Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Varan Turizm YOLLARDA
22/05/2020, 12:04 AM
Mesaj: #1
Varan Turizm YOLLARDA
75 Yıllık Varan Turizm Artık Yollarda

2012 Yılından sonra Ulusoy holding otobüs grubu ile sancılı bir sürece giren ve marka olarak satın alınan Varan Turizm.

Karadeniz ve ömrü otobüs işletmeciliği ile geçen bir aile tarafından satın alındı,yollara dönüyör,sitemizdeki editör arkadaşlarımız görüşüyor ve titiz bir çalışma yürütülüyor.

Şu an yeni yatırımları olan araçlarla ilgili olarak ve firma ile ilgili olarak,kapanan firmaları da göz önünde bulundurarak yorumlarda bulunmak erken.Sektöre gönül verenler olarak en azından bunu söylemek daha doğrudur.

Ancak gözden kaçan bir husus var.

Elbetteki yeni Varan Turizm'in eskisi gibi olması hatta,satışından öncesi gibi olmasını,sabit Varan fikirli olanlar tarafından daha iyi bir marka adına eleştirilmesi gayet tabiidir.

Fakat 1980 -1990'lar Varan ve ya Ulusoy bir başka yerelden ulusala büyümüş markalarda olabilir,bunlar otobüs üreticileri ile özdeşleşmiş olsalar da konfor ve otobüs markası yerine,doldur,taşı,boşalt sistemi ile yani dolmuşçuluk mantığı ile çalışmamışlardır.Paket bir seyahat bileti ile otobüsçülük yapmışlardır.Öyle ki 2000'li yılların başlarında dahi Setra markası ve ya bir başka lüks marka,ya da o markanın amiral gemisindeki otobüs, farklı otobüs firmalarının filosuna 2019'lara kadar girsede Varan ve ya Ulusoy kadar başarı sağlamamıştır.Burada önemli olan otobüs markası değil,özlenen yolcuya ayrıcalıklı kişiye özel sunulan ve ya sunacağınız paket hizmet servisidir.Kurumsal bir paketiniz ve ya vaadiniz yoksa bugünün Türkiye'sinde,otobüsleriniz ile en kısa hatlarda dahi ''biz de xxxx markayı kullanıyoruz'' sloganından öte gidemezsiniz.

Kısaca Varan'ı Varan yapan bugün yitip giden insanlarımız bu sektörün ve yolların kahramanlarıdır.Bu nitelikli personel ve hizmet güçleriniz olursa şayet isterseniz yolcuyu 302 ile taşıyın,onun için hiç fark etmez.Bugün bunu Cumhuriyetle yaşıt Anadolu firmalarında tecrübe edebilirsiniz.

Sağlıcakla.


   

Sitemiz de yayımlanan makalelerin ve fotoğrafların her türlü hakkı yazarlarımıza aittir.
İzinsiz Kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
28/05/2020, 05:32 PM
Mesaj: #2
RE: Yeni Varan Turizm
Varan a ait bazı kriterler
1- Otobüslerde çalışan bütün personelinizi Vakko yada Beymen den giydireceksiniz
2-Otobüslerinizde kullanılan lastikler takım olacak,6 lastik aynı marka olacak
3-Her sefer sonunda araç içinde ne kadar paspas halı varsa yıkanıp kurutulup serilecek,üstünde deformasyon olan halı,perde vs. hemen yenisiyle değiştirilecek...
4-Takoğraf kontrol birimi oluşturulacak,personele a-dan z- ye takoğraf eğitimi verilecek,trafik memurlarıyla asla tartışmaya girilmeyecek,her trafik kuralına harfiyen riayet edilecek...
5-Bileciği geçen kaptan nasıl ki Osmanlı tarihini anlatabiliyor ise Marmarise giden kaptan da Belen kahvesini ön koltuktaki yolcularına anlatıp onları kısa sürede olsa hayrete düşürmelidir,genel kültürünü devamlı geliştirmelidir...
6-Direksiyonda sellektör ve retarder koluyla fazla oynamamalıdır,bilsin ki ön koltuklarda ki yolcular bu hareketlere çok gıcık olurlar....
7-Pamukkale,Kamil Koç varken Varan a ne gerek var dedirtmemek için her kafadan çıkan fikirleri büyük bir saygı ve sabırla dinleyip,1000 dinleyip 1 uygulama yapıp yeni başarılar yakalamak lazımdır,bu eski Varan da yolculardan büyük beğeni toplayan karşılama müziği Richard Clayderman ın Blade pyano dinletisi gibi küçük bir detayda olabilir,Rahat yada Jumbo gibi büyük bir yatırımda olabilir...
8-UZARDA UZAR BU LİSTE ...

Sitede yayımlanan fotoğrafların her türlü hakkı sitemiz ve yazarlarımıza aittir.İzinsiz Kullanılması ve Çoğaltılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09/07/2020, 12:17 AM
Mesaj: #3
Varan Turizm YOLLARDA
VARAN TURİZM YENİDEN YOLLARDA


”TÜRKİYE’NİN VARAN’I YENİDEN YOLLARDA” sloganı ile karayolu yolcu taşımacılığına dönüş yapan VARAN, 8 Temmuz 2020 (Bugün) İstanbul Çırağan Sarayı’nda düzenlediği basın toplantısı ve lansman ile firmanın yeni dönem stratejisini ve araçlarını basın mensupları ve davetlilere tanıttı.

   

BASIN AÇIKLAMASINDAN NOTLAR

Paylaşılan basın açıklamasında öne çıkan cümleler şöyleydi; ‘İlk etapta İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa merkezli seferlerle yeniden yolcularına hizmet vermeye başlayacak olan Varan, 2020 sonunda yaklaşık 200 Milyon TL’lik toplam yatırıma erişerek 100 otobüslük bir filo büyüklüğüne ulaşmayı ve yıl sonuna kadar 1.5 Milyon yolcuya hizmet vermeyi ve 700 kişiye de iş imkânı sağlamayı hedefliyor.


Şehirlerarası yolcu taşımadığının öncü markası Varan, ‘konforu ve güvenliği’ ön planda tutan yolculuğuna kaldığı yerden devam ediyor. Üç yıl içerisinden sektörün en çok yolcu taşıyan ilk üç firmasından biri olama hedefiyle yola çıkan şirket bu yılı hazırlık yılı olarak ila etti. 8 Temmuz 2020, Çarşamba günü bu yılki otobüs yatırımın ilki olma özeliği taşıyan 16 adet MAN teslim alan Varan, pandemi sürecine rağmen yatırım yapmada ki kararlığını da ortaya koymuş oldu. Varan’ın yeniden seferlere başlamasıyla önemli bir istihdam fırsatı da ortaya doğmuş olacak. Bugün itibariyle 250 kişiye iş imkanı sağlamış olan firma yıl sonuna kadar toplam istihdamı 700 kişiye çıkartmış olacak.


Teslim törenine Varan Turizm Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Soğancı ve Fatih İslam ile Varan Turizm CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Erdoğan katılarak Varan’ın yeniden sektöre dönüşüne yönelik hedefleri, yeni normalleşme süreci ve şirketin sonrasındaki hedeflerini açıkladı.

   

Varan Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Soğancı: “Şehirlerarası otobüs işletmeciliğinde uzun yıllardır varlık gösteriyoruz. Otobüs bizim için bir sevda, bir tutku. Sevdiğimiz işi yapmak ve o işi büyüterek ülkemiz insanına hak ettiği hizmeti sunmak istiyoruz. Varan, bir döneme damgasını vurmuş sektörün en prestijli markalarının başında geliyordu. İnsanların hafızasında olumlu yer etmiş bu markanın sektörden uzakta olmaması gerektiğini ve kaldığı yerden yolcularına güzel seyahat anıları yaşatmaya devam etmesini istedik. Bu nedenle de bu yatırımı yaparak Varan’ı yeniden sevenleri ile buluşturuyoruz.” dedi.

Varan Turizm CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Erdoğan ise konuşmasında yeni normalleşme süreciyle birlikte Varan’ın hedeflerine değindi.

   
Erdoğan; “İlk etapta yaklaşık 80 Milyon TL değerinde otobüs ve 20 Milyon TL’lik alt yapı ile toplamda 100 Milyon TL’lik bir yatırımla seferlerimize başlıyoruz. Hedefimiz; 2020 sonunda 200 Milyon TL’lik toplam yatırıma erişerek 100 araçlık filo kurarak yıl sonuna kadar 1.5 Milyon yolcuya hizmet verebilmek. Tabi pandemi sürecinin de etkisiyle bu yılı bir hazırlık yılı olarak kabul ediyoruz. Zira yaklaşık dört yıldır hizmet vermeyen bir markayı yeniden işler hale getirmek açıkçası kolay bir iş değil. Eğer Varan değil de başka bir marka olsaydı belki işimiz daha kolay olabilirdi ancak bahsettiğimiz marka Varan, dolayısıyla ona sıradan bir marka muamelesi yapamayız. Bu nedenle adımlarımızı dikkatli atmak durumundayız.
Varan ilk etapta İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa merkezli seferlerine başlıyor. İstanbul ve İzmir’de otogar dışındaki özel lounge’lardan Ankara’da ise mevzuat gereği terminal içerisindeki özel terminallerden seferler düzenlenecek. Yaz döneminin ardından hizmet ağını genişletecek olan Varan, lounge sayılarını da arttırarak yolcularına özlenen Varan konforunu yaşatacak.’

[b]VARAN’IN YENİ NEOPLAN TOURLINER OTOBÜSLERİ


Varan’ın İstanbul Çırağan Sarayı’nda düzenlediği lansmanda gösterilen 13 metre uzunluğa sahip 2+1 koltuk dizilimli 37 kişilik NEOPLAN TOURLINER otobüsler, standart koltuk dizilimli 41 kişilik 2+1 Neoplan Tourliner otobüslerden 1 koltuk sırası eksiltilmiş olması ile dikkatimizi çekti.

   

   

Eski Varan standartlarında mevcut olan WC ve Sıcak-Soğuk Servis Yapılabilen Gelişmiş Mutfak Ünitesi ise ne yazık ki bu araçlarda bulunmamakta olup, standart Neoplan Tourliner 2+1 özelliğini taşımakta.

   

Araçların yolcu koltuk aralıkları bu sınıfta en geniş koltuk aralığı olan [b]Pamukkale Jumbo’nun 75 cm’lik genişliğini sağlayamasa da yeterli görünüyor. Boyum 1.83.

   

[b]Bunun dışında uzun yolculukların vazgeçilmez konfor öğesi ayak dayama bölümü de bu araçlarda mevcut değil. Ayrıca baldır dayama da bulunmuyor.

   

Araçların metalik gri renk üzerine yeni nesil mavi tonlu Varan giydirmesi ise gerçekten güzel görünüyor.


   

VARAN’ın YENİ WEB SİTESİ http://www.varanturkiye.com.tr

VARAN’ın yeni web sitesini sefer bilgilerini görmek için incelediğimizde bu hafta sonu ve gelecek hafta sonu için seferlerin henüz açılmadığını görüyoruz.


   

   

   

Yapılacak seferler de Afyon-Bursa ve İzmir-Kuşadası gibi henüz bilgi verilmeyen de seferler bulunuyor.
Dikkatimizi çeken başka bir durum ise görsellerde Setra TopClass 500 serisinin olduğu sayfalar mevcut.
Ayrıca WC ve Sıcak-Soğuk Servis Yapılabilen Gelişmiş Mutfak Ünitesi’nin olduğu Setra iç görselinin bulunduğu bir sayfa da mevcut.


YENİ VARAN BEKLENTİLERİ KARŞILAYABİLECEK Mİ? RAKİBİ KİM ?

Yeni Varan karayolu yolcu taşımacılığında kendisine hedef koyduğu ilk 3 firma arasında olmayı kaç yıl içinde sağlayacak göreceğiz.
Neoplan Tourliner araçların yanında Mercedes-Benz Tourismo araçlarda filoda yerlerini aldıktan sonra, öz mal dışında filoya katılacak olan bireysel yatırımcıların araçları Yeni Varan’ın hizmet ve araç standartlarını sağlayabilecek mi?

   

Şu anda 37 kişilik 13 metre 2+1 araçlarla hizmet veren karayolu yolcu taşımacılığı yapan firmalar Varan’ın hedef aldığı doğal rakipler olsa da ( Pamukkale Pamukyol – Kamil Koç Rahat Hat – Metro Suit vb.) esas rakibinin 34 kişilik 2+1 araçlarla yüksek hizmet düzeyi standardı yakalamış Pamukkale Jumbo’nun Yeni Varan’ın en büyük rakibi olduğunu düşünüyoruz.

Yeni Varan’ın sektöre hayırlı olmasını ve hizmet kalitesindeki artışa paralel olarak bu firma ile özdeşleşmiş yüksek kalitede ki Setra araçları da filolarında tekrar görmeyi diliyoruz.
[/font][/size]

   

Sitede yayımlanan fotoğrafların her türlü hakkı sitemize ve yazarlarımıza aittir.İzinsiz Kullanılması ve Çoğaltılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
11/10/2020, 03:04 PM
Mesaj: #4
Varan Turizm YOLLARDA
VARAN TURİZM’DE ÇATLAK
Bir Kemal Erdoğan Hayalleri ve Öngörüsü Daha Suya Düştü.Bir Varan Efsanesi Daha Yollara Veda mı Edecek?

200 Milyon TL’lik toplam yatırım 100 araçlık filo kurarak yıl sonuna kadar 1.5 Milyon yolcu hayali erken bitti.

Bir süredir yönetim kademesinde ayrılıklar olduğu yönünde sektörde ciddi söylentiler dolaşıyordu.Kesin olmadığı içim sektörle paylaşılamayan bilgiydi.

Son bilgilere göre Varan Turizm CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Erdoğan ile Varan Turizm ortaklarından Abdullah İslam’ın şirketle bağlarını kopardıkları söylendi.


@magazinulasim
@tasimadunyasi

Sitemiz de yayımlanan makalelerin ve fotoğrafların her türlü hakkı yazarlarımıza aittir.
İzinsiz Kullanılması ve çoğaltılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur.

magazinulasim@yahoo.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | MagazinUlasim.Com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS