Türkiye Ulaşım Sektörü İhtisaslaşmış İnteraktif Haber Forum Merkezi

Tam Görünüm: TÜRKİYE' DE ÜRETİM YAPAN OTOMOTİV FİRMALARI (genel)
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

asan70

Şu anda üretim yapan firmalarımız; bunların içinde 100 de yüz Türk olduğu gibi yabancı ortaklı veya yüzde yüz yabancı olanlarda var.Bilmediğimiz veya yeni firmaları duydukça bildikçe bu başlığa ekleyelim.Firmalarımızz öğrenelim..

TÜRK ve TÜRKİYE' DE ÜRETİM YAPAN OTOMOTİV FİRMALARI

ASKAM, KANUNİ, ISUZU, HATTAT TARIM,BAŞAK TRAKTÖR, BMC, HYUNDAİ, MOTOSAN, TÜMOSAN, TOYOTA, RAMZEY, RENAULT, YAĞMUR TARIM, BELDEYAMA, PANCAR MOTOR, ANTOR, BİSAN, FORD, GÜLERYÜZ, TEMSA, UZEL, HİDROMEK, FİAT, MERCEDES-BENZ, GÜLERMAK, Pİ MAKİNA, SANKO MAKİNA, MAN, TÜRK TRAKTÖR, T MODEL, AR-BUS, NUROL MAKİNA/FNSS, ÇUKUROVA, HONDA, ERSENCER, KARSAN, TEZELLER, TÜRKKAR, TÜLOMSAŞ/TÜVASAŞ, PALME, GÜNHAN-ARK, ALTINBOĞA, OTOKAR, ERKUNT TARIM, ÖZMAKTAŞ, DİARDİ, OTOSER, ESTRAK, ERTUĞRULLAR, KARACABAY, İSOTO, BOZOK TRAKTÖR, HOBİMAK, TÜRKPORTER, MARAL, HİDROACAR, GÖZÜKARA, HAZEY TÜRK...


<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.otometre.com">http://www.otometre.com</a><!-- m -->
sitesinden alınmıştır..
Otoyol artık üretim yapmayacak.Askam, Hema Traktör ve Özaltın'da ise şu an üretim yok...

asan70

Otoyol için Eurobus 'ları OTOKAr üretecek..
OTokar, tank üretimiyle ilgili çalışmaları sürdürürken;Otokar,Land Rover Defender adlarıyla ve bazı markalarla dorse üretiyor.
Karsan ise Peugeot, Karsan,Hyundai (hafif kamyon) markalarıyla araç üretiyor.Renault Trucks ve Citroen (Berlingo) içinde üretim yapacak.
Gözükara ise BMC ve Daihatsu için midibüs üretiyor..
Koç gurubu bildiğiniz üzere,bazı sektörlerden çıkıyor.Amaç burada bazı firmaları,rekabet ortamında,''değişim'' adı altında yeniliyerek,rekabetde üstünlük sağlayarak,ilerlemeyi düşünmekte ama sanırım burada etkili olamayacaklar gibi.Orta sınıf midibüs ve otobüs üretiminde şu ana kadar mesafe kat edenler,ayrıca bursalı ''otobüs karoseri'' atölyelerin ab fonları ile gelişmeleri sağlanacağı bilgisinide göz önüne aldığımızda,piyasa ciddi şekilde tutucu müşteriyi etkilemeye çalışacak.

asan70

Koç gurubunda Türk Traktör' ün bile elden çıkabileceği geçen sene yazılmıştı ekonomi dergilerinde..Bununla bağlantılı olarak herhalde Case traktörlerinin de satışı başladı yurtiçine.Case iş makinalerinin ise ithalatını Çukurova yapıyor zannediyorum..Koç un aklında değişik fikirler olabilir...Bir arada TOFAŞ ın satışını bile teaffuz etiklerini hatırlıyorum..
Traktör grubunda ayrıca iş makineleri konusunda gerçek şuki çukurova ile rekabet edemezler.Ama şu bir gerçekki sektörlerini nedense daraltmaya başladılar. Smile

asan70

TÜRKİYE' DE ÜRETİM YAPAN OTOMOTİV FİRMALARI'na HİSCAR yakında eklenecek.Kabin üretimi yapan HİSARLAR 4 çekerli kamyonet üretimine girecek.Hiscar adlı araç test ediliyor.2009 da üretim başlayacak (basına göre).
Alıntı:[attachment=0]<!-- ia0 -->hiscar.jpg<!-- ia0 -->[/attachment]
Resim alıntıdır.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
Referans Adresler