Türkiye Ulaşım Sektörü İhtisaslaşmış İnteraktif Haber Forum Merkezi

Tam Görünüm: Mercedes Benz Otomarsan O302
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Öncelikle bütün arkadaşlarıma selam ediyorum,yeni paylaşım forumumuz hayırlı ve uğurlu olsun.

1969 model O302 zamanının bütün özellik ve güzelliklerini üzerinde barındırıyor.34 LE ve 34 LL serisi plakaları ben o yıllarda Varan'ın otobüslerinde görürdüm.Hatta LE serisi plakaya sahip 1969 model bir Varan'a ait resmi de aşağıya ekliyorum.

[attachment=3057]

Ama gerçekten taşımacılığımızın yüz akları bu otobüslerdir.

Herkese selamlar...

TAYFUN KIRALİ

fuardaki 302'yi oraya koyan veya koyanlar Bu arabanın evveliyatını bilenler ile, kıt beyinlerince dalga geçiyorlar. çarpma kapıları bile sonradan ilave olan bu arabayı fuar etkinliği adı altında oraya götürmek terbiyesizliktir. Ya bulup orjinalini getireceksin yada bu arabayı günümüz koşullarında her türlü donanımla kuşatıp, ne bileyim çelik jantından tutunda içinde kahve makinalı buz dolabına kadar süsleyip oraya koyacaksın. Yanınada ilk çıkan 302'nin büyük benner afişlerini asacaksın ki millet neyin ne olduğunu görsün. İğrenç bir fuar etkinliği iyiki orada yoktum yoksa bu muhteşem varlığı Palyaço yapıp oraya koyanlardan bunun hesabını sorardım. 400 bin eurolara araba satan adamların 50 bin lira verip adam gibi bir sunum yapmaları bu kadarmı zor? benim 93 te sattığım 71 model 302'yi bursaya götürüp toplatsaydım bundan daha gösterişli olurdu.
Bu adamların 20-30 bin dolar maaş almalarına sebep bu 302 lerdir, neredeyse 20 senedir üretip sattılar. şimdiki gibi 3-5 senede bir model çıkarıp milleti zora sokmayan bu araba'ya Ahde vefa böyle olmamalıdır. YAZIK.

TAYFUN KIRALİ

M.ali abi'nin yazdıklarına ilaveten..
-Ön cam kalorifer üfleyicisi oluk kapakları böyle kişiliksiz bir biçimde saç üzeri vinleks kaplı değil, birinci sınıf nikelaj kaplı aliminyumdur.

Unutmadan söyleyeyim. bu basiretsiz düşenceli adamlar bizim Fatih'in malum siteye geçen sene koyduğu lacivert çelik jantlı bir 302 vardı. onu bulup hiç bir şey yapmadan sadece yıkayıp birde pasta cila atıp buraya koysalardı daha şık olurdu.
(hani ALTUR'da çalışan beykozlunun 302'si. fatih o resimleri koy buraya)
Eski kasa 403 lerin direksiyon simidi ve yeni kasa 403 lerin tavan lambaları ilginç durmuş.Benim ilk bakışta gözüme çarptı bu farklılıklar.Bence orjinal olsa imiş daha güzel olurmuş.Ama sahibine helal olsun iyi bakmış arabasına.Deri koltuk yakışmış 302'ye.Boyası filan gıcır gıcır ilk günkü gibi.Ne arabalar görüyoruz 2006 v.s.bakımsızlıktan dökülüyor. Big Grin Bu arada sayfa başındaki su ısıtıcılı üniteyi yazmayı unutmuşum.Bu araba geçmişle günümüzün bir harmanı gibi olmuş.Ne yalan söyleyeyim sahibi yakıştırmış arabaya.Ama yukarıda yazdığım gibi direksiyon ile tavan aydınlatması orjinal olsa daha güzel olurmuş.Bu arada bu resimleri ilk wow'da yayınlandığı zaman görememiştim.Meşhur 302'yi nihayet görebildim.
"Fuar 2007"


[Resim: img0574mediumys1.th.jpg][Resim: img0576mediumbp2.th.jpg][Resim: img0580mediumil2.th.jpg][Resim: img0583mediumrk7.th.jpg][Resim: img0592mediumhs4.th.jpg]
Burası Neresi ?
Tahmin ?


[attachment=7370]
Referans Adresler