Türkiye Ulaşım Sektörü İhtisaslaşmış İnteraktif Haber Forum Merkezi

Tam Görünüm: İrizar PB Türkiye
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Şevki bey'in paylaşmış olduğu üretici firma kataloğun da bulunan modellerin hepsinde cam çıta sayısı daha az gözüküyor... Üstelik küçük olan cam bölmesi araçların orta veya arka kısmında yer alıyor... Acaba Ulusoy'a, özel bir üretim mi? söz konusu...
(19/05/2013 07:46 PM)Şevki DAĞDELEN Yazılan: [ -> ]Üreticinin katalog bilgilerinden aldım olması gerektiği gibi Ramazan Bey, bu alttaki tablonun haricinde bir üretimleri söz konusu ise tabiiki yanılabilirim.

[Resim: i62010en19.jpg]

Ulusoy'un arabalarda 6 cam var evet Big Grin konu sanırım butik bir siparişe doğru gidiyor bir de motor da çıkarsa ortaya...Demek ki İspanya İstanbul arasında çok kez gidip gelinilmesinde sebep var. Big Grin

Megaların sıraları bu arabalarda olursa megalinerlara üzüleceğim Sad


[Resim: dsc1453lm.jpg]
(19/05/2013 09:30 PM)Burak KAYNAŞ Yazılan: [ -> ]Şevki bey'in paylaşmış olduğu üretici firma kataloğun da bulunan modellerin hepsinde cam çıta sayısı daha az gözüküyor... Üstelik küçük olan cam bölmesi araçların orta veya arka kısmında yer alıyor... Acaba Ulusoy'a, özel bir üretim mi? söz konusu...

Evet bu benim de dikkatim çekti sanıyorum katalogtaki ilustrasyonlar Scania yapılı olarak verilmiş. Zaten radyatör ızgarası sağda olmadığı görülüyor bu katalog sayfasında. Scania ve Volvo yapılı olanların toplam uzunlukları aynı ama iki aks arası mesafeleri ve kuyruktaki mesafe farklı kombinasyonlarda olduğundan camları öyle denk getirmek durumunda kalmış olabilirler.


Yada bagajdan klimalı araçlarda ön kısmı tek direkle geçip 5 camlı tavandan klimalı tiplerde tavandaki ağırlığı desteklemek için bir dikme fazladan atıp 6 camlı yapmış olabilir üretici. Bu sanki demin dediğimden daha mantıklı oldu. Şimdi soru şu Ulusoy'un arabalar tavanda mı klima üniteleri bagajda mı? Bagajda göremedim.

Tavanın ön kısmındaki yükselti zaten klima olması gerekmiyormu?... Setranın 417 hdh sinden başka kendim adına söylemem gerekirse bagajdan klimalı araç görmedim ama, İrizar da bu tip klima yerleşimli modeller var mı bilmiyorum..
Burak Üstadlar

Klimaların tüm üniteleri tavanda,fark sanırım tuvaletden ve bagaj haricinde olan içeride ki buzdolabından kaynaklanıyor olabilir.
Kafayı taktık Pazar gününün eğlencesi oldu bu fikir jimnastiği Smile

Şimdi alttaki iki fotoğrafa bakmanızı rica ediyorum, biri bizim i6 diğeri Scania i6. Tamam Scania daha kısa olay o değil ama yükseklik konusunda şu lastik üzeri kapaklara bakıyorum sanki Scania'nın kapakları biraz daha büyük fotoğraflar orjinal boyutundadır çekme germe yok ama göz yanılgısıda olabilir gördüklerim. Diğer yandan üretici firmada bir standart yok diyebilirmiyiz bu konularda veya şasiye göre bu yükseklikler ile oynuyorlarmı bilinmez.


[Resim: 11368005.jpg]
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Referans Adresler