Türkiye Ulaşım Sektörü İhtisaslaşmış İnteraktif Haber Forum Merkezi

Tam Görünüm: Güleryüz Yeni Cobra
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Güleryüz Busworld’de Yüzleri Güldürdü.

Şehiriçi otobüs sınıfında özgü tasarımı ve karoser ustalığı ile kendini kanıtlamış olan Güleryüz,çift katlı otobüsü ve tam alçak tabanlı otobüsünü yenileyerek sessiz sedasız Busworld Kortrijk fuarına katıldı.

Güleryüz, Cobra markası ile 1999 yılında başladığı seri otobüs imalatıyla sektörün önemli isimleri arasında yerini almayı başarmış ayrıca ikinci Türk Troleybüs üretimi yapan karoser markamızdır.

Ayrıntılar Geliyor.


[Resim: nfh9g5.jpg]
GÜLERYÜZ YENİ COBRA BUSWORLD FUARINDA TANITILDI

Bursa'lı otobüs karoser üretiminde 50 yıllık geçmişi ve ustalık tecrübesiyle karoser sektöründe son yıllarda üretmiş olduğu Cobra markasıyla lider kuruluşlardan biri olan Güleryüz Otomotiv A.Ş, yenilenen Cobra serisi 12 metre normal ve alçak tabanlı, çift katlı üretimlerinde ''facelift'' yüz değişikliği yaparak busworld kortrijk 2017 fuarında sergiledi.


-Dış Tasarıma bakıldığında; Dördüncü yeni nesil Güleryüz Cobra sert çizgileri var.Ve halefinde ki ilk göze çarpan tamponunda yer alan iki far ve orta kısımdaki çıtalar bu seride kaldırmış durumda ve yuvarlak hatlar yerine artık keskin sert çizgiler ve led ışıklar tercih edilmiş

-Üçüncü serisine kadar yuvarlak çamurluk davlumbazlara sahipti,dördüncü yeni nesil Güleryüz Cobra'da ki tasarım ise davlumbazlar marşpiyel ile desteklenerek yeniden tasarlanmış ve şık bir görsellik kazandırlmış.
[Resim: 37855930516_59fb063df3_b.jpg]

asan70

Güleryüz, Cobra'nın elektrikli versiyonları üzerinde çalışıyor..
2011 li yıllarda da hidrojenli otobüs konusunda çalışmalara başlamış.Ama son durum hakkında bir bilgi yok.

Ar-Ge Merkezini Kuran Güleryüz, Elektrikli Araç Üretecek
Otobüs dünyasının önde gelen isimlerinden Güleryüz, 50 yaşını kutlarken 5746 sayılı kanuna uygun olarak kurduğu Ar-Ge Merkezi'nin belgesini de aldı.Geleceğe yatırım yapan Bursalı firmanın hedefinde elektrikli otobüs imalatı da var.


[Resim: De4Aqm6X0AMTFJ8.jpg:large]
Bursa’dan Avrupa’ya ülkemizin önemli otobüs karoseri üreticilerinden Güleryüz AŞ, 2000 yılında üretimine başladığı ve iç pazarın yanı sıra Avrupa ülkelerine de ihrac etmiş olduğu COBRA’ları Almanya’nın Hanover kentinde düzenlenen,İAA 2018 ticari araçlar fuar’ında sergiledi.

Güleryüz Cobra otobüsleri,nispi olarak orta avrupa haricinde Almanya’da belli bir müşteri kitlesine sahip.Fuar da butik otobüs kullanıcılarının dikkatini çeken bir diğer Türk üreticiler arasındaydı.Araçlarında isteğe göre,Cummins ve Mercedes-Benz motor seçeneği sunuyor ve Güleryüz çok yakında elektrikli otobüsleriyle iç ve dış pazarın önemli üreticileri arasında yer alacak.
Asan70

Almanya'ya Türkiye'den Otobüs, Güleryüz'den...
[
attachment=8231]
Ağustos ta Hamburg şimde Berlin yolları artık Güleryüz'lü..
2019 Busworld Europa'da da var.
Referans Adresler