Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz Türk Kamyonları Yenilendi
17/05/2016, 07:19 PM
Mesaj: #1
Mercedes-Benz Türk Kamyonları Yenilendi

[Resim: 26471397583_1d0ce3551f_c.jpg]


Dünyanın en çok satan kamyon ve çekicileri Mercedes Benz Actros’un Türkiye’deki üretimi ve paralel olarak Würth fabrika ile birlikte hız kazanıyor.


Alman yatırımcı ve Türk işçisinin emekleri ile global pazarın kamyon ve çekici sınıfında ki ihtiyacının üretiminde önemli mihenk taşı olan Mercedes Benz kamyon ve çekicilerinin Avrupa pazarı ardından Türkiye'ye de sundu.

2003 yılında yerli üretim Axor ve 2010 yılında Türkiye'de üretilen Actros ihraç edilen kamyon ve çekicilerin yerini, yeni teknolojilerle üretilecek olan Actros MP 4 ve Arocs, Atego alacak.

Mercedes-Benz Türk, Euro 6 motor standartlarına geçiş yaparken kamyon ve çekicilerini uzun yol ve nakliye pazarının araçlarını Actros, inşaat pazarındaki araçlarını Arocs ve şehiriçi nakliye pazarındaki
dağıtım araçlarını Atego çatısı altında topladı.


120.000 Km'de Bakım

Euro 6 motor ile 120.000 km’ye çıkan bakım aralıkları, buna bağlı olarak% 20 oranında düşen bakım maliyeti ve % 20 daha uzun motor ömrü sağlayan yeni araçlar, kolay üstyapı montajı imkanı sağlayan, yüksek dayanımlı yeni şasi, Mercedes PowerShift 3 şanzıman, 3 kademeli ve güçlendirilmiş yeni motor freni, hız sabitleyici (Cruise Control) ve Actros ile Arocs’larda standart klima,bulunmakta.


[Resim: 26800584360_c03af24b78_z.jpg]


Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı ve CEO’su Britta Seeger ; yeni Mercedes-Benz kamyonlarının tanıtıldığı toplantıda, “Bundan yaklaşık 15 yıl önce Atego ile Axor’u, yaklaşık 5 yıl önce de Actros aracımızı üretmeye başlamıştık. Bugün Daimler AG’nin kamyon stratejisi doğrultusunda bu araçlarımızı tamamen yeniliyoruz. Mercedes-Benz’in Euro 6 konusunda Avrupa pazarlarında edindiği uzun ve kapsamlı deneyimiyle ekibimizin müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçları konusundaki bilgilerinin biraraya gelmesi sonucunda

Türkiye pazarına olgunlaşmış ürünler sunmamız mümkün oluyor. Güçlendirilmiş motorlarıyla daha ekonomik, asistan sistemleriyle daha güvenli, yüksek kaliteli,dayanıklı ve sağlam yeni araçlarımızın müşterilerimizin beğenisini kazanacağından eminiz. Bir önceki ürün gamımız ile 14 yıldır aralıksız Türkiye kamyon pazarının liderliğini sürdürüyoruz. Yeni ürünlerimizle liderliğimizi korumayı, hatta bir adım ileriye taşımayı hedefliyoruz.“ şeklinde konuştu.

Sülün: “Mercedes-Benz Türk ekibi, müşterilerine en iyi ürünleri sunmak için tüm paydaş ve iş ortaklarıyla birlikte çalışmaya devam edecektir”

Mercedes-Benz Türk’ün yeni kamyon ve çekicilerinin tanıtıldığı basın
toplantısında konuşan Mercedes-Benz Türk Otobüs ve Kamyon Pazarlamave Satış Direktörü Süer Sülün, “Efsaneleşmiş ürünlerimiz Actros, Axor veAtego ile kamyon pazarında hep müşterilerimizin birinci tercihi olduk.

Bu başarı bize aynı zamanda büyük bir sorumluluk da yüklüyor. Hizmetimizi sürekli kılmak ve kendimizi geliştirmek zorundayız. Bu çerçevede Euro 6’ya geçiş noktasında sadece motorlarımızı değil, tüm ürün paletimizi yeniledik. Yeni ürün gamında her segmentteki müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak aracımız var. Ürünlerimizde güç, konfor, sağlamlık, çeviklik ve verimlilik temel özelliklerimiz. Verimliliğin içinde çok önemli bir bileşen olarak yakıt ekonomisi var. Yeni Euro6 motorlarımız ve araç dizaynımız önemli yakıt tasarrufu getiriyor. Yaygın ve etkin bayi, satış ve servis ağımız en güvendiğimiz avantajımız. Bu güne kadarki ürünlerimiz, müşterilerimize, alırken, kullanırken ve satarken kazandıran ürünler oldu. Bu geleneği bundan sonra da yenilenen ürünlerimizle sürdürmeyi ve pazar liderliğimizi güçlendirerek devam ettirmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

Özbayır: “Yeni modellerden biri Türkiye’deki Ar-Ge Merkezi’nde geliştirildi”

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır ise,“19.000’in üzerinde bir adetlik bir satış ile kapattığımız 2015 yılı ile beraber

Türkiye kamyon pazarında bir dönem daha kapandı. 2016 yılında yeni
yönetmelikler, bir yandan Türkiye’de Euro 6 emisyon normunu zorunlu kılarken bir yandan da çeşitli güvenlik donanımlarının araçlarda bulunmasını gerektiriyor.

Mercedes-Benz Türk olarak bu yeni gereklilikleri sağlarken efsane olmuş kamyonlarımızı, aynı zamanda tasarım ve geliştirme açısından da bir adım daha ileriye götürerek ürün yelpazemizi tamamen yeniliyoruz.

Şimdi, 2016 yılında, 120 yılı aşkın Daimler tecrübemizle Aksaray Fabrikamızınkuruluşunun 30.yılında kamyonda konfor, güç , dayanıklılık, çeviklik ve ekonomikliği yeniden şekillendiriyoruz. Müşterilerimizin beklentilerini en üstseviyede karşılamak ve hatta aşmak için tasarlanmış olan Actros, Arocs ve Atego kamyonlarımızı pazara sunmaktan gurur duyuyoruz.

Yeni ürün yelpazemizde uyguladığımız yeni sınıflandırmaya göre uzunyol ağır kamyonlar ACTROS, inşaat araçları AROCS, hafif dağıtım kamyonları ATEGO olarak adlandırılıyor. Daimler AG’nin uzun yıllara dayanan Euro 6 deneyimlerini bu yeni ürünlerimizde dikkate aldık. Bu şekilde müşterilerimize gerek yakıt tasarrufu, gerekse güvenlik ve konforda her zaman bir adım önde olma fırsatı sağlıyoruz. Yeni motorlar OM 470, OM 471, OM 934 ve OM 936, 120.000 km’ye çıkan bakım aralıkları ve % 20 oranında düşen bakım maliyetinin yanısıra aracın performansını da yükseltiyor. Yüksek motor freni performansı ve % 20 daha uzun motor ömrü sunan Euro 6 motorlar emisyon değerlerini de
düşürüyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Euro 6 motor ile yüksek verim, düşük yakıt tüketimi

Yeni Mercedes-Benz kamyon ve çekicilerde başta OM 471 olmak üzere OM 936, OM 934 ve OM 470’in de yer aldığı Euro 6 normuna uygun dört farklı motor seçeneği bulunuyor. Ekonomik, güçlü ve güvenilir yeni nesil motorlar, 120.000 km’ye çıkan bakım aralıklarına bağlı olarak Euro 5 Mercedes-Benz motorlara göre bakım maliyetlerini %20 oranında düşürdükleri gibi aracın performansını da yükseltiyor. Yüksek motor freni performansı ve % 20 daha uzun motor ömrü sağlayan Euro 6 normundaki motorlar karbonmonoksit, azotoksitler,
hidrokarbon ve partikül madde emisyon değerlerini son derece düşük değerlere çekiyor. Mercedes-Benz, egzoz sistemine AdBlue ilavesi (SCR), motor giriş havasına eklenen soğutulmuş egzoz gazı (EGR) ve partikül filtresi (DPF)teknolojilerini birleştirerek Euro 6 normunu sağlıyor.

Actros artık daha ekonomik, daha güvenli ve daha konforlu
Actros araçlarda kanuni zorunluluklara uygun olarak Aktif Fren Asistanı (ABA),Şerit Takip Asistanı (LDWS), ESP’ye ilave olarak, Yorgunluk Algılama
Asistanı, yokuşta geri kaymayı önleyen Hill Holder ve nakliyede hava
süspansiyonlu arka aks özellikleri yer alıyor. Actros’ların tamamen yenilenen kabin tasarımları, sürücüye belirgin ölçüde daha fazla alan bırakıyor. Daha konforlu koltuklar, daha geniş yataklar, çok işlevli direksiyon simidi, tüm modellerde standart klima ve Mercedes PowerShift 3 şanzıman ile araçların sürüş konforu maksimuma çıkarılıyor.

Mercedes-Benz’in Actros araçlarında Euro 5’te 300 mm olan motor tüneli yüksekliği 170 mm’ye çekilerek kabin iç mekanı ferahlatıldı. Ayrıca tüm modellerde 3 kademeli ve güçlendirilmiş yeni motor freni ve hız sabitleyici (cruise control) özelliği standart olarak mevcuttur. İstenildiğinde tüm araçlarda opsiyonel olarak PowerBrake donanımıyla motor freni gücünü % 50 artırmak mümkündür.

Zorlu koşullara dayanıklı Arocs

Off-road alanlarda kullanım için geliştirilen Arocs modelleri, 120 yıllık tecrübe ile en zorlu koşullarda çalışmaya uygun olarak tasarlandı. Beton mikserinden damperli kamyona, çekicilerden beton pompasına uzanan geniş ürün yelpazesine sahip Arocs serisinin tüm mikser ve pompa araçlarında otomatik şanzıman bulunuyor. Pompa araçlarında bunun yanı sıra yüksek tork çıkışlı özel PTO (NMW PTO) ve uygulamaya özel kabin standart olarak sunuluyor.

Hafriyat uygulamalarına özel, geliştirmesi büyük oranda Türkiye’de
gerçekleştirilen, 8x2 araç konfigürasyonuna sahip yeni bir araç portföye eklendi.

Bu özellikleriyle Mercedes-Benz inşaat araçları zorlu inşaat koşullarına uygun olarak; kullanıma göre özelleştirildi. Arocs, daha yüksek mukavemetli şasisi,aynı zamanda 50 mm aralıklarla delikli profile sahip olup bu özelliğiyle üstyapı montajı için kolay ve esnek çözümler sunuyor.

Mercedes-Benz Arocs araçlarında Actros araçlarında olduğu gibi motor tüneli yüksekliği 170 mm’ye düşürülerek kabin iç mekanı artırıldı. Hız sabitleyici (cruise control) ile 3 kademeli ve güçlendirilmiş yeni motor freni Arocs kamyonlarda standart,bunun % 50 daha da güçlendirilmiş versiyonu olan PowerBrake opsiyonel olarak sunuluyor.

Mercedes-Benz yeni inşaat serisi araçları motordan debriyaja, şanzımandan aks, fren ve kabin tasarımına kadar her ayrıntıda sağlamlığı ile dikkati
çekiyorlar.

Şehiriçinde güvenli ve konforlu sürüşün ustası Atego

Verimliliği ve her uygulamaya cevap verecek çeşitliliği ile dikkat çeken Atego,yeni Euro 6 motoru, yeni kabini, yeni şasisi ve iç donanımıyla tamamen yenilendi. Yeni Atego, diğer ürün gruplarında olduğu gibi, Euro 6 motoruna tam uyum gösteren Mercedes-Benz marka aktarma organlarıyla maksimum yakıt verimliliği elde ederek şehiriçi ve kısa mesafe taşımacılığında hem büyük filolara hem küçük işletmelere yüksek kazanç sağlıyor. Yeni Atego ürünlerde opsiyonel olarak PowerShift 3 şanzıman uygulanabiliyor. Bu sayede araç daha da ekonomik ve konforlu hale geliyor.

Yeni Atego kamyonlarda ESP ve Şerit Takip Asistanı ile sürüş güvenliği
arttırılıyor. İç ve dış dizaynı tamamen yenilenen Atego, çevikliği ve düşük manevra çapıyla dar sokaklarda sürücüsüne kolaylık sağlarken, 90 derece açılabilen kapıları ve iniş biniş kolaylığı sağlayan basamakları ile şehiriçi taşımacılığındaki ihtiyaçlara cevap veriyor. Yeni Atego iki farklı motor gücü ve aks mesafesi seçenekleriyle şehiriçi ve kısa mesafe taşımacılığında farklı ihtiyaçlara cevap veriyor.


[Resim: 26980629592_6eae4278a5_z.jpg] [Resim: 26980628182_e19b107263_z.jpg]
Sitede yayımlanan makale ve fotoğrafların her türlü hakkı, sitemiz ve yazarlarımıza aittir.İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı ''Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'' ile suçtur.
http://haber.magazinulasim.com/
http://www.facebook.com/magazinulasimcom
http://www.instagram.com/magazinulasim/
http://www.twitter.com/magazinulasim
https://m.youtube.com/c/MagazinulaşımTV
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
17/05/2016, 10:24 PM
Mesaj: #2
RE: Mercedes-Benz Türk Kamyonları Yenilendi

Herkese Merhaba

Mercedes Benz Türk Kamyonları Yenilendi, Axor Serisi araçlar tamamen piyasadan çekilirken yerine artık Actros devam edecek. Yurtiçi kamyon ve şantiye serisinde de Arocs modeli karşımızda olacak. Haberin detayları yukarda yazıyor ben sizlere geçen ay 10 Nisan tarihinde İstanbul Park'ta gerçekleştirilen test sürüşleri ve diğer modellere ait görselleri sunacağım. İnşallah yeni araç gamı Mercedes Benz'e uğurlu gelir.


İlk Olarak Actros Uzun yol Çekici Serisi. Gri renk olan araç 1845 mevcut Actros 1844lerin yerine gelen araç. Beyaz renk olan Actros 1842 serisi Axor 1840'ların yerine getirilen araçtır.

[Resim: 27044684126_2ddcba8177_o.jpg]
[Resim: 26803516740_e2c34e15f2_o.jpg]
[Resim: 27009354391_3c0e7e5ab1_o.jpg]

Bu Bölümde İse Axor 3240,2640,2529,3229 modellerinin yerine gelen modelleri tanıtacağım.

Actros 3242 8x2 Bluetec 6 Uzun Yol kamyonu; Axor 3240'ın yeni versiyonudur.
[Resim: 26803519640_621a53b522_o.jpg]

Actros 2642 6X2 Bluetec 6 Uzun yol Kamyonu; Axor 2640'ın yeni versiyonudur.
[Resim: 27077736265_9c139aa36d_o.jpg]

Actros 3232 8X2 Bluetec 6 Uzun yol Kamyonu; Axor 3229'un yeni versiyonudur.
[Resim: 27077740705_9ca6a896e2_o.jpg]

Actros 2632 6X2 Bluetec 6 Uzun yol Kamyonu; Axor 2529'un Yeni versiyonudur.
[Resim: 27044682086_10f882e715_o.jpg]

Bu Bölümde ise Mercedes-Benz Arocs İnşaat Serisi Araçları sunuyorum;

Arocs 4142 8X4 Bluetec 6 İnşaat Kamyonu; Axor 4140 ve Axor 3236 serisinin yeni versiyonudur
[Resim: 27077725545_7fba66a99e_o.jpg]

Arocs 3242 8X2 Bluetec 6 İnşaat Kamyonu; Axor 3240 İnşaat serisinin yeni versiyonudur
[Resim: 27044692686_d997f9fab8_o.jpg]

Arocs 3332 6X4 Bluetec 6 İnşaat Kamyonu
[Resim: 27077728985_d857ff98ab_o.jpg]

Arocs 2032 4X2 Bluetec 6 İnşaat Kamyonu

[Resim: 27044690936_e74c495223_o.jpg]

Ve Son Olarak Atego yeni yüzüyle karşımızda
Atego 1530 ve Atego 1524

[Resim: 27078195175_e43bca30f7_o.jpg]
[Resim: 27078196475_4b95275a9d_o.jpg]

[Resim: 27044688926_1130012ff4_o.jpg]
Faruk GÜRBÜZ 2016 Magazin Ulaşım Saygılarımla

Faruk Gürbüz

Sitede yayımlanan fotoğrafların her türlü hakkı sitemiz ve yazarlarımıza aittir.İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri easasına göre suçtur.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | MagazinUlasim.Com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS