Türkiye Ulaşım Sektörü İhtisaslaşmış İnteraktif Haber Forum Merkezi

Tam Görünüm: Volvo Yeni FH
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2
Volvo'dan Yeni Makyajlı FH5 Serisi Geliyor


Volvo sürprize hazırlanıyor,kamyon ve çekici piyasasında yenilikler birbirini izlerken Volvo'da testler devam ediyor.

5 Eylül 2012'de FH serisi’nin IAA Hannover fuar'ında tanıtılması üzerinden tam 7 yıl geçti.Normal takvime bakıldığı zaman araç da yeni bir yüz gerekiyordu ancak çekici ve kamyon piyasasının,daralması sanırım bu yeni yüzü tanıtmayı geciktirecek.

25'nci Yılını kutlayan FH serisi müşteri memnuniyeti arz talep dengesi iyi olan bir aracı makyajlamak Volvo için mantıklı bir seçenekti.Volvo yeni bir yüzle piyasaya girmeye karar vermiş ve yine rakiplerinin de benzer hamleler yapmasıyla pazardaki yerini koruyacak.

İkinci neslin değişiklikleri merakla bekleniyor. Volvo müşterilerine ve şoförlere daha rahat ve dinlenme olanakları daha geniş bir iç mekan vaat ediyor.[attachment=7583]
[attachment=7584]
Volvo,FH ve FM serilerinde yeni yüzü ile kusursuz bir yeniliğe imza atarak,mükemmeliğini çok konuşturacak.
Ayrıntılara ilerleyen saatlerde devam edeceğiz.


[attachment=9407]
[attachment=9408]
Bizim ismail Tasarladı

Evet İsmail nerden çıktı demeyin, kensini ''tasarım geliştirmenin tüm adımlarında ve en yeni ürünler ve çözümler için önde gelen tasarım ekiplerinde uzman.'' olarak tanımlıyor.

Bizim Türk İsmail Ovacık,Volvo Group Kamyon Teknolojisi bölümünün Dış tasarım sorumlusu ve şefi.

Haziran 2008'de Volvo Kamyon bölümünde tasarım mühendisi olarak, çalışmaya başlıyor ve şimdi dış tasarım ekibinin liderliğini yapıyor.Stratejik tasarım ve marka kimliğine odaklanan yenilikçi bir kamyon tasarımcısı.

Toplumun refah içinde olması için kamyonlara ihtiyaç vardır, sadece gelişmeye devam etmeliyiz, ulaşım çözümlerini daha iyi ve daha iyi hale getirmeliyiz. Ekibim için bu,daha güvenli ve daha verimli ürünler geliştirmek fark atmak için Volvo kamyonda olduğunu belirtiyor.


[attachment=9415]
Volvo Trucks, Yine Şürüş ve Şoför Rahatalığı Öne Çıkıyor

Eylül 2012'de piyasaya sürülen Volvo yeni FH yeni teknolojilerle yenilendi.

Volvo'nun FH serisinde küçük ve sade konuşulanlarla yapısal olarak dış tasarımda ;

İki farklı ve biraz daha içeri çekilen ızgara ve tipi ile birlikte üç farklı far seçeniği ile tasarlanmış.
FH16 aynı tasarıma ilaveten belirgin bir şelale tipi ızgara ile yenilenmiş

Volvo Trucks'ın dış tasarımcısı İsmail Ovacık, “Volvo FH16' daha güçlü, daha sofistike ve kendinden emin tasarıma'' sahip olarak yenilendiğini belirtti.

V şekilli led ve ince farlarıyla “daha ​​güvenli bir görünüm” sloganıyla farklı bir yüz kazandırmış.Bu yeni farlar üç farklı tipde satışa sunulacak.Halogen ve LED teknolojisi farlar LED gündüz sürüş özelliğine de sahip.Halojen farlar ise gelişmiş ışık performansı ile tasarlanmıştır.Diğer iki tip farda ise,gelişmiş ışık performansı ve görünürlük sunan LED teknolojisi bulunuyor.

Görünürlüğü en üst düzeye çıkaran sistem, diğer araçları tespit etmek ve bulmak için, hem radar hem de kamera ile tespit ediyor.Her far da dört reflektör ve 12 LED bulunuyor.Yeni FH'lar kısaca dış tasarımı ile sinirli görünümleri daha dikkat çekici bir hale getirildi.


[attachment=9420]
[attachment=9417]
[attachment=9418]
[attachment=9419]
Tamamen Djital


Yeni FH'da şoför mahali değişmiş ve gösterge ekranı 12 inç dijital olarak yenilenmiş,ayrıca sürücünün istenen bilgileri istediği zaman kolayca seçmesini sağlayan ; ''Bilgi-eğlence, navigasyon, ulaşım bilgileri ve kamera gözetimi için sürücünün erişebileceği 9 inç ekran bulunuyor bu ekran ayrıca sesli komutlarla veya doğrudan dokunmatik'' tuşlarla da kullanılabiliniyor.


Volvo Trucks'ın otomasyon tasarımcısı Karin Larsson, “Çok çeşitli bilgilere kolay erişim, sürücünün daha verimli, güvenli ve rahat bir şekilde çalışmasını sağlıyor” dedi.Yeni ekranlar araçlarla ilgi bilgi sunmayı çok daha iyi hale getirdi

*Volvo'nun şerit tutma desteği ve denge desteğine sahip dinamik direksiyon sistemi isteğe bağlıdır.


[attachment=9421]
[attachment=9422]
[attachment=9423]


Yeni Volvo FH hakkında bilgiler


•Kabinler: düşük kabin,normal kabin, Globetrotter, Globetrotter XL ve Globetrotter XXL kabin. Özel tasarım için dış ve iç dekorasyon paketleri.

• Motorlar: çeşitli çevre sınıfları için dizel motorlar. Volvo FH, Euro 6 Adım D ile uyumlu bir LNG motoruyla
bazı pazarlarda mevcuttur

• Volvo FH, Euro 6 I-Save ile bazı pazarlarda mevcuttur

• Otomatik: İki vitesli I-Shift / I-Shift. Paket, çeşitli uygulamalar için yazılım paketleri sunuyor.


Yeni Volvo FH16 hakkında Bilgiler

• Kabinler: düşük kabin,normal kabin, Globetrotter, Globetrotter XL ve Globetrotter XXL kabin.Özel tasarım için dış ve iç dekorasyon paketleri.

• Motorlar: çeşitli emisyon standartları için dizel motorlar. 550 hp / 2800 Nm, 650 hp / 3150 Nm ve 750 hp / 3550 Nm seçeneklerinde Euro 6 Adım D ile D16K.

• Otomatik şanzıman: Çeşitli uygulamalar için yazılım paketleri içeren I-Shift.
çeşitli uygulamalar için yazılım.
Volvo Trucks Yeni Nesil Fh’ları Bir Türk Tasarladı

Volvo Trucks; sürücü ortamına, güvenliğe ve verimliliğe odaklanan dört yeni kamyonu tanıtıyor. Volvo Trucks Başkanı Roger Alm, yeni ağır kamyon nesli ile ilgili olarak şunları söyledi: “Bu ileriye dönük büyük yatırımdan dolayı çok gururluyuz. Amacımız, onları daha rekabetçi yaparak ve giderek zorlaşan pazarda en iyi sürücüleri kendilerine çekmelerine yardım ederek müşterilerimizin en iyi iş ortağı olmak.” olduğunu açıkladı.


İsmail ”tasarım geliştirmenin tüm adımlarında ve en yeni ürünler ve çözümler için önde gelen tasarım ekiplerinde uzman.” olarak tanımlıyor.

Bizim Türk İsmail Ovacık,Volvo Group Kamyon Teknolojisi bölümünün Dış tasarım sorumlusu ve şefi.Stratejik tasarım ve marka kimliğine odaklanan yenilikçi Türk kamyon tasarımcısı.
Ön planda konfor
Roger Alm ; Profesyonel sürücü yine de kamyon ve çekicilerde önemli bir faktördür. “İyi bir sürücü müşterilerimizin karlılığına büyük bir katkıda bulunabilir.Ve tüm dünyada kronik bir nitelikli şöfor sıkıntısı var.” Yeni nesil ile profesyonel sürücünün verimliliğini ve konforunu ön plana çıkarıyoruz. Bu, “müşterilerimizin en iyi sürücüleri kazanmasına ve elinde tutmasına yardımcı olmak için” önemli bir adımdır diyor.

Dört yenilenen FM, FMX, FH ve FH16 serisinin dışına bakarken ,V şeklindeki farlar dikkat çekiyor. Burada daha önemli olan, camın arkasında oturan şeydir. İsveçliler ayrıca facelift ile yeni farlar sunuyor. Yolları aydınlatmaktan daha fazlasını yapmak istiyorlar. LED farların uyarlanabilir uzun huzmesi, yaklaşmakta olan trafiği veya öndeki araçları göz kamaştırmamak için tek tek ışık kademelerini devre dışı bırakmakta. Aynı zamanda, parlayan ışık, kullanıcıların parlama yapmadığı yol çevresinde korunmasını sağlıyor.

Bir seviye yukarı, becerikli gözlemci aynaları görür. Iveco ve MAN gibi Volvo da yeni modeller için Mirrorcam üzerinden dijital çözümden vazgeçmeye ve eski fiziksel görünümü tercih etmeye karar verdi. Sürücünün hiç kamera olmadan yapması gerekmez. İstenirse, elektronik bir göz yolcu tarafında bir göz tutabilir. Bu kamera görüntüleri gösterge tablosundan tablet gibi çıkıntı yapan yeni çok işlevli bir ekrana gönderir. Sürücü ayrıca bilgi-eğlence içeriğini veya navigasyon ekranını da görür. Volvo Trucks Kullanıcı Deneyimi ve İnsan Makine Etkileşimi baş tasarımcısı Carin Larsson, “Çok çeşitli bilgilere kolay erişim sayesinde sürücü daha verimli, güvenli ve rahat bir şekilde çalışabilir” diyor. “Yeni ekranlarla bilginin sunulma şekli önemli ölçüde iyileşti. Zorlu kontroller artık sürücü koltuğundan ulaşılması kolay ek ekrana odaklanıyor. ”

Dijital Şöfor Mahali

Ve iç mekanda yeni,sadece dokunmatik ekran, düğme ve ses kontrolü ile bu dokuz inç ekran.Direksiyon altındaki saatler dijital ve on iki inçlik bir ekran yerleştirdi. Mevcut duruma bağlı olarak, sürücü araç bilgilerini dört farklı ekran bölerek görüntülemek için kullanabiliyor. Bu, sürücünün karakteristik değerlerine ulaşmasını kolaylaştırmaktadır.Ve bu yenilik dikkat dağıtıcı unsurları azaltacaktır.Aynı zamanda Volvo, gelecekteki güncellemelerini kamyonlarında mümkün olan en kısa sürede uygulamak için kapıyı açık tutuyor.Tabii ki, yeni takograflar düşünülebilir. Ama aynı zamanda gelecekteki bağlantılı hizmetler hakkında. Bu hizmetler analog saatlerde görüntülenemez. Volvo ayrıca yardım sistemlerine FH16 da , standart EBS’yi (elektronik fren sistemi) dört gözle bekleniyor.Digi-Cockpit’te olduğu gibi Volvo da geleceği şimdiden inşa ediyor.

EBS, yeni fren sıcaklığı için de önemlidir. Yokuş aşağı sürerken, sadece motor fren gücüne dayanmıyor, aynı zamanda ayarlanan hızı korumak için gerekirse servis frenini etkinleştiriyor.

Yatılı ve depolama alanındaki iyileştirmeler
Elektronik iç kısımlara ek olarak Volvo, FM ve FMX serisi için doğrudan sürücü kabininde de çalışmaya başladı. “Tamamen yeni kabin, kolayca değiştirilebilen, sağlam parçalara, far korumasına ve yeni, V şekilli LED farlara sahip bir ön bölüme sahip. Sürücülerin inip binmesini kolaylaştırmak için kaymaz yüzeyli yeni tabanlar geliştirdik ”dedi.

Volvo Trucks dış tasarımın baş tasarımcısı İsmail Ovacık. Volvo’ya göre, genel olarak, yeni kabin sürücülere bir metreküp daha fazla alan sunuyor. Bu, dikey A sütunları ile sağlanıyor. Aynı zamanda, yeni kabin dışarıya daha iyi bir görünüm sunar. Volvo kapı hatlarında da değişkiliğe giderek yeni aynalar taktı.

Volvo’nun yeni evleri artık daha fazla depolama alanı sunuyor. Alt yatak biraz yukarı kayar, bu da dolaplarda da alan kazandırıyor. Arka kabin duvarında ek olarak LED panellerle bölünmüş ek depolama seçenekleri de var. Günlük kabinde, depolama alanı maksimum 800 litreye kadar yükseldi.İsteğe bağlı olarak ayarlanabilen direksiyon , sürücünün ergonomik olarak uygun oturma pozisyonunu bulmasını kolaylaştırır. Ergonomi, I-Shift için yeni bir kontrol kolu ile de desteklenir.

Kabinde bir yenilik daha: Volvo yalıtımı geliştirdi. Bu, birkaç kez yardımcı olur ve her şeyi sürücünün vücudundan biraz daha iyi tutar, bu da hayatı onun için zorlaştırır. Soğuk, ısı ve gürültü artık iç mekana kolay bir şekilde nüfus etmiyor. Volvo direksiyon açısını artırdı. Bu, kamyonu biraz daha manevra yapabilir hale getirir. Bu, özellikle sıkı şehir içi trafiğinde – veya özellikle lastik aşınmasını da azaltıyor.


[attachment=9863]
Sayfalar: 1 2
Referans Adresler