Türkiye Ulaşım Sektörü İhtisaslaşmış İnteraktif Haber Forum Merkezi

Tam Görünüm: Otomobil Dünyasından Haberler
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Honda, Civic Hatchback 1.4 Comfort’un Satış Fiyatını BelirlediEkonomik fiyatıyla Honda ailesine katılması beklenen Civic Hatchback 1.4 Comfort, 42.300 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.Honda’nın Türkiye’de en çok ilgi gören modeli Civic’in yenilenen Hatchback modelleri otomobil severlerle buluşmaya devam ediyor. Honda Civic Hatchback 1.4 Comfort düz vites 42.300 TL, i–shift ise 44.300 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


Yeni Hatchback serisinin tüm özellikleri yeni Civic HB 1.4 Comfort’da...
6 ileri manuel ve 6 ileri i-shift opsiyonları bulunan yeni Civic HB 1.4 Comfort’da yeni HB serisinin tüm özellikleri bulunurken aracın düz vitesli modellerinde vites değiştirme göstergesi de yer alıyor. 1.4 Comfort’da ayrıca sürücü, yolcu ve yan ve perde havayastıkları, VSA ve EBD (elektronik Fren Gücü Dağıtımı) standart olarak sunuluyor. Civic HB 1.4 Comfort; 6000 devirde 100 PS güç üretirken 4800 devirde 127 Nm tork değerine ulaşıyor. Şehir içi yakıt tüketiminde 6.9 lt./100 km. değerine sahip olan araç, şehir dışında 5.1 lt./100 km. yakıt harcarken karma yakıt tükeminde ise 5.7 lt./100 km.’lik değeriyle dikkat çekiyor.

Civic HB 1.4 Comfort, 4256 x 1765 x 1460 mm. boyutlarına sahip. Honda’nın yeni Civic Hatchback’lerinde kullanılan üstün teknolojili i-VTEC motor, elektronik olarak kontrol edilen akıllı valf zamanlaması sayesinde hıza bağlı olarak yakıtın yanmasını kontrollü bir seviyede tutuyor, yakıt tüketimini azaltırken, emisyon değerini düşürüyor.

Dikkat çeken özellikler

Honda’nın yeni aracında yeni sportif ön ızgara aracın dış görüntüsünü tamamlarken, kendi sınıfında benzersiz olan katlanabilir koltuklar, Yeni Civic Hatcback’in tartışmasız en önemli özelliklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yeni Civic HB 1.4 Comfort, iç donanımda yenilikçi tasarım, kullanışlılık ve ergonomi özelliklerinden taviz vermiyor. Yüksek devir uyarı ışığı, ekonomi uyarı göstergesi, toplam km., lastik basınç göstergesi, yol bilgisayarı gibi özellikler Multiplex Gösterge Paneli’ni kullanışlı kılıyor. İç kabin genişliğiyle bilinen Civic HB, 803 mm. olan ön ve arka yolcu arasındaki mesafesiyle konforu artırıyor. Yeni Civic HB’in koltukları yine bel, omurga ve kalçayı destekleyecek tasarıma sahip.

Sihirli koltuklar!

Yeni Civic HB 1.4 Comfort’un arka koltuklarında basit bir işlem ile 60:40 oranında bölünen koltuklar yatırıldığında düz bir zemin elde ediliyor. Araç, böylece 1.282 lt. ile sınıfının en geniş bagaj hacimlerinden birine ulaşıyor. Ayrıca 60:40 bölünebilen koltuk tabanları kaldırılıp sırt bölgesine kilitlenerek bagaj bölümüne sığmayacak kadar uzun objelerin kolayca taşınabilmesi mümkün oluyor.

Üstün güvenlik önlemleriyle Euro NCAP’ten 5 yıldız alan Yeni Civic HB’te ABS’nin yanı sıra frenleme performansını ve dengesini sağlamak için Elektronik Fren Gücü Dağıtım Sistemi (EBD) bulunuyor. Araç, ayrıca virajlarda, hızlanmalarda ve ani manevralarda sürücünün aracı kontrol etmesine yardımcı olacak Araç Denge Kontrol Sistemine de (VSA) sahip. Ön koltuklarda aktif gergili emniyet kemeri ile aktif kafalıklar, arka koltuklarda oturan yolcuların emniyet kemeri takıp takmadıklarını gösteren güvenlik sistemi de Civic HB’nin tüm modellerinde standart olarak sunulan güvenlik önlemleri arasında yer alıyor.
Sitemiz üyesi Süreyya İzgi bey yine çok güzel bir işe imza atmış.Kendi tabiri ile "Butik" bir otomobil sitesi hazırlamış.

Site her türlü zevke hitab edecek çok güzel konulara sahip.Gençlere göre başlıklar olduğu gibi benim gibi eskilere meraklılar için de güzel seçilmiş başlıklar var.

Mesela bir Citroen 2CV incelemesi var ki zevkle iki defa okudum.

Yine sitede yer alan eski Fransız filmlerinden alınma ve Alain Delon'un rol aldığı bir kovalamaca sahnesi de bence çok güzeldi.

Tavsiye ederim.Bu siteyi mutlaka ziyaret edin.Mutlaka hoşlandığınız bir konuya rastlayacaksınız.

Sitemiz: http://i-motoring.com/

mustafaoe

ÜSTATLAR yine saat kac olmus sabahtan beri hareket olmayinca dedimki nerde hareket orada bereket Bari bir soru sorayim soru su ,,DAAG ,,marka diye bir otobüs duydunuzmu?
Süreyya İzgi üstadın sitesini geçenlerde üstteki mesajımla tavsiye etmiştim.Umarım ziyaret etmişsinizdir.

Aşağıya aynı siteye yazdığım bir anımın linkini ekliyorum.Bunu da okumanızı tavsiye ederim.


e-motoring.com/bu-ne-sevgidir-boyle
Elinize sağlık Sn.İzgi ile Aksaray kamyon fabrikası gezisinde tanışma ve sohbet etme imkanı bulmuştum hatta kulaklarınızıda çınlatmıştık, sizinde i-motoring.com'da yazıyor olmanız forumları takip etmeyen insanlar için bir şans olacaktır. Teşekkürler.

asan70

Otomobil fabrikasını ziyaret edip metal parçalarının hattın sonunda araba olarak çıkmasını görmek biz meraklılar gibi çoğu kişinin istediği şeylerden biridir..
Başka markalar için böyle bir bilgi bilmiyorum ama Hyundai Türkiye isteyenler için en 10 kişi olmak kaydıyla resmi gün içinde tatiller hariç bu olanağı sağlıyor.
Yalnız olumsuz bir durum var; fotoğraf çekmek yasak!
http://www.hyundai.com.tr/
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Referans Adresler