Türkiye Ulaşım Sektörü İhtisaslaşmış İnteraktif Haber Forum Merkezi

Tam Görünüm: İrannational O302
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
İran Khodro İran'ın Otomotiv Endüstrisi

İran'ın otomotiv endüstrisi,dünyanın en büyük 12. otomotiv endüstrisi ve orta doğudaki en büyüğüdür. İran'ın otomobil üretimindeki artış hızı, diğerlerinden çok daha yüksektir ve çok yakın bir zamanda aynı hızda ilerliyor, İran'ın otomobil üretimi endüstrisi büyük bir güç haline gelecektir.

iran Khodro İran, binek araçlardan kamyonet,kamyon,çekici,otobüsler,minibüsler gibi bir çok marka ile ülkesinde ortaklı olarak montajlar yapıyor.Bunun en büyük örneğini Volvo otobüsler ve Mercedes Benz kamyonlarda görebilirsiniz.

1962 yılında, Ali Ekber ve Mahmud Khayyami kardeşlerin Mercedes-Benz lisansı altında ticari araçlar ve toplu taşıma araçları üretmek için kurulmuş.

İrannational menşei otobüslerin 1967 yılında üretime başlanılmıştır.Bu tip üretimde ki otobüsler bizim ; "iki dolap'' ve ya ''balina kasa" olarak tanıdığımız orijinal O302 tipidir.Toplamda şehir içi ve şehirler arası tipi ile 2408 adet üretilmiş
ortadoğu da çevre ülkelere de ihrac edilmiş.Avrupa kasacılar olduğu gibi İran'ında için Peyma gibi O302 üretimi firmalar bulunuyor.


[attachment=7301]
Referans Adresler