Türkiye Ulaşım Sektörü İhtisaslaşmış İnteraktif Haber Forum Merkezi

Tam Görünüm: Mercedes Benz Burunlu O 3500 Nostaljik Otobüsler
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Hub Rekko yıllar sonra bizimde aşağıdaki linkte paylaştığımız bir güzelliği ortaya çıkarmış,fotoğraf buram buram,tarih kokuyor.

Akşam gazetesi ve pazar eki,otobüsün rengi,kasketliler ve kravatlılar,tavan bagajlarını toplama kısaca,Ankara-İstanbul yolculuğuna hazırlık.

http://magazinulasim.com/Konu-mercedes-b...usler.html
[attachment=5321]
öğlen 13 otobüsü olduğu için Konya tarafından gelip İstanbul'a devam edeceğini varsayıyorum, zira normal Ankara İstanbul arabaları ya sabah ya da akşam hareket ederlerdi, ara saatlerde ya Karadenizden ya da Anadolu'nun başka yerinden gelen araçlar yolcu alır devam ederdi.
Benim eklemek istediğim konu, gazetecinin elindeki Akşam gazetesi. O yıllarda İstanbul gazeteleri akşam üstü Ankara'ya varır ve bayilerde satışa sunulurdu, bir tek Akşam gazetesi öğlene doğru Ankara'ya ulaşır ve sadece seyyar gazeteciler tarafından satılırdı, dağıtım şirketlerinin bir kuralıydı, sonraki yıllarda gazete arabaları çıktı bunlar kısa kasalı benzinli kamyonlardı, arka kasanın üstü sürat yapsın hız kesmesin diye çadır şeklinde örtülüydü ve özel klaksonları vardı, her kes bunlara yol verir trafik de karışmazdı. Hatta bu gazete kamyonlarıyla ilgili bir de film vardı ama şu anda ismi aklıma gelmedi, araştırayım belki bulurum, akşam üzeri 20-21 sularında istanbuldan Babıali'de yola çıkar Kabataş da sıra beklemeden vapura biner tam gaz matrixleri Ankara'ya baskıya yetiştirirdi. Biraz uzun oldu ama sizlerle paylaşmak istedim.
Keskinoğlu'nun toplamış olduğu O3500 Smile

[attachment=6450]
[attachment=6451]
[attachment=6452]
[attachment=6453]
[attachment=6454]
Keskinoğlu müzesinin O 3500 Benz’i bana kalırsa alın kısmı biraz daha düşük olmalıydı, yani ön camları bundaki kadar yüksek değil biraz daha dar olmalıydı. Yine de sağ olsunlar emek verip tarihe ışık tutacak bir aracı canlandırmışlar.
Karambole bir 0 3500
Daha dogrusu L 312 Metz den dönme Topluyan ustanin acemiligine gelmis
Mercedes Benz Burunlu Konya
[attachment=7236]
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Referans Adresler