westerberg, " Bu yeni otobüs platformuyla, insanlara sürdürülebilir bir şekilde ulaşım çözümleri sunma hedefimize doğru bir adım daha atıyoruz " diyor ve ;Volvo Buses'ın yeni otobüs platformunun öne çıkan özelliği, yeni yakıt tasarruflu motordur .Yeni platform hem yakıt tüketimini hem de toplam emisyonları azaltacak. Volvo Group'un sürdürülebilirliğe güçlü bir bağlılığı Sıfır emisyona yönelik yol haritamız mevcut elektrikli araçları da içeriyor, ancak yeni otobüs platformu alternatif araçların avantajlarını ve uzun mesafe operasyonları için önemli verimlilik kazanımları da sunuyor" dedi.


   
   

Sitede yayımlanan makale ve fotoğrafların her türlü hakkı, sitemiz ve yazarlarımıza aittir.İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı ''Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'' ile suçtur.
http://haber.magazinulasim.com/
http://www.facebook.com/magazinulasimcom
http://www.instagram.com/magazinulasim/
http://www.twitter.com/magazinulasim
https://m.youtube.com/c/MagazinulaşımTV
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | MagazinUlasim.Com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS