Türkiye Ulaşım Sektörü İhtisaslaşmış İnteraktif Haber Forum Merkezi

Tam Görünüm: Volvo FH
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
[Resim: fh33dm01dz0.jpg]


1993-2001,Yeniliklerinden sonra 3.Nesil 2008 Volvolar Geliyor.

Çekici sınıfı ticari araçlarda ülkemizdeki ,Volvo Türk'ün piyasada,tek yetkili olması ile beraber,Ulusoy'un da yılalrdan sonra mümessilikden,bayi konuma geçmesi ile,pazar payını Scania ile Mercedes'e kaptıran Volvo'nun 3.yeni nesil araçlarına bakalım ilgi olacakmı.Ülkemzideki şu anda teşviksiz ve ya teşvikli oalrak en pahalı,çekici ve kamyon markası olan,en fazla Beygir gücüne sahip olan MAN'ın 680bg gücündeki,aracına Volvo FH16 660bg gücündeki aracı üreterek,çekci sınıfı araçlarda ikinci siraya yerlesti.

Necdet

Alıntı:Ülkemzideki şu anda teşviksiz ve ya teşvikli oalrak en pahalı,çekici ve kamyon markası olan,

Volvo kamyon ve çekiciler rahat arabalar üretiyor.Ama bir Scania ve Daf kadar benim nazarımda kış şartlarında, ayrıca yakıt tüketimlerinde pek ilgi çekmiyor.Türk nakliyecisininde son yıllardaki,filolarında da önemli miktarda, Mercedes Benz Akasaray üretimi olan Axorlara yer vermeside sanırım söylediğimin isabetli olduğunu gösteriyor.
Volvo Kamyon, 700 beygir gücündeki FH16 modeli ile bir ilke imza attı. En ağır ve zorlu taşıma görevleri için tasarlanan kamyon, bu kadar güçlü bir motorla ilk kez piyasaya sürülüyor. Volvo FH16 dünyanın en güçlü kamyonu olmasının yanı sıra Euro 5 standartlarını da karşılıyor. Yeni motor, Volvo'nun 660 bg üreten D16 motorunun daha gelişmiş versiyonu. Ekstra 40 beygir gücüne ve daha yüksek torka ilave olarak, yeni motor daha temiz egzoz gazları üretiyor. 16 litrelik yeni motor, 1 Ekim 2009'da yürürlüğe girecek yeni Euro 5 emisyon standartları açısından onaylandı.
[Resim: 1024x7684fp0.jpg]
Artik Volvo Cok iddali 700 HP
Arkadaşlar ikinci bir FH16 700 İskendurun merkezli Ultrans adlı ağır nakliyat ve tanker taşımacılığı yapan bir firmaya teslim edilmiş.

Fotoğrafın vay haline şimdi Smile.Gezmedik site kalmayacak Smile
http://www.ultrans.com.tr/tr800.jpg

[Resim: tr800.jpg]
Referans Adresler