Türkiye Ulaşım Sektörü İhtisaslaşmış İnteraktif Haber Forum Merkezi

Tam Görünüm: Volvo Trucks FH XXL
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Avustralya kıtası için tasarlanan Volvo FH XXL Avrupa pazarına sunuluyor. FH serisi 25 cm uzatıldı.Volvo FH XXL serisinde 25 cm genişlik ve iç yüksekliği 22 cm ile arkasındaki geniş kanatlar sayesinde dışarıdan görsel olarak daha uzun bir görünüm kazanmış.Yeni yatak şimdi selefinden 25 cm daha geniş ve 13 cm daha uzun.Ek olarak, yatak yüksekliği ayarlanabiliyor ve ikinci bir yatak da ilave edilebiliniyor.


Yeni kabin ve motor bölmesi olan XXL serisi yatak yeri bakımından yenilik kazanırken, boyutlarıyla Amerikan burunlu Volvo VNL 760 Exceed’a yaklaştı.Normal FH kabinine kıyasla güvenlik gereksinimlerinden ödün vermeden tasarlanan, yeni XXL kabine 600 litre fazla içerik ekledi. . Yeni kabin mevcut XL kabinden sadece 145 kilo daha ağır.

D13TC Turbo Compound motorlu FH 500
I-Save paketli FH XXL 460 ve 500 beygir olarak satışa sunulacak.Volvo’nun Turbo Compound 6 silindirli 13 litrelik motoru .Geleneksel turboşarjlı motorlarda,türbinden çıkan egzoz gazları egzoz borusuna taşınırken,geriye kazanılıyor ve birincil türbin tarafından ikinci türbine doğru dönüşümü sağlanıyor.Krank miline bir kademeli dişliler tarafından bağlanan ve bunları mekanik enerjiye dönüştürüyor.

6×2 çekişli çekici,tümüyle körüklü.Volvo FH çekiciler de ASF-DLL zemin açıklığına sahip FSS-AIR ön hava körükleri bulunuyor – 60 km / s’in üzerinde ki hızlarda, çekicinin 10–30 mm alçalması ile yakıt sarfiyatında ciddi düşüş sağlıyor.

[attachment=7591]
[attachment=7592]
[attachment=7593]
[attachment=7594]

Asan70

Referans Adresler