Türkiye Ulaşım Sektörü İhtisaslaşmış İnteraktif Haber Forum Merkezi

Tam Görünüm: İrizar PB Türkiye
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Araç gerçekten güzel bir araca benziyor özellikle iç dizayn ve koltuklar benimde çok hoşuma gitti yalnız benim kafama takılan sorulardan bir taneside kışın yolcu taşımacılığının yaz sezonuna oranla daha az olması bu araçları kışın kim dolduracak araç yaktığıyla servis bakımlarıyla personele verilen parayı kışın kaldırabilecek mi gerçi travego 17 setra 431lerde varya bireyselciler bu araca ne kadar yönelir buda biraz merak uyandırdı bende açıkcası.
Ulusoy ve Varan Şirketine hayırlı olması dileğiyle Smile
[Resim: dsc0055ss.jpg]

[Resim: dsc0060bn.jpg]

[Resim: dsc0065zau.jpg]

[Resim: dsc0068xf.jpg]

[Resim: dsc00661qu.jpg]
Diğer mesajımda belirttiğim gibi Fatih'in haber vermesi üzerine apar-topar Ataşehir'e koştum..Fatih zaten otobüse Kavacık'tan dahil olmuştu....Tam terminal girişinde otobüse yetişip, önüne geçip, otobüsü ve Fatih'i, fotoğraflarını çekerek karşıladım..
Araç hareket halinde iken binemediğim için, sessizliği vs..konusundaki yorumları Fatih'e bırakıyorum..

Ben belki de haddim olmayarak ve subjeltif bir yaklaşım olarak bu otobüsü dıştan hiç beğenmediğimi tekrar söylemek istiyorum..

Daha evvelki mesajımda da belirttiğim gibi, ben bu otobüste sanki biraz Diamond'un tipsizliğini görür gibi oldum...Fatih her seferinde, abi senin gözün alışamamıştır dedi..
Ben de ona StarlinerII ve Setra 417 HDH yi ve Travegolarımızı ilk gördüğümde nasıl beğendiğimi falan anlattım..

Baktım, baktım bi türlü dışardan sevemedim…Bir açıdan bakınca otobüsten çok midibüsü andırıyor, bir açıdan bakınca (arka yan ızgaralar) Diamond'u andırıyor..

Upuzun boyundan mıdır nedir, otobüs 3,93 m. yüksekliğine rağmen sanki alçak kasa gibi duruyor..Tamam alçak-yüksek kasa takıntım var, ama onun dışında söylüyorum, otobüsün en boy oranında göze hoş gelmeyen bi çirkinlik var..Hatta keşke bu otobüsün bi boy küçüğü getirilseydi acaba daha hoş görünür müydü gözüme diye düşündüm durdum..

Burak arkadaşımızın fotoğrafını yüklediği Irızar Volkswagen otobüsü çok güzeldi mesela..

Ekonomik bir tercih olabilir, daha doğrusu kesinlikle öyledir kabul.. Farklılıktır, başka firmalarda olmayan bir otobüsü,Varan ve Ulusoy getirmiştir kabul, ama Peron aracı anlamında hiç güzel değil bence..

Gerçi farklılık konusunda da çok küçük bir itirazım var..Yani her iki firmanın da eski temsilcisi olduğu otobüslerden (bence) bu otobüs daha üstün değil ki, nasıl bir farklılık bu..

Seviye düşürme anlamıdaysa evet Setra 417 HDH ve Neoplan Starliner II den bence çok farklı..Belki benim bu görüşüme de itirazlar olabilir, bu otobüsün söz konusu diğer otobüslerden var olan üstün özellikleri sayılabilir, lakin ben sadece dizayndan ve görsellikten bahsediyorum..En başta belirttiğim gibi subjektif bir yaklaşım nihayetinde benimki..

Tabi ki Varan ve Ulusoy'un korumasında, ciddi adetlerde getirilip, bakımları vs..hakkıyla yapılacağı için, üstün multimedia özellikleri ve çok güzel koltukları ile tercih edilecektir..

Ama aynı şeyi defalarca tekrarlamayayım, bırakın Neoplan Starliner II ve Setra 417 HDH yi, Travegomuz bile bundan çok daha güzel…

Elbette ki bize bu ticari girişime saygı duyup, bu iki güzide firmamızın da muvaffak olmasını dilemek düşer..

Son söz..
Allah (CC) kazasız-belasız, bol kazançlar nasip eder, sebep olanların morali bozulmadan beklenilen ticari başarı yakalanır inşallah..
Hazırlıklar Bitti.

Varan filosunda hizmet verecek olan İrizar PB İ6'lar son testlerini tamamladı.
Araçlaçların klima motor seyir halinde çeşitli testlerini yapan teknik heyetle birlikte dün katıldığımız testlerde aracın 15 metre olmasıyla birlikte sergilediği performansın hiç azımsanmayacak olduğu kanaatine vardım.

4 kademe roterdarla frenleme ve yeniden kendini toplama 58 kişilik 15 metre olmasına rağmen oldukça başarılı,ön koltuklarda yolcuların seyir ve görüş açısı ön 1 2,3 4 yolcu harika Hispacold marka klima adeta derin dondurucu tadında oldukça güçlü,aracın yol tutuşu ve esnemesi sarsılmaların olmaması,ve her yeni araçlarda otomatik şanzımanın vites geçişlerinde sarsılma yapması her ne kadar şöföre bağlı olsada bu araçda bunun yaşanmaması ve en önemlisi her ne kadar emsallerinden uzun da olsa motor sesinin çok iyi derecede düşük olması, ancak dar yollar ataşehir ve İzmir garaj giriş çıkışları araç için problem olabilir.
Magazinulaşım Özel

Ramazan Doğan'la Birlikte Test'e Dair Videolar

Yücel Özgören


(25/05/2013 01:14 AM)Fatih Kocaoglu Yazılan: [ -> ]Kim Cevaplayacak Bu Pedal'ın Görevi Nedir.

[Resim: dsc2085g.jpg]

mercedeslerdeki ayak frenimi acabaSmileBence testlerde birkac eksiklikler var ozellikle giriş cıkıslar bos arabayla yapılıyor peki 58 kişi full gelen bir araba o atasehire girebilirmi? suan bile zor kurtarırken zor bence ve bu klimadada aynı sekilde 58 kişinin solunumla havayı ısıttıgını düsünürsek testin asıl seferde anlasılacagı kanaatindeyimSmile ayrıca alibeyköyün suanki haline girmesinin imkanı yok. retarderını bende merak ettim voith dısında bir markamı acaba?

not:bu arada videolar süper kamera olarak ne kullanıldı?
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Referans Adresler