Türkiye Ulaşım Sektörü İhtisaslaşmış İnteraktif Haber Forum Merkezi

Tam Görünüm: Uyarı
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Geçtiğimiz günlerde bir kaç sitede arkadaşlarımızın ve camiamızdan büyüklerin uyarısı ile ismi bizde saklı olan iki otobüs firmasının internet sitesinde nostalji arşivlerimizden çalınarak,hatta bana ve üstadlaraımıza ait makalelerinde harmanlanarak,yönetim kurulu başkanı adına kolaycılıkla yayınladığını görmek bir kez daha bu uyarının yapılmasının önemli olduğunu göstermişdir.


Tüm üyelerimiz camianın cefakar emektarları iyi niyet ile fotoğraflarını burada paylaşmakatadır bizleri arayan sizin adınıza teşekkür ederek ofisime kadar ziyaret edenlere kısaca bu konuda herkese minnetarız.

Değerli uyanıklar,trilyonluk otobüslerin sahibi bedavacılar,internet sayfa tasarımı yapan çakma grafikerler,fotoğrafların %90'i tarafımıza aittir.Bugün sabah itibari ile avukatımız tarafından mevcut iki şirkete de avukatımız aracalığıyla ihtarname yolladığımızı belirtmek isterim.

Kısacası Sitemizden Nostalji Yada Güncel Fotoğrafları Alıntı Yaparak Kullanmanız Yasaktır.Her Hakkı Saklıdır,Israr Ederek Milleti Keriz Koyanlar Hakkında Hukuki İşlem Yapılacaktır.

Sitemize üye olup,mahkeme kararını geri çekmemizi isteyen ve ilgili kurum yetkilileri bizlerden onay almadan yayınladıkları fotoğrafları kaldırmıştır.

Bu herkese örnek olsun.
Fotoğraflarımız Kendimizin Emeğidir.

Sağdan soldan Fotoğraf ya da Anı çalarak nostalji kolleksiyonu yapmıyoruz.Gerektiğinde mesafe kat ediyoruz gerektiğinde cebimizde bazen son paramızı ya da zihnimizde ki son kelimeyi tüketerek emek sarf ediyoruz.

Sayın hırsızlar özür dileriz bizler siz uyarmaya devam eceğiz,küfürse küfürünüzü en yakınınıza kadar iade eder,saygı ise en yakınınıza kadar saygı gösteririz.Hukuksal boyutda bir kaç kurum bunun bedelini iyi ödedi.Şahıslarda istediğini anladığı dilde anladığı şekilde de iyi öder.

Fotoğrafların Telif Hakkı hadi sizin egonuz tatmin olsun %70'i bana ve arkadaşlarıma aittir.
Evet Yücel Aydın Para vermiş kolleksiyon elde etmişdir,M.Ali Sade kafa patlatmışdır,Adil Sezgin vaktini 400 km yok kat ederek haracamışdır,Serlahattin Büyükkıdan eşrafını ayağa kaldırmıştır,Osman Sezai sandığını hikayelerini yazmıştır,Fatih Erol'da keza öyle Kemal Türkmen'de Olgay Sadak'da Fırat Karadağ'da Mustafa Celep'de Mustafa Özatik'de,Adil Arslanoğlu'da...

Ben hiç bir şey yapmadım,her şeyi bu isimler ve yanındaki arkadaşlarımız yapmıştır her şeyi, kısaca bu Ağabeylerimizin arkadaşlarımızın hakkını yedirmeyeceğiz kimseye.
Arkadaşlar Merhaba.

Son günlerde ismini zikretmek istemediğimiz ve arkadaşlarımızın üstadlarımızın bilgilerini belgelerini geçmişte heba eden hatta sitemizin kaynak olmasına dahi bir çok konuda tahammül edemeyen ünlü ve yanlı bir forumda sitemizde var olan fotroğrafları eser sahiplerinden habersiz olarak izin alınmadan paylaşılması bizleri üzmüştür.

Bu tip hareketlere ''internete düşen her fotoğrafı yayınlarım'' diyenlerin üyelik hesapları bizlerin emeklerini emek hırsızlığı yaparak inad ile devam ettirmesi durumun da muhattap alınmadan silinecektir.

Fotoğraflar eser niteliğindedir,her türlü yazılan makaleler de aynı şekilde hukuk danışmanlarımızın bilgisi ile hukuki hükümlerle sabittir.

Saygılarımla Bencil Magazinulaşımcı.
Referans Adresler