Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yerli Elektrikli Otobüsler
28/12/2016, 07:04 PM
Mesaj: #1
Yerli Elektrikli Otobüsler


Bozankaya Tcv E Karat.

[Resim: 31098752334_105297fea1_b.jpg]Bozankaya E-Bus; Tübitak ve Teydeb destekli Akü sistemi, Almanya’da bulunan Ar-Ge merkezi Bozankaya GMBH tarafından geliştirilmiş E-Bus, şarj olduğunda 200 km menzil garantisi ile sunulurken şehir içinde ortalama 260-320 km arasında yol yapabiliyor.

· Batarya yönetim sistemini (BMS) Bozankaya-TCV Ar-Ge ekibi geliştirmiş ve Bozankaya tarafından üretilmiş. Bu yönetim sistemi tarafından her hücreden anlık gerilim, sıcaklık, güç vb. bütün bilgiler anlık olarak araç ana bilgisayarına aktarılıyor. Bu şekilde bataryalardan en yüksek verim alınarak, yüksek menzil sağlanmakta ve bataryalar uzun yıllar verimliliğini kaybetmeden işlevine devam eiyor. Bozankaya-TCV araçlarına 4 yıl standart 4 yıl seçenek olmak üzere (4+4) menzil garantisi vermekte.

· Yerli markamız bataryalar yarı mamül olarak satın alıyor ve otobüs bataryası olarak Bozankaya tarafından üretiyor, elektronik kartlar, bağlantıları, muhafazaları vb.

· Türkiye’de ve Almanya’da yapılan testler sonucu km başına düşük bir enerji tüketimi elde edilmiş. Örnek olarak bu 10,7m E-Karat için 8krş/km buna bütün bakım maliyetini de eklersek; km başına tüketim+km başına bakım maliyeti 10krş/km’dir. Dizel araçlar ile karşılaştırıldığında yıllık 75.000€ tasarruf sağlanır. Bu şekilde E-Karat ilk yatırım maliyetini en geç 4 sene içinde amorti ediyorr.

· En önemlisi ise Temsa'ya oranla Bozankaya-TCV’nin kullandığı monoblok aks başında ki motorlar sayesinde(hub motor) güç, direk olarak tekerlerde üretildiği için en az kayıpla çekiş kuvvetine çevrildiği için verimlilik çok yüksektirDiğer bir değişle şaft olmadan güç direk tekerlerde üretilir..

· E-karat’ta bataryalar, yüksek gerilim ekipmanları ve kablajı yolcu ve sürücünün erişemeyeceği şekilde aracın çatısına konumlandırılmıştır, bu bakımdan yolcu güvenliği en üst seviyede.Sitemiz de yayımlanan makalelerin ve fotoğrafların her türlü hakkı yazarlarımıza aittir.
İzinsiz Kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
28/12/2016, 07:07 PM
Mesaj: #2
Yerli Elektrikli Otobüsler
Rakibi olarak gözüken Avenue EV ; tek sarj ile 50-70 km arası bir menzil değerine sahip ve şaft'dan motorludur, bazı parçalar TCV'de olduğu gibi millidir.

Sitemiz de yayımlanan makalelerin ve fotoğrafların her türlü hakkı yazarlarımıza aittir.
İzinsiz Kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
31/10/2017, 06:36 PM
Mesaj: #3
Yerli Elektrikli Otobüsler
ELAZIĞ BELEDİYESİ'NE TCV SİLEO'DAN 15 ADET ''SİLEO S18''

[Resim: S%C4%B0LEO-S18-ELAZI%C4%9E.jpg]
Türkiye genelinde açılan bütün elektrikli otobüs ihalelerini (Konya, Eskişehir-Tepebaşı, İzmir) alan Bozankaya böylece 4'te 4 yapmış oldu. Bozankaya Yönetim Kurulu Başkanı Aytunç Günay, “Dünya standartlarında, kaliteli iş yapıyoruz.Yurt dışında SİLEO Bus markamızla olduğu gibi Türkiye’de de tercih edilen marka olduğumuz için gururluyuz” dedi.

Yeni nesil araç projeleriyle adını dünyaya duyuran Bozankaya, şimdi de Elazığ Belediyesi iştiraki EBUAŞ tarafından açılan '15 adet 18 metre körüklü elektrikli otobüs ve şarj cihazları alımı ve depo, bakım atölyesi ve idari ofis yapımı' ihalesini aldı. Türkiye’nin ilk elektrikli otobüs filosu olarak tarihe geçen E-KARAT SİLEO S'18'ler artık Elazığ vatandaşlarına da hizmet verecek. Bozankaya, garanti süresi 2 yıl veya 200 bin km olan 15 adet 18 metre körüklü elektrikli otobüsü ve şarj cihazlarını 270 gün içinde partiler halinde Elazığ Belediyesi’ne teslim edecek.‘SESSİZ VE ÇEVRECİ OTOBÜSLER ELAZIĞ’IN HİZMETİNE SUNULACAK!’

Sözlerini sürdüren Günay, “E-KARAT’lar modern toplu taşımanın olmazsa olmazları arasına girecek

Tamamen çevreci olan yüzde 100 elektrikli otobüs E-KARAT’ın Türkiye’de toplu ulaşımda yeni bir sayfa açacak. Hem sessiz hem de çevreci otobüsleri Elazığ’ın hizmetine sunacağımız için çok mutluyuz. Çevre dostu, sıfır emisyonlu, elektrikli, ekonomik ve sessiz otobüslerimiz hizmete başlayacağı için çok heyecanlıyız. E-KARAT otobüslerimiz yakın gelecekte modern toplu taşımanın olmazsa olmazları arasına girecek” dedi.


E-KARAT’ın özellikleri şöyle:

-Tek şarjla en az 400 kilometre yol alabiliyor.

-E-KARAT’lar seferdeyken Klima açık 13 saat, klima kapalı 16 tek şarjla durmadan çalışabiliyor.

-E-KARAT sürüş esnasında enerji üretiyor ve kendisini şarj edebiliyor.

-Tamamen sessiz çalışan E-KARAT otobüsler 1 kilometrede 35 kuruş harcıyor.

-E-KARAT otobüsler günde 2-5 saat arasında, geceleri şarj edilecek.

Sitemiz de yayımlanan makalelerin ve fotoğrafların her türlü hakkı yazarlarımıza aittir.
İzinsiz Kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | MagazinUlasim.Com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS